Najnowsze

Najnowsze

Warszawa po raz piąty w budowie

Wystawy, wykłady, warsztaty, gry miejskie, wycieczki i wizyty w pracowniach architektonicznych znalazły się w programie festiwalu Warszawa W Budowie. Piąta edycja poświęcona jest zawodowi architekta.

Tłumy na otwarciu Placu Unii

Jeszcze kilka lat temu stał tu wyjątkowy Supersam, którego zburzenie w 2006 roku wywołało protesty i oburzenie. W jego miejscu stanął efektowny wieżowiec projektu prof. Stefana Kuryłowicza. W sobotę odbyło oficjalne otwarcie Placu Unii.

Nowe ronda i pasy rowerowe

Można już korzystać z wyremontowanego fragmentu ulic Kopernika i Świętokrzyskiej z dwoma nowymi rondami, chodnikami i kamienną kostką. Pozostały fragment Świętokrzyskiej ma być zmodernizowany w przyszłym roku.

"Nie chcę, żeby był bezimiennym 37-letnim mężczyzną"

Tomasz Nawrocki większości z nas znany jest jako "37-letni mężczyzna", który w niedzielę zmarł na mecie 10-kilometrowego biegu. W rozmowie z reporterem "Czarno na białym" jego przyjaciel, Mariusz Konkolewski, wyjaśnia, jaką był osobą i odnosi się do spekulacji, według których Nawrocki miał być do biegu nieodpowiednio przygotowany. - Stał się obiektem ocen, spekulacji. Wydaje mi się, że by tego nie chciał, gdyby mógł o tym decydować - powiedział przyjaciel zmarłego biegacza.

Szef policji u rannego policjanta

Komendant główny policji odwiedził w szpitalu policjanta, który został postrzelony w czasie interwencji w jednym z mieszkań na Gocławiu.

"Nie gonimy za gwiazdami". Ruszył Warszawski Festiwal Filmowy

W 1986 roku przyjechał do Warszawy pierwszy gość z Zachodu – pani Liz Reddish z Brytyjskiego Instytutu Filmowego. Oczywiście nikomu się wtedy nie śniło, że za dwadzieścia parę lat do Warszawy przyjedzie ponad 200 filmowców z ponad 50 krajów świata - mówi w rozmowie z tvn24.pl Stefan Laudyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Bariery linowe i nowe latarnie na Czecha

Na ponad 4-kilometrowym odcinku ulicy Czecha drogowcy wymienią oświetlenie. Wzdłuż ulicy zostaną również ustawione specjalne barierki linowe, które mają za zadanie amortyzować uderzenie i utrzymać samochód w pasie drogi.

Część mieszkańców Wilanowa wciąż bez wody

Mieszkańcy 54 domów na warszawskim Wilanowie do niedzieli pozbawieni będą bieżącej wody. Powodem utrudnień są bakterie z grupy coli, jakie wykryto w tym tygodniu. Początkowo wodę zakręcono mieszkańcom 280 budynków. Pierwszą informację i zdjęcie o wstrzymaniu dostaw wody otrzymaliśmy na Kontakt 24 od @sojer29.

Cisza referendalna w Warszawie

O północy, w nocy z piątku na sobotę, rozpoczęła się cisza przed niedzielnym referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Potrwa do niedzieli, do zamknięcia wszystkich lokali, w których będą głosować mieszkańcy stolicy. Jeśli nie dojdzie do żadnych incydentów, ma to nastąpić o 21.00. Po zakończeniu głosowania poznamy sondażowe wyniki z badania exit pool, przeprowadzonego przez TNS Polska dla w TVN24 i TVP Info.

Wypożyczał auta i znikał. Grozi mu do 8 lat więzienia

Posługując się cudzymi dokumentami 31-letni Rafał Ł. wypożyczał samochody, których nie zwracał. W ten sposób na ponad 250 tys. zł. oszukał właścicieli wypożyczalni na Ursynowie, Targówku i w Radomiu. Za oszustwo grozi mu do 8 lat więzienia.

Starynkiewicz, Starzyński, Kochalski... Poczet komisarzy Warszawy

Rządy komisarza to dla Warszawy nie pierwszyzna - taką funkcję pełnił przez większość swoich rządów Stefan Starzyński. Po 1989 roku tę funkcję pełnili Mirosław Kochalski i Kazimierz Marcinkiewicz. Swojego komisarza miała też nieistniejąca już gmina Centrum.

Gliński: Zadłużenie szpitali to wina prezydent Warszawy

- Rosnące zadłużenie warszawskich szpitali, długie kolejki do specjalistów to efekty złego zarządzania systemem opieki zdrowotnej przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz - przekonywał w piątek prawdopodobny kandydat PiS na prezydenta stolicy Piotr Gliński.