Najnowsze

Najnowsze

Wiosenna końcówka świąt

Mimo niezbyt wysokiej temperatury, wiosenne słońce sprawiło, że w wielkanocny poniedziałek tłumy warszawiaków wybrały się na spacer. Szczególnie popularne jest tradycyjnie Stare Miasto.

Cztery obrazy zbrodni

Cztery filmy i trzy dyskusje z udziałem historyków i reżyserów odbędą się w ramach przeglądu filmowego "Echa Katynia". Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Sikał na peronie, bo ma chore nerki

Kolejarz przyłapany na sikaniu na peronie dworca Centralnego tłumaczy się kłopotami ze zdrowiem i zapowiada, że pozwie fotografa, który zrobił mu zdjęcie.

Świętujemy w domach Na ulicach pustki

Marna pogoda skutecznie zniechęciła warszawiaków do świątecznych spacerów. Nawet na Trakcie Królewskim chętnych do spacerowania jest niewielu. Pusto jest też na drogach.

Rozbite pociągi w Grobie Pańskim

Rozbite dwa pociągi pod Szczekocinami i napis "Jezu, ratuj" - tak wygląda tegoroczny Grób Pański w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie. "Robi wrażenie" - ocenia internauta, który przysłał na Kontakt24 zdjęcie ze świątyni. "Jedynym ratunkiem dla człowieka i jego słabości jest Pan Bóg" - wyjaśnia symbolikę grobu ks. Zenon Majcher, proboszcz.

Pasażerowie zmienili pociągi WKD

W służbie Warszawskiej Kolei Dojazdowej jeździ już drugi nowoczesny skład EN97, z numerem 002. Wprowadzono w nim sugerowane przez pasażerów zmiany. W przeciwieństwie do pierwszego pociągu, nie sprawia żadnych problemów – informuje na warszawa@tvn.pl internauta Michał.

Radosny poranek "Znak zbawienia i miłości"

Kościół katolicki obchodzi dziś święto Zmartwychwstania Pańskiego. Święta wielkanocne są dla wiernych szczególnie radosne, ponieważ zmartwychwstanie Chrystusa jest symbolem Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. - Trzeba przestrzegać przed ich laicyzacją - mówi metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Lepiej się nie wychylać? Internauci o pobiciu w tramwaju

Zwrócił chuliganom uwagę i wezwał policję, za co został zaatakowany w pełnym ludzi tramwaju. Nikt z pasażerów nie pomógł. - To zrozumiałe - pisze wielu internautów na forum tvnwarszawa.pl. Niektórzy opisują swoje historie, z których wynieśli naukę: "Nie pomagać". Ale są też i tacy, którzy solidaryzują się z poszkodowanym.

Dwie bramki i mecz na szczycie dla Legii

Legia Warszawa w hicie 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy wygrała z Ruchem Chorzów 2:0, czym znacznie przybliżyła się do mistrzostwa. Na pięć kolejek przed końcem ligi stołeczna drużyna ma cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli, zespołem z Chorzowa. Kibice bramki oglądali dopiero po przerwie.

"Kiedyś święconka była większa"

Naturalnej wielkości baranek z masła, stojący na wielkanocnym stole i ksiądz, który przychodzi do domu, by pokarm poświęcić, bo jedzenie nie zmieściło by się w żadnym koszyku. Choć teraz może to wydawać się nieprawdopodobne, to tak właśnie wyglądały świąteczne tradycje przed laty - mówi Amudena Rutkowska z Muzeum Etnograficznego.

Ugoda w sprawie Narodowego

Narodowe Centrum Sportu i konsorcjum generalnego wykonawcy budowy Stadionu Narodowego podpisały ugodę dotycząca płatności dla podwykonawców inwestycji - poinformowało NCS. Jak podała PAP, piątkowa ugoda dotyczy też robót dodatkowych na stadionie oraz kary dla wykonawcy za spotkania, które nie odbyły się w związku z tym, że arena nie była gotowa (10 mln zł).

"Skopali mnie w tramwaju. Usłyszałem, że ich prowokuję"

Marszałkowska. Tramwaj pełen pasażerów. Wśród nich czterech chuliganów. Zaczepiają wszystkich dookoła. - Chciałem to przerwać, zwrócić im uwagę - relacjonuje nasz internauta Marcin. Niestety, jego interwencja niewiele dała. Chuligani skopali go i uciekli, a pozostali pasażerowie biernie się temu przyglądali.

Świąteczna tradycja: zakupy na ostatnią chwilę

Biała kiełbasa, jajka, a czasem nawet kawior wasabi, to przysmaki bez których niektórzy nie wyobrażają sobie stołu wielkanocnego. Jednak prawdziwą tradycja świąteczną jest to, że zakupy zostawiamy na ostatnia chwilę.

Dwie linie metra, dwa wzory oznakowania: "To konieczne"

Metro Warszawskie broni decyzji o przetargu na projekt oznakowania w II linii metra. - Chcieliśmy rozszerzyć system obowiązujący na I linii, ale warunki zaproponowane przez jego projektanta były nie do zaakceptowania. Przetarg był konieczny - argumentuje spółka.