Finał Ligi Europy w stolicy za pół roku. "Kibice przejdą dwoma mostami"

Najnowsze

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plFinał Ligi Europy odbędzie się 27 maja

Władze miasta przygotowują się do finału Ligi Europy, który za pół roku zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. - Będą ułatwienia w komunikacji miejskiej dla kibiców i specjalne punkty, w których będą mogli się spotkać - zdradza tvnwarszawa.pl rzecznik urzędu miasta.

Finał Ligi Europy odbędzie się w stolicy Polski 27 maja przyszłego roku. Jak się dowiedzieliśmy, trwają rozmowy dotyczące organizacji.

- Kończymy rozmowy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Będą między innymi ułatwienia w komunikacji miejskiej dla kibiców - mówi nam Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

I dodaje, że mają być zorganizowane też w stolicy tzw. meeting pointy. - To miejsca, gdzie kibice drużyn, które zagrają w finale, będą mogli się spotkać przed meczem i na przykład wspólnie śpiewać piosenki - wyjaśnia rzecznik.

Przejdą dwoma mostami

- To nie będą strefy kibiców, tylko części miasta, w którym będzie zalecane, żeby kibice tych drużyn się zebrali. Na przykład jedna w rejonie Nowego Światu, a druga przy Krakowskim Przedmieściu - precyzuje Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Stamtąd fani łatwo trafią na mecz finałowy. - Jedni mostem Świętokrzyskim, drudzy Poniatowskiego. Chodzi między innymi o to, żeby zorganizować sprawne przemieszczanie się fanów - zaznacza Kwiatkowski.

Legia z Ajaxem

Szansę na grę w finale Ligi Europy ma warszawska Legia. W 1/16 rozgrywek zmierzy się w dwumeczu z Ajaxem Amsterdam. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

TAK KIBICE BAWILI SIĘ W WARSZAWSKIEJ STREFIE KIBICA PODCZAS EURO 2012:

Pożegnanie ze strefą kibicaTVN24

ran/lulu

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl