Lód na węźle Łopuszańska Drogowcy robią odwierty

We wtorek drogowcy robili odwierty na węźle Łopuszańska
We wtorek drogowcy robili odwierty na węźle Łopuszańska
fot. Tomasz Zieliński /Tvnwarszawa.pl
fot. Tomasz Zieliński /Tvnwarszawa.plWe wtorek drogowcy robili odwierty na węźle Łopuszańska

Nadal nie wiadomo, skąd na węźle Łopuszańska wzięła się woda, która- w wyniku minusowej temperatury- zamieniła się w lód. - Na miejscu są drogowcy, robią odwierty - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Lód znajduje się "w wannie" w ciągu Alej Jerozolimskich, na obu jezdniach. W poniedziałek drogowcy zabezpieczyli to miejsce i posypali piaskiem.

Robią odwierty

Około 15.00 we wtorek sprawdziliśmy co się dzieje na miejscu. - Drogowcy robią odwiert w betonie- relacjonuje Zieliński. - Potem pod ciśnieniem wpuszczają masę uszczelniającą - dodaje.

ZMID nie chce mówić o przyczynach wycieku. Na pytanie czy są to wody gruntowe nie daje jednoznaczej odpowiedzi. - Faktycznie pod węzłem znajduje się zbiornik wodny, jednakże nie znamy przyczyny wycieku - informuje Gajewska. - Jest okres gwarancyjny, jak zostanie usunięte rozlewisko nas nie interesuje. Ważne aby woda nie dostawała się na zewnątrz.

Na pytanie czy sytuacja się nie powtórzy Gajewska odpowiada- jest to wróżenie z fusów.

Węzeł Łopuszańska

Trzypoziomowy węzeł, skrzyżowanie ul. Łopuszańskiej i Al. Jerozolimskich zostało oddane do użytku w ostatni dzień 2011 roku. Pierwotnie węzeł miał zostać otwarty już w maju. Tak się jednak nie stało. Na opóźnienie wpłynęły między innymi złe warunki pogodowe. Budowę węzła na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych zrealizowała firma STRABAG. Umowa została podpisana na kwotę ok. 160 milionów złotych.

Sytuacja na węźle Łopuszańska w poniedziałek
Sytuacja na węźle Łopuszańska w poniedziałekfot. Tomasz Zieliński /Tvnwarszawa.pl

su/as/ec

Pozostałe wiadomości