Myśliwy postrzelił kolegę podczas polowania. Policja: chciał oddać strzał w kierunku lisa

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Do zdarzenia doszło w miejscowości Mieszki-Kuligi
Do zdarzenia doszło w miejscowości Mieszki-Kuligi
Google Earth
Google EarthDo zdarzenia doszło w miejscowości Mieszki-Kuligi

Polowanie zorganizowane przez jedno z kół łowieckich w miejscowości Mieszki-Kuligi na Mazowszu, zakończyło się dramatycznie. Jeden z myśliwych chciał oddać strzał w kierunku lisa, ale postrzelił innego myśliwego - informuje nas pułtuska policja. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Do tragicznego wydarzenia doszło w sobotę, 19 listopada w miejscowości Mieszki-Kuligi, położonej w gminie Winnica, w powiecie pułtuskim. W tym czasie miało miejsce polowanie jednego z kół łowieckich.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu, wynika, że 52-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego w czasie polowania chciał oddać strzał w kierunku lisa. Niestety doszło wtedy do przypadkowego postrzelenia innego myśliwego, 56-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo - poinformowała sierżant Renata Soból z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Postępowanie prokuratorskie

Obecnie prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratury rejonowej w Pułtusku w kierunku art. 160 kodeksu karnego, czyli narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Przeczytaj także: Myśliwy podczas polowania postrzelił 14-latka. Strzelec to dyrektor szkoły, do której chodzi nastolatek

Myśliwy miał pomylić 14-latka z dzikiem
Myśliwy miał pomylić 14-latka z dzikiem14.09 | W miejscowości Załakowo (Pomorskie) myśliwy postrzelił 14-latka. Nastolatek z raną nogi trafił do szpitala. Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura. Polski Związek Łowiecki wydał oświadczenie.tvn24

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości