Dźgnął nożem współlokatora. Uciekał przed policją

Autor:
b
Źródło:
PAP
Otwoccy kryminalni zatrzymali 46-letniego Mołdawianina

Kryminalni z podwarszawskiego Otwocka zatrzymali 46-letniego obywatela Mołdawii, który podczas awantury ugodził nożem swojego rodaka. Mężczyzna w otwockiej prokuraturze usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który grozi mu nawet dożywocie.

Mł. asp. Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku przekazała, że do zdarzenia doszło w mieszkaniu w Karczewie koło Otwocka. Policjanci otrzymali informacje o trwającej tam awanturze. - W rozmowie z 39-letnim obywatelem Mołdawii ustalili, że podczas awantury ze swoim lokatorem został przez niego dźgnięty nożem. Następnie napastnik tuż przed przyjazdem policji uciekł - przekazała policjantka.

"Rodak groził mu śmiercią"

- Pokrzywdzony nadmienił też, że jego rodak wcześniej groził mu śmiercią. Ranny mężczyzna został przetransportowany przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala, a karczewscy funkcjonariusze rozpoczęli intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy - wyjaśniła.

Do akcji poszukiwań włączyli się również otwoccy kryminalni, którzy namierzyli 46-latka. - Uciekający mężczyzna został zatrzymany przy trasie A1 w powiecie radomszczańskim - dodała.

Zarzut usiłowania zabójstwa

Po zatrzymaniu 46-letni obywatel Mołdawii został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Otwocku. - Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

- Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na trzy miesiące - dodała prokurator.

Za zarzucany czyn może mu grozić nawet dożywocie.

Czytaj także: "Pobudzony mężczyzna z maczetą w ręku". Groził ochronie i klientom sklepu

Groził maczetą ochronie i klientom sklepu
Groził maczetą ochronie i klientom sklepuStrażnicy miejscy ujęli 52-letniego mężczyznę, który groził maczetą klientom i ochronie centrum handlowego przy rondzie Wiatraczna. W odebranej napastnikowi reklamówce funkcjonariusze znaleźli inne niebezpieczne przedmioty.SM Warszawa

Autor:b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Otwocku

Pozostałe wiadomości