Najnowsze

Barka zamiast autokaru, Wisła zamiast Traktu Królewskiego. Nietypowa parada Mistrzów Polski

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Kibice świętują nad Wisłą
Kibice świętują nad Wisłą tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
tvnwarszawa.plKibice świętują nad Wisłą

Zamiast przejazdu autokarem, piłkarze Legii na mistrzowską paradę udali się... barką. Z portu Czerniakowskiego wypłynęli na rundę honorową po Wiśle. Kibice świętowali na bulwarach.

Udekorowana barka z piłkarzami i sztabem szkoleniowym na pokładzie około godziny 21 wypłynęła z portu Czerniakowskiego, tuż obok stadionu Legii. Klub zaplanował celebrowanie zdobycia tytułu Mistrza Polski 2019/20 na odcinku od Mostu Łazienkowskiego do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego i z powrotem. - Nad Wisłą, przy porcie Czerniakowskim, piłkarzy przywitali kibice, piłkarze wsiedli na barkę i odpłynęli. Nie obyło się bez rac - opisuje Karolina Wasilewska reporterka TVN24, która była na miejscu.

- Tłumy są też przy pomniku Syrenki. Kibice śpiewają, cieszą się - mówi z kolei Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak informował klub, rejs miał potrwać godzinę, a oficjalna koronacja nowych mistrzów kraju odbędzie się po ostatniej, 37. kolejce, zaplanowanej na 19 lipca. "Klub zastrzega, że nie jest organizatorem żadnej formy zgromadzenia. Zwracamy się do wszystkich Kibiców o rozsądne zachowanie i bezpieczne poruszanie się po terenie miasta, szczególnie mając na uwadze zagrożenia związane z pandemią COVID-19" - przekazali przedstawiciele Legii.

Zwycięstwo Legii

Legionistom do odzyskania utraconego przed rokiem na rzecz Piasta Gliwice tytułu wystarczył dziś remis, jednak od początku grali o zwycięstwo i osiągnęli sporą przewagę. Mający sporo problemów kadrowych stołeczny zespół do przerwy prowadził 1:0, po golu w 23. minucie Czecha Tomasa Pekharta. W drugiej połowie, w której na krótko sędzia przerwał grę z powodu zadymienia boiska wskutek odpalenia przez kibiców rac, na 2:0 podwyższył Gruzin Walerian Gwilia.

We wtorek obie drużyny spotkały się w Krakowie w meczu półfinałowym Pucharu Polski i to Cracovia była wówczas lepsza, wygrywając 3:0.

To czwarty tytuł mistrza Polski Aleksandara Vukovica. Dwa - w latach 2002 i 2006 - zdobył jako zawodnik, w 2017 roku poprowadził zespół w jednym spotkaniu, a w tym sezonie był pierwszym trenerem od pierwszej kolejki.

Legia, która występuje na najwyższym szczeblu nieprzerwanie od 1948 roku, z 14 tytułami zrównała się w klasyfikacji najbardziej utytułowanych polskich klubów z Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów. Stołeczna ekipa zdecydowanie góruje nad rywalami w liczbie triumfów w Pucharze Polski - ma ich 19.

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Pozostałe wiadomości