Na dwóch kółkach do Piaseczna. "Największy projekt rowerowy"

UMKoncepcja węzła Wyścigi

- To będzie największy jak dotąd projekt rowerowy w Warszawie - cieszy się Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent miasta ds. komunikacji rowerowej i prezentuje koncepcję drogi dla rowerów na ul. Puławskiej od granicy miasta do ul. Domaniewskiej. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2016 r.

Jak informują stołeczni urzędnicy, koncepcja zakłada budowę ścieżek dla rowerów po obu stronach ulicy Puławskiej. Razem z istniejącymi odcinkami w Piasecznie i na Mokotowie stworzy korytarz o długości ponad 11 km. Tam, gdzie to możliwe, szerokość została zwiększona do 2,5 m. W ramach budowy drogi dla rowerów wyremontowane zostaną również chodniki.

Węzeł z rampami

Według zaprezentowanej koncepcji na węźle Wyścigi (skrzyżowanie ulic Puławskiej i Rzymowskiego) mają powstać łagodne i szerokie rampy wjazdowe. Na zejściu z kładki nad ul. Rzymowskiego zaprojektowana została pochylnia. W połączeniu z trwającą modernizacją przepustu pod ul. Puławską stworzy to dogodne warunki dla pieszych i rowerzystów w tym rejonie - informuje miasto.

Cała inwestycja ma kosztować ok. 14 mln zł. Jej realizacja ma być w znacznym stopniu sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Zgłoś uwagę

Jak informuje ratusz, wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać uwagi do 15 października – pisemnie na adres ZTM (ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa) lub mailowo: rowery@um.warszawa.pl.

Spotkanie informacyjne oraz prezentacja koncepcji odbędzie się w środę 1 października o godz. 17.00 w siedzibie ZTM na ul. Żelaznej 61 w sali 214.

Ostateczna wersja koncepcji, po rozpatrzeniu zgłoszonych uwag, będzie gotowa w listopadzie br. Na jej podstawie zostanie zlecone opracowanie projektu budowlanego.

Rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2016 r.

Zobacz koncepcję drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Puławskiej.

Opis koncepcji

W Warszawie jest sporo rowerowych bubli:

Rowerowe "rondo" na Targówku
Rowerowe "rondo" na TargówkuTVN24

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości