Na S17 przewrócił się tir, na krajowej "50" cysterna z gazem

Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie na S17
Zderzenie na S17
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plZderzenie na S17

Zderzenie samochodu ciężarowego i osobowego na trasie S17. Jezdnia, jak podaje straż pożarna, jest zablokowana. Wcześniej doszło do wypadku na krajowej "50". Przewróciła się tam cysterna z gazem.

Do zdarzenia na S17 doszło około godziny 19.30 na odcinku Kołbiel – Garwolin, na wysokości miejscowości Gadka. - Z relacji świadków wynika, że zepsute volvo stało na pasie awaryjnym. Pasażerowie czekali na przyjazd lawety, wówczas w samochód uderzył kierowca tira - dowiedział się Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

Tir, po kolizji, przewrócił się na bok.

Maciej Łodygowski, oficer prasowy straży pożarnej przekazał nam z kolei, że dwie osoby podróżujące autem osobowym były badane w karetce.

Na miejscu pracują strażacy oraz policja. Zablokowany został jeden pas jezdni w kierunku Lublina. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szacuje, że utrudnienia mogą potrwać do godziny 22.30.

Wypadek z udziałem cysterny

Dwie godziny wcześniej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała o zderzeniu na krajowej "50", na odcinku Mińsk Mazowiecki – Łochów, w miejscowości Kąty Czernieckie. "Pojazd ciężarowy wypadł z jezdni, jedna osoba ranna. Droga została zablokowana" - napisali w komunikacie drogowcy.

Szczegóły zdarzenia opisali na Facebooku strażacy. "Wypadek cysterny przewożącej gaz. Poszkodowany kierowca. Droga w całości zablokowana. Na miejsce zadysponowano specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego, ratownictwa technicznego oraz zastępy z JRG Wołomin, JRG Wołomin Posterunek Tłuszcz, Dowódcę JRG Wołomin, oficera operacyjnego powiatu, OSP Równe, OSP Jadów" - czytamy na stronie wołomińskiej jednostki.

O wypadkach w Warszawie piszemy w sekcji ulice:

Wypadki w Warszawie

W wypadku poszkodowanych zostało kilku kolarzy
W wypadku poszkodowanych zostało kilku kolarzyTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/15

Autor:kz/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości