4 tysiące podrobionych Minionków. Zlikwidowano domową fabrykę

Najnowsze

kspPolicjanci zabezpieczyli zabawki

Prawie 4 tysiące sztuk podrabianych zabawek o wartości ponad 270 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci z Piaseczna. Miała nimi handlować w Wólce Kosowskiej 52-letnia Chinka. W jej domu policjanci znaleźli całą linię do produkcji podrabianych zabawek.

Podrobione zabawki znaleziono podczas rutynowej kontroli policji w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. - Uwagę funkcjonariuszy zwróciły zabawki jednej z firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Właścicielką okazała się 52-letnia obywatelka Chin – informuje policja.

Zabawki za 270 tysięcy zł

Policjanci pojechali do mieszkania Chinki. Okazało się, że w jej domu znajduje się cała linia produkcyjna służąca do wytwarzania zabawek z podrobionymi znakami towarowymi.

– W sumie w mieszkaniu i na stoisku zabezpieczono prawie 4000 nielegalnych przedmiotów – podsumowuje policja. Wartość towaru szacuje się na kwotę ponad 270 tysięcy złotych.

52-letnia Chinka została zatrzymana, była wcześniej notowana za podobne czyny.

Teraz będzie odpowiadała za wprowadzanie do obrotu rzeczy z zastrzeżonymi znakami towarowymi, a także za nanoszenie takich znaków na produkowany towar, za co może jej grozić nawet 5 lat więzienia.

jb/sk