Przygotuj się na:

WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY

Pasażerowie miejskich autobusów i tramwajów muszą nastawić się na wakacyjne zmiany w komunikacji. Zmieni się też rozkład jazdy metra.

  Będą mierzyć temperaturę wszystkim pasażerom przylatującym z Włoch i Chin

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  katke/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl, tvn24.pl
  Rzecznik Lotniska Chopina o badaniu pasażerówTVN24
  wideo 2/2
  Pasażerowie z Chin i Włoch będą badani na lotnisku

  Władze Lotniska Chopina zapowiedziały, że od wtorku pasażerowie przylatujący bezpośrednio z Włoch lub Chin, będą badani termometrem. Ci z podwyższoną temperaturą zostaną skierowani na wywiad medyczny, by wykluczyć zakażenie koronawirusem.

  Rzecznik Lotniska Chopina zapowiedział wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności w związku z pojawieniem się koronawirusa w Europie. Od wtorku pasażerowie przylatujący z Chin i Włoch, będą musieli poddać się badaniom. Wykona je ekipa medyczna lotniska.

  - Będziemy zaczynali od zmierzenia temperatury tych pasażerów. Jeśli będzie podwyższona, to skierujemy taką osobę na wywiad medyczny, aby ewentualnie wykluczyć zakażenie koronawirusem. Badania będą przeprowadzane w taki sposób, by pasażerowie, którzy przylatują do Warszawy, nie mieszali się z pasażerami innych rejsów - tłumaczył w rozmowie z reporterem TVN24 Piotr Rudzki, rzecznik Lotniska Chopina w Warszawie. Jak zaznaczał, będzie to obowiązkowa procedura. - Badanie jest nieinwazyjne, nie powoduje żadnych uciążliwości dla pasażera. Temperatura będzie mierzona termometrem bezdotykowym - dodał rzecznik.

  Śmiertelne ofiary także w Europie

  Epidemia nowego koronawirusa powodującego zapalenie płuc wybuchła pod koniec 2019 roku w chińskim mieście Wuhan. To wirus, który przenosi się z człowieka na człowieka. Według danych z 24 lutego, zakażonych jest prawie 80 tysięcy ludzi. Epidemia rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię.

  W ostatnich dniach kolejne ogniska wirusa odnotowano we Włoszech, gdzie na północy kraju w kilka dni stwierdzono 229 przypadków. Do sześciu wzrosła we Włoszech liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa.

  Autor:katke/b

  Źródło: tvnwarszawa.pl, tvn24.pl

  Źródło zdjęcia głównego: TVN24

  Raporty: