Najnowsze

Arkuszowa jak durszlak. Zbudują do końca kwietnia?

Najnowsze


Budowa ronda na Arkuszowej miała skończyć się pod koniec 2012 roku. Nowy termin, który podali drogowcy to końcówka kwietnia, ale patrząc na postęp prac, on też wydaje się mało realny. Kierowcy tymczasem niszczą koła i zawieszenia na usianej dziurami nawierzchni.

- Witam, postanowiłam zamieścić film z telefonu komórkowego z jednej z dzielnic Warszawy, a dokładnie ze skrzyżowania Arkuszowej z Wólczyńską. Mam już dosyć tej drogi. Firma, która wygrała przetarg obiecała, że do końca 2012 roku, rondo zostanie zakończone. Niestety budowa ronda się opóźnia już 4 miesiąc. Jednak nie chodzi już oto rondo, tylko o stan nawierzchni, która jest wykonana obok na czas budowy ronda. Z dnia na dzień się pogarsza, gdyż jest to jedyna droga do centrum. Wszystkie samochody z Izabelina jadą właśnie tędy. Do tego tiry, które mają rozlewnie paliwową po drodzę. Jest coraz gorzej. A wykonawca ma to gdzieś i w ogóle nie łata tych dziur. Są coraz większe i ciągle się pogłębiają – alarmuje na Kontakcie 24 Majka.

Mieli zbudować do końca roku

Rzeczywiście, budowa na skrzyżowaniu Arkuszowej i Wólczyńskiej ruszyła na początku listopada zeszłego roku i miała się zakończyć przed Bożym Narodzeniem. Jednak wykonawca nie dotrzymał terminu. Prace budowlane wstrzymała zima. Jak widać na filmie opublikowanym przez internautkę, skrzyżowanie wciąż jest rozkopane, a stan nawierzchni coraz gorszy. Zadeklarowany przez Zarząd Dróg Miejskich w styczniu termin ukończenia robót to koniec kwietnia. Przebudowa skrzyżowania pochłonie 3 miliony złotych.

Wólczyńska czeka na remont

Do pełnego usprawnienia ruchu w tej części Bielan, potrzebne jest również poszerzenie ulicy Wólczyńskiej. Jednak na razie ZDM nie ma na to pieniędzy. Inwestycja nie została ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej do 2033 roku.

b/par

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości