"Siema" z autobusów. Tak MZA pozdrawia Orkiestrę

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
MZAMZA dla WOŚP

Jeden autobus jest częścią S, inny E, a jeszcze inny na przykład A. Miejskie Zakłady Autobusowe ułożyły z nich napis "siema".

TVN DISCOVERY POLSKA JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Reporter TVN24 Z rzecznikiem MZA rozmawiał w autobusie, który, gdybyśmy przyglądali mu się z lotu ptaka, był jedną z części litery A. - Układamy napis "siema". W ten sposób pozdrawiamy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka. Chcemy pokazać, że po raz kolejny uczestniczymy w wielkim dziele wspierania dzieciaków czy szpitali – mówił rzecznik MZA Adam Stawicki.

Napis składa się z 24 autobusów, ma 25 metrów wysokości i co najmniej dwukrotnie więcej długości. Ale żeby napis powstał potrzebne były próby. Kierowcy do akcji przygotowywali się około tygodnia. - To jest dosyć skomplikowane logistycznie, żeby to zmieścić nawet na takim dużym terenie jak zajezdnia Ostrobramska – relacjonował rzecznik.

Wyjątkowa przejażdżka

To nie jedyna akcja, w jaką włączyły się stołeczne MZA. – Trzy nasze autobusy wożą wolontariuszy ze sztabów dzielnicowych do sztabu głównego Wielkiej Orkiestry – opisuje rzecznik.

Co więcej, z okazji WOŚP,  MZA chce przenieść jedną osobę do lat 20-tych XX wieku. Trwa licytacja przejażdżki na pokładzie legendy przedwojennej komunikacji. Z okazji stulecia warszawskich autobusów Miejskie Zakłady Autobusowe przywrócą stolicy odrestaurowany 90-letni autobus Somua.

"Poczuj się jakby znów był 11 czerwca 1928 r. Znajdziesz się w gronie dam i dżentelmenów w strojach z epoki, wśród przedwojennych autobusiarzy, wojskowych czy policjantów. My zapewnimy Ci dawny strój i – co najważniejsze – wyjątkowe miejsce tylko dla Ciebie" – zachęca MZA w opisie licytacji.

28. Finał WOŚP

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 27 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad miliard złotych.

Hasło 28. Finału brzmi: "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Zebrane środki zostaną przeznaczone "na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji".

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez firmę IQS i Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS - największym zaufaniem społecznym w Polsce. Od 1993 roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zgromadzone w ten sposób środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze - przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce - najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Źródło: tvnwarszawa.pl

kz/r