Najnowsze

Policjant miał podmienić opakowanie, by "oszczędzić" 5 złotych. Zarzuty i zwolnienie ze służby

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Shutterstock48-letniemu policjantowi postawiono zarzut oszustwa (zdjęcie ilustracyjne)

Policjantowi, będącemu jednocześnie wykładowcą w Centrum Szkolenia Policji, postawiono zarzut oszustwa. Na terenie marketu budowlanego w Jabłonnie miał podmienić opakowania towaru. Do kasy zaniósł wiertło z ceną o kilka złotych niższą niż w rzeczywistości.

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada w dużym markecie budowlanym w Jabłonnie. Tuż za kasami pracownicy ochrony zatrzymali jednego z klientów. Na monitoringu zobaczyli wcześniej, że mógł on przełożyć droższe wiertła do opakowania z tańszymi. Gdy na miejscu pojawił się patrol policji, okazało się, że ujęty przez ochronę 48-letni mężczyzna również jest funkcjonariuszem. Aktualnie, w stopniu podinspektora, służy w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym BOA, jest też instruktorem strzeleckim, a do BOA został oddelegowany ze swojego stałego miejsca pracy, czyli Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Zarzut oszustwa

Jak poinformował portal rmf24.pl, w związku z tym zdarzeniem policjantowi postawiono zarzut. Te doniesienia potwierdziła w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prokurator Katarzyna Skrzeczkowska.

- Mężczyźnie postawiono zarzut oszustwa z artykułu 286, paragraf trzy, czyli przypadek mniejszej wagi. W tej sprawie chodzi o oszustwo na kwotę pięciu złotych. Taki czyn podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch - poinformowała Skrzeczkowska. - Prokuratura wszczęła śledztwo ponieważ dotyczy to funkcjonariusza publicznego. W takich sprawach zawsze prokuratura wszczyna śledztwo, a nie policja dochodzenie - zaznaczyła. Dodała, że postanowienie o przedstawieniu zarzutu zostało wydane, ale sam zainteresowany go nie usłyszał, ponieważ "nie stawił się na czynności".

- Komendant Centrum Szkolenia Policji podjął decyzję o zwolnieniu policjanta ze służby bez względu na rozstrzygnięcie prokuratury - przekazał nam Szymon Koźniewski, rzecznik prasowy CSP.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o kradzieży dużej kwoty pieniędzy oraz sztabek złota z samochodu przy Alejach Jerozolimskich:

Kradzież na stacji paliw w Alejach Jerozolimskich
Kradzież na stacji paliw w Alejach JerozolimskichArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości