Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Ratusz poinformował, że w najbliższą sobotę zostaną wymienione rozjazdy na pętli tramwajowej Kawęczyńska-Bazylika. Ponadto w weekend kontynuowane będą prace na ul. Posag 7 Panien, a w poniedziałek rozpocznie się remont ul. Kobiałka na Białołęce.

Buldożer zniszczył warsztat na Dobrej. "Wywabili pilnującego"

Najnowsze

Rozbiórka przy ulicy DobrejLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Na teren warsztatu samochodowego przy Dobrej 32 wjechał buldożer i zaczął niszczyć budynek. Jak wynika z relacji pracowników, którzy pilnowali nieruchomości, wcześniej wywabiono ich podstępem i pobito.

W piątkowy poranek pracownicy warsztatu poinformowali nas, że na Dobrej doszło do przepychanki a budynek jest niszczony. Na miejsce pojechał Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

- Jak wynika ze słów pracownika warsztatu, z którym rozmawiałem, do pilnującego budynku mężczyzny podeszła osoba i poprosiła o lek na ból głowy. Kiedy poszedł poszukać tabletki, został napadnięty. Prawdopodobnie doszło do bójki. W tym czasie na teren wjechał buldożer, który spowodował spore zniszczenia - mówi Marcinczak.

Gdy nasz reporter był na miejscu mężczyzna właśnie relacjonował sprawę policji.

Okupacja w obronie budynku

Pracownicy warsztatu od kilku dni na zmianę pilnują budynku broniąc go przed rozbiórką. O sprawie pisaliśmy na tvnwarszawa.pl. Nieruchomość została zwrócona kilka lat temu w ramach reprywatyzacji, a teraz urząd dzielnicy wydał prywatnemu inwestorowi zgodę na rozbiórkę.

Ten w nocy z piątku na sobotę 12 maja wysłał na miejsce ekipę budowlaną z ochroniarzami i adwokatem. Pracownicy warsztatu postanowili zablokować prace i zabarykadowali się w budynku.

Właściciel warsztatu nie wiedział o planowanej rozbiórce. - Nie jesteśmy traktowani jako strona. Parę lat temu ten teren trafił do firmy Vector Consulting, a wcześniej przechodził z rąk do rąk za pośrednictwem osób, którymi zajęła się prokuratura we Wrocławiu w związku z aferą reprywatyzacyjną - przekonywał w połowie maja w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jakub Kędzierski.

md/mś