Kłusownik zabił karmiącą lochę. Szuka go policja

Najnowsze

Nadleśnictwa MyślibórzKłusownictwo zagrożone jest karą więzienia (zdjęcie ilustracyjne)

W pobliżu miejscowości Zakręt z broni zastrzelono karmiącą lochę dzika – informuje policja. Funkcjonariusze proszą o pomoc w znalezieniu sprawcy.

W pobliżu miejscowości Zakręt z broni zastrzelono karmiącą lochę dzika – informuje policja. Funkcjonariusze proszą o pomoc w znalezieniu sprawcy. Do całego zdarzenia doszło w poniedziałek. O zastrzelonym dziku policjantów z Józefowa poinformował członek z jednego z miejscowych kół łowieckich.

Okrucieństwo kłusownika

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kłusownik działał wyjątkowo okrutnie. Na miejscu rozsypywane były ziarna kukurydzy, które przyciągały zwierzęta. W pobliżu dzika odnaleziono skórę zdjętą z młodej sarny. Rany zwierzęcia wskazują, że zostało zabite z broni palnej. "O okrucieństwie sprawcy świadczy również fakt, że odnaleziona locha dzika była w okresie karmienia młodych. A w miesiącach wiosennych obowiązuje całkowity zakaz strzelania do loch" - informuje policja z Józefowa. Funkcjonariusze apelują o pomoc w znalezieniu sprawcy tego przestępstwa. Na informacje czekają w komisariacie w Józefowie. Kłusownictwo zagrożone jest karą więzienia do lat 2.

DZIKI ODWIEDZAJĄ MIĘDZY INNYMI BIAŁOŁĘKĘ:

ran/lulu

Dziki nic sobie nie robiły z obecności ludziLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Nadleśnictwa Myślibórz