Koniec uciążliwego remontu. Wieczorem otworzą Wołoską

Tak jeszcze w sobotę wyglądała ulica Wołoska
Tak jeszcze w sobotę wyglądała ulica Wołoska
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plTak jeszcze w sobotę wyglądała ulica Wołoska

W niedzielę wieczorem otwarty zostanie ostatni przebudowany fragment ul. Wołoskiej. Zniknie wąskie gardło, które utrudniało życie mieszkańcom Mokotowa oraz pracownikom okolicznych biur.

"W niedzielę, ok. godz. 22 zostanie otwarty ostatni przebudowany fragment ulicy" - zapewnia urząd miasta

Jeśli urzędnicy dotrzymają słowa, wieczorem kierowcy będą mogli jeździć przebudowanym fragmentem ulicy Wołoskiej, pomiędzy Woronicza a Konstruktorską.

W sobotę późnym popołudniem na miejscu był nasz reporter. - Trwają ostatnie prace przy skrzyżowaniu, kosmetyka skrzyżowania. Widać, że drogowcy są przygotowani na otwarcie - ocenił Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Przebudowali 1200 metrów

Na fragmencie Wołoskiej w stronę Służewca przez wiele lat był tylko jeden pas ruchu. Teraz oba kierunki będą dwujezdniowe. Drogowcy przebudowali skrzyżowanie ul. Wołoskiej z Racławicką i Odyńca oraz Woronicza. Zbudowano nowe chodniki i drogę rowerową. Zmodernizowano trasę tramwajową.

Długość przebudowanego odcinka do 1200 m.

W połowie października informowaliśmy, że prace potrwają do drugiej połowy listopada.

Komunikacja wraca na stare trasy

W piątek w nocy rozpoczął się demontaż rozjazdu służącego do zmiany kierunku jazdy tramwajów przy skrzyżowaniu z ul. Woronicza. Przebudowana zostanie również tymczasowa trakcja. Dlatego też przez weekend nie będą jeździły tramwaje linii 41.

W związku z otwarciem ulicy, Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada zmiany w komunikacji. Od poniedziałku od początku kursowania linii dziennych zostaną wprowadzone stałe zmiany. W rejonie ul. Wołoskiej przywrócone zostaną podstawowe trasy linii 17, 41, 136, 138, 168, 218, 222, N01, N33, N34 i N36.

Inne lokalizacje przystanków

Jak informuje ZTM, zmienią się również lokalizacje przystanków: Woronicza 01 - zostaje przesunięty do nowej lokalizacji w ul. Wołoskiej, za skrzyżowaniem z ul. Woronicza w kierunku Konstruktorskiej. Przystanek obowiązuje dla linii 136, 138, N01, N33 i N34;

Woronicza 06 - przystanek będzie zlokalizowany za skrzyżowaniem z ul. Wołoską w kierunku Zajezdni Woronicza. Przystanek obowiązuje dla linii 168, 218, 222 i N36;

Wołoska 05 - zostanie przybliżony do skrzyżowania z ul. Wołoską o ok. 60 m. Przystanek obowiązuje dla linii 141 i 172.

Wznawia się funkcjonowanie przystanków autobusowych SAMOCHODOWA 02, ZAJEZDNIA WORONICZA 01; tramwajowego WORONICZA 04 oraz autobusowy w zespole Domaniewska, położonego na wschodnim wylocie skrzyżowania ulic Wołoski i Domaniewskiej (dotychczas DOMANIEWSKA 06, po zmianie numeracji DOMANIEWSKA 05). Likwiduje się przystanki: WORONICZA 08, WORONICZA 56, WORONICZA 59, SAMOCHODOWA 53, ZAJEZDNIA WORONICZA 54. Utrzymane zostaje zawieszenie linii tramwajowej 37 i zlikwidowana zostaje zastępcza linia autobusowa Z1.

TAK KILKA MIESIĘCY TEMU WYGLĄDAŁY UTRUDNIENIA W REJONIE WOŁOSKIEJ:

Popołudniowy szczyt na Mokotowie
Popołudniowy szczyt na MokotowieTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

ło/b

Pozostałe wiadomości