Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Kałuże na stacjach metra. "Przecieka, ale jest bezpiecznie"

Najnowsze

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plCieknie woda na stacji metro Politechnika

Na środku peronu postawili pachołek... żeby było bezpieczniej. Metro Warszawskie boryka się z przeciekającym sufitem. Pierwsze informacje dostaliśmy na Kontakt 24.

"Na peronie stacji metra Politechnika przecieka sufit. Na płycie zdążyła zgromadzić się już spora kałuża. Służby ustawiły w tym miejscu pachołek" - alarmował serintakma.

Pachołek zamiast wiadra

Taki sam obrazek po kilku godzinach zilustrował reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Pachołek wciąż stoi, obok jest niewielka kałuża - relacjonował.

Z prośbą o wyjaśnienia niepokojącej sprawy zwróciliśmy się do Metra Warszawskiego.

Anna Bartoń, rzeczniczka przypomina, że to problem doskonale znany pasażerom oraz władzom metra. - Wszystkie stacje przeciekają, ponieważ są zbudowane na szczególnie nawodnionym gruncie. We wtorek woda pojawiła się na stacji Politechnika oraz Pole Mokotowskie - mówi.

Pachołki na peronach pojawiają się najczęściej w okresach intensywnych opadów, roztopów lub mrozu, kiedy woda gruntowa szuka ujścia we wszystkich możliwych szczelinach. Jednak rzeczniczka zapewnia: jest bezpiecznie.

- Przecieki są uszczelniane, w miejscu, gdzie kapie woda ustawiliśmy słupki, żeby nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji - informuje.

"Do skutku"

O podobnych problemach informowaliśmy już cztery lata temu. Ówczesny rzecznik Krzysztof Malawko zapewniał wtedy, że metro usterkę będzie naprawiać do skutku.

kz/pm