Nowa linia E-9 wyruszy 11 stycznia. Połączy Białołękę z Żoliborzem

Najnowsze

ZTMNowa linia autobusowa na Białołęce

Od poniedziałku 11 stycznia na stołeczne ulice wyruszy nowa ekspresowa linia autobusowa E-9. Dzięki niej mieszkańcy Białołęki dojadą do metra, ale tylko w porannym szczycie.

O nowej linii pisaliśmy w grudniu. Teraz Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o terminie rozpoczęcia jej uruchomienia. - 11 stycznia będzie pierwszym dniem kursowania nowej ekspresowej linii autobusowej E-9 - napisano w komunikacie.

Linia ta połączy Os. Derby z Metrem Marymont. Autobusy będą kursowały co 10 minut jednokierunkowo – rano w godzinach 6.00-8.30 tylko w kierunku Metra Marymont, a po południu - od godziny 15.00 do 18.30 - tylko w kierunku Os. Derby.

Autobusy kursować będą na trasie: OS. DERBY - Skarbka z Gór - Berensona - Głębocka - trasa ekspresowa S8 - al. Armii Krajowej - Włościańska - METRO MARYMONT. Jak informuje ZTM, E-9 zatrzymywać się będzie na przystankach: Os. Derby, Os. Derby III, Os. Derby VI, Skarbka z Gór (przystanek będzie obowiązywał tylko w kierunku Metra Marymont), Kąty Grodziskie (przystanek na żądanie), Grodzisk (przystanek na żądanie), Okrągła, Os. Lewandów I, Jesiennych Liści, Park Kaskada, Metro Marymont.

CZYTAJ TEŻ: 41 minut autobusem, 32 minuty autem. Tak podróżują warszawiacy

Wnioski po badaniuMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

su/sk

Źródło zdjęcia głównego: ZTM