"Budowa II linii metra powinna zakończyć się do 30 września"

Budowa metraPeron metra na stacji "Rondo Daszyńskiego"

- Prace na budowie centralnego odcinka II linii warszawskiego metra przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonawca nie zgłasza opóźnień, budowa powinna więc zakończyć się do 30 września - poinformował w niedzielę prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk.

W weekend warszawiacy mogli oglądać budowaną stację metra "Rondo Daszyńskiego". W niedzielę, wraz z prezydent miasta Hanną Gronkiewicz-Waltz, oglądali ją także dziennikarze.

Prezydent podkreśliła, że budowa powinna zakończyć się zgodnie z przyjętym harmonogramem, tj. do końca września br. Jak dodała, po zakończeniu budowy rozpoczną się odbiory techniczne. - Potrzeba ponad 30 pozwoleń. Mam nadzieję, że to nam się uda w ciągu kilku tygodni po zakończeniu budowy - powiedziała.

"Termin będzie dotrzymany"

Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk poinformował, że wykonawca nie zgłaszał dotąd żadnych sygnałów, że termin zakończenia budowy nie będzie dotrzymany.

"Rondo Daszyńskiego" to najdalej wysunięta na zachód stacja centralnego odcinka II linii warszawskiego metra. Jak powiedział rzecznik budowy metra Mateusz Witczyński, stacja będzie się wyróżniać czerwoną kolorystyką - tej barwy będzie zarówno sufit stacji, jak i przeszklenia nad wejściami.

Od kilku miesięcy trwa mrożenie gruntu i drążenie tuneli pod tunelem Wisłostrady. W tym tygodniu budowniczym udało się przejść przez konstrukcję ściany podtrzymującej tunel.

Siedem stacji II linii metra

Budowany centralny odcinek II linii podziemnej kolejki będzie miał siedem stacji: "Rondo Daszyńskiego", "Rondo ONZ", "Świętokrzyska", "Nowy Świat - Uniwersytet", "Centrum Nauki Kopernik", "Stadion Narodowy" i "Dworzec Wileński".

W październiku ub.r. prezydent Warszawy zapewniła, że rozbudowa II linii metra w stronę wschodnich i zachodnich obrzeży miasta jest priorytetem. - Obiecuję, że dopilnuję, by warszawiacy mogli od 2022 r. podróżować dwoma pełnymi liniami metra - zapewniła wtedy prezydent.

W marcu budowniczowie II linii przebili tunel pod Wisłostradą:

PAP/lata/b

Wyburzona ściana w tunelu
Wyburzona ściana w tuneluLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Budowa metra

Pozostałe wiadomości