Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

22 osoby z chóru zespołu "Mazowsze" zakażone

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przypadki koronawirusa potwierdzono u około połowy artystów występujących w chórze Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Z powodu pandemii zespół "Mazowsze" od ponad pół roku nie koncertuje. Po zakończeniu okresu największych obostrzeń artyści chóru, baletu i orkiestry wrócili jednak do pracy, by szlifować formę przed przyszłymi występami. W ostatnim czasie okazało się, że pośród chórzystów zdiagnozowane zostały przypadki zakażenia.

- Mamy 22 przypadki zakażenia. Wszystkie potwierdzono u osób z chóru. Poza nim nie mamy stwierdzonych innych zachorowań - poinformowała Katarzyna Pasieczna, rzeczniczka zespołu "Mazowsze". Jak wyjaśniła, w chórze występuje ponad 40 śpiewaków, wszyscy zostali poddani testom w kierunku SARS-CoV-2. - Zakażone osoby zostały objęte kwarantanną. Są także w kontakcie z inspekcją sanitarną. Przekazały jej informacje o osobach, z którymi miały styczność - zaznacza Pasieczna.

Dodaje też, że osoby z dodatnimi wynikami czują się dobrze. Nikt nie jest hospitalizowany.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zakażeni chórzyści

Obecnie artyści i pracownicy "Mazowsza" nie przychodzą do pracy. Siedziba zespołu zostanie natomiast poddana dezynfekcji. - Zachowaliśmy wszelkie standardy i stosujemy się do obostrzeń. Chór był podzielony na dwie grupy, żeby wszyscy śpiewacy nie mieli ze sobą kontaktu. Jak widać, było to potrzebne. Co ciekawe, nie zakaził się nikt z osób, z którymi chorzy mieli kontakt na korytarzu. A na korytarzach wprowadziliśmy obowiązek noszenia maseczek - podkreśla rzeczniczka zespołu.

Opisuje też, że w czasie prób artyści nie mogli ich nosić, bo utrudnia to śpiewanie. - Specyfika pracy w chórze niestety jest taka, że podczas śpiewu uwalnia się dużo aerozolu z dróg oddechowych - przyznaje Pasieczna.

W czwartek potwierdzono 811 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. To drugi najwyższy wynik od początku pandemii:

Ministerstwo Zdrowia: 811 potwierdzonych przypadków koronawirusa, 14 osób nie żyjeTVN24

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: