Wypadek z udziałem pięciu aut na S8. Trzy osoby zostały ranne

Aktualizacja:
Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Karambol na S8 - relacja reportera tvnwarszawa.pl
Karambol na S8 - relacja reportera tvnwarszawa.plTVN24
wideo 2/2
TVN24Karambol na S8 - relacja reportera tvnwarszawa.pl

W okolicy miejscowości Niegów koło Wyszkowa na trasie S8 doszło do zderzenia pięciu pojazdów. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala, w tym jedna - śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jezdnia w kierunku Warszawy była zablokowana.

Informację o wypadku potwierdził Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. - Do zdarzenia doszło tuż za zjazdem w kierunku Zabrodzia na jezdni w stronę Warszawy. Droga w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowana - podał policjant.

Około godziny 15.40 Sławomir Pietrzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, przekazał, że w zdarzeniu brało udział pięć pojazdów: dwie ciężarówki, dwa auta osobowe oraz bus. - Po przyjeździe na miejsce okazało się, że kierowca busa jest uwięziony w pojeździe. Został z niego wydobyty przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Pozostali kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach. W sumie cztery osoby zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego. Dwie z nich zostały zabrane do szpitala, w tym kierowca busa - śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - podał Pietrzak.

Strażak ostrzegł, że utrudnienia na miejscu mogą potrwać nawet kilka godzin.

Damian Wroczyński poinformował później, że ostatecznie do szpitala zostały zabrane trzy osoby: kierowca oraz pasażer busa oraz kierujący jednego z samochodów osobowych. Doprecyzował również, że zderzyły się dwa auta osobowe: mazda, daewoo, bus marki Mercedes oraz dwie ciężarówki, w tym jedna z naczepą. - Na miejscu pracują strażacy, lekarze, ratownicy medyczni z załóg karetek pogotowia oraz z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podróżujący w stronę Warszawy kierowani są na węzłach komunikacyjnych na drogę serwisową biegnącą wzdłuż trasy S8. Utrudnienia na drodze potrwają wiele godzin, dlatego zalecamy wybór dróg alternatywnych - przekazał policjant.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wszystko zaczęło się od tego, gdy 43-letni kierowca ciężarowego mana, który nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim mazdy, uderzył w jej tył. Na skutek tego mazda zderzyła się z busem marki Mercedes, który jechał w tym samym kierunku.

- Po zderzeniu z busem mazda siłą odrzutu została przerzucona z prawego pasa na lewy i uderzyła w daewoo matiza. Z kolei man uderzył w busa, w wyniku czego mercedes został wgnieciony w naczepę pojazdu ciężarowego dafa. Dodatkowo oderwane i spadające elementy pojazdów uszkodziły karoserię jeepa jadącego również w tym samym kierunku - przekazał Damian Wroczyński.

Około godziny 20.30 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że jezdnia w kierunku Warszawy została udrożniona.

Do wypadku doszło w miejscowości NiegówGoogle Maps

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Wyszkowie

Pozostałe wiadomości