Najnowsze

Najnowsze

6 mln zł dotacji na Świątynię Opatrzności. Zawiadomili prokuraturę

SLD złożył w piątek zawiadomienie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w związku z przyznaniem przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego 6-milionowej dotacji na budowę muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Z kolei doniesienie do CBA i prokuratury zapowiedzieli w czwartej posłowie Twojego Ruchu.

Czy warto grodzić Ogród Saski? "Nie róbmy skansenu"

Czy warto ogrodzić Ogród Saski? Varsavianiści przekonują, że tak, bo poprawi to bezpieczeństwo i estetykę. Przedstawiciele ruchów miejskich twierdzą, że to myślenie jest anachroniczne, a parki powinny być otwarte. Mieszkańcy są podzieleni, a urzędnicy profilaktycznie chowają głowę w piasek.

Minister Zdrojewski: dotacja dla archidiecezji zgodna z prawem

Przebywający w Nowym Jorku minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski zaprzeczył w czwartek jakoby dotacja 6 mln zł na budowę ekspozycji w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego była sprzeczna z prawem. Wnioski w tej sprawie do CBA i prokuratury uznał za bezzasadne.

Roszady na Trasie AK. "Kierowcy się gubią"

Kierowcy jeżdżący Trasą AK muszą uważać na zmiany w ruchu, które serwują drogowcy. Z blisko tygodniowym opóźnieniem udało zamknąć się wiadukt na ul. Słowackiego. Z kolei reporter tvnwarszawa.pl donosił rano o "niespodziewanych" zmianach na odcinku pomiędzy ul. Mickiewicza a Słowackiego.

Motocykle na buspasy? "Mniej agresji i poprawi się bezpieczeństwo"

Wiceprezydent stolicy Jarosław Dąbrowski zadeklarował, że chciałby widzieć motocyklistów jeżdżących w Warszawie legalnie po buspasach. Zapowiedział, że będzie o tym rozmawiał z urzędnikami. – Wpuśćmy jednoślady na buspasy. Będzie mniej agresji i poprawi się bezpieczeństwo – przekonuje Tomasz Kulik, instruktor motocyklowy.

Mniej wypadków, niższa prędkość, zero ofiar. "Fotoradary spełniają swoją rolę"

Brak ofiar śmiertelnych, mniejsza liczba wypadków i spadająca średnia prędkość. To według warszawskiej straży miejskiej największe sukcesy działania fotoradarów. - Spełniają swoją rolę, dyscyplinują kierowców, poprawiają bezpieczeństwo w miejscach, gdzie zostały ustawione – przekonują strażnicy i zapowiadają ustawienie kolejnych urządzeń.

Przepisy drogowe najczęściej łamią dyplomaci z Ukrainy, Rosji i Kuwejtu

660 razy warszawskie fotoradary zarejestrowały w ubiegłym roku samochody dyplomatów popełniających wykroczenie. Najczęściej przepisy łamali pracownicy ambasady Ukrainy. Tuż za nimi uplasowali się dyplomaci z Rosji i Kuweju. Droga do ich ukarania jest długa. - Czują się bezkarnie – rozkłada ręce straż miejska.

228 km/h motocyklem, 208 km/h autem. Rekordziści z fotoradarów

19 razy w ciągu roku został zarejestrowany przez fotoradary w różnych punktach miasta rekordzista wśród warszawskich kierowców. Na razie nie poniósł konsekwencji łamania przepisów, bo straż miejska ma problem z jego namierzeniem. Najwyższa prędkość zarejestrowana przez kamery należała to motocyklisty, który pędził Puławską 228 km/h. Najszybsze auto było wolniejsze o 20 km/h.

Kłótnia radnego z wiceprezydentem. "Musi pan się douczyć"

- Dlaczego domki przy Puławskiej do dnia dzisiejszego nie mają pojemników na śmieci? – dopytywał przed urzędem Ursynowa radny Leszek Lenarczyk. – Troszeczkę musi się pan douczyć – usłyszał w odpowiedzi od wiceprezydenta Warszawy Jarosława Dąbrowskiego. - Skoro pan nie chce odpowiadać na pytania, to po diabła pan tu przyjechał – odparował Lenarczyk, jednak odpowiedzi już się nie doczekał. Do kłótni doszło przed urzędem Ursynowa, po konferencji w sprawie wywozu śmieci.

Policjanci podejrzani o pobicia na komendzie

Czterej stołeczni policjanci są podejrzani o przekroczenie uprawnień, bezprawne pozbawienia wolności, pobicia, spowodowanie obrażeń ciała i zmuszanie do określonego zachowania - podała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

200 osób straciło pracę przez rewolucję śmieciową

Stowarzyszenie Ekon, które zajmuje się zbiórką i segregacją śmieci alarmuje, że musiało zwolnić 200 niepełnosprawnych osób. Wszystko przez brak porozumienia z firmą Sita. Burmistrz Ursynowa twierdzi, że winę ponosi miasto. Z kolei ratusz uspokaja i przekonuje, że ma propozycje dla Ekonu.

Ciosy nożem na zgrupowaniu bokserskim. Areszt i zarzuty

Na trzy miesiące trafił do aresztu Mustafa K. We wtorek mężczyzna usłyszał zarzuty. Wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego został zatrzymany przez policję po poniedziałkowej awanturze przy okazji zbiórki reprezentacji pięściarzy przed odlotem na turniej do Debreczyna.

Sąd oddalił skargi. Ekolodzy nie zatrzymają rozbudowy POW

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargi ekologów, a to oznacza, że decyzja środowiskowa dla kolejnego odcinka POW została utrzymana w mocy. 18-kilometrowy fragment pomiędzy węzłami Puławska i Lubelska mają być gotowe do 2019 roku.

Na Bielanach wyszkolą zawodników na igrzyska w Tokio

Coraz większa popularność triathlonu wśród dorosłych spowodowała, że szkoła na Bielanach postanowiła otworzyć pierwszą w stolicy klasę gimnazjalną z odpowiednim programem szkolenia. Celem jest wysłanie zawodnika na igrzyska w Tokio w 2020 roku.