Najnowsze

Najnowsze

Ciężarówki przez całą dobę na Trasie AK? Urzędnicy pełni obaw

Wraz z rozpoczęciem przebudowy mostu Grota-Roweckiego na Trasie AK wprowadzono rygorystyczne ograniczenia dla ciężarówek. Nie mogą jeździć arterią w ciągu dnia. Czy zakaz zniknie po zakończeniu prac? GDDKiA jest na "tak", obawy mają miejscy urzędnicy. - Z naszego punktu widzenia najważniejsze jest, żeby samochody ciężarowe nie wjeżdżały do centrum - mówi Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

"Dla przyjemności nie jadą, a inaczej się nie da". Kierowcy o tirach na Trasie AK

Czy tiry na Trasie AK w ciągu dnia to dobry pomysł? O opinię postanowiliśmy zapytać najbardziej zainteresowanych, czyli kierowców jadących na granicy Targówka i Pragi Północ. Ci z osobówek rozumieją tych jadących tirami, jednak większość uważa, że wyremontowaną Trasą AK powinni oni jeździć nocą. Ci z ciężarówek mówią krótko - wolimy jeździć obwodnicą, ale jej nie ma. Co jeszcze powiedzieli nam zmotoryzowani?

Użył cudzego dowodu, chciał wybrać 800 tys. złotych

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o oszustwo. 22-latek, posługiwał się dokumentem należącym do innej osoby i próbował wybrać z konta 800 tys. złotych. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu Adama M. na 3 miesiące.

Zmiany w odbiorach śmieci. Trawę i liście wywiozą częściej

Dwa razy w miesiącu, a nie - jak dotąd - tylko raz mają być odbierane odpady zielone od właścicieli domów jednorodzinnych w Warszawie - wynika z projektu zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku miasta. Odbiór ma się zaczynać w kwietniu, a nie - jak teraz - w maju. Zmiany to wynik uwag mieszkańców.

"Skandal! Złodziejstwo!" Kłótnia o budżet obywatelski

- 3/4 projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego zostało zweryfikowanych pozytywnie - oświadczył na konferencji prasowej wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak. Ale na spotkanie przyszli głównie ci, których pomysły zostały odrzucone. Najgoręcej protestował oburzony Przemysław Pasek z fundacji Ja Wisła, który oskarżył urzędników o złodziejstwo i oszustwa.

Dzik spacerował we Włochach

W sobotnie popołudnie, w pobliżu supermarketu we Włochach, spacerował dzik. O sytuacji poinformował nas pan Marcin. - Popołudniowa przejażdżka po Warszawie nie musi być wcale nudna - stwierdził.

Uczniowie pobili rekord Guinnessa: 85,5 metra panoramy miast

W szkole podstawowej nr 49 przy ulicy Bacha padł rekord Guinnessa. Uczniowie stworzyli najdłuższą panoramę miast, która była pisana na kartkach. Składa się z wyrazów Dzień Dziecka w czterech językach: niemieckim, angielskim, rosyjskim i francuskim. Ma 85,5 metra i składa się z 220 kartek.

1,5 miliarda na rewitalizację Pragi. Społecznicy pytają, co z uwagami

Kilkunastu warszawskich społeczników alarmuje: ratusz nie ujawnił treści ani liczby uwag do poddanego konsultacjom programu rewitalizacji Warszawy. Przekonują, że szacowany na 1,5 miliarda złotych projekt nie rozwiązuje problemów. - Do uwag odniesiemy się na spotkaniu zaplanowanym na 17 czerwca - odpowiada wiceprezydent stolicy.Zintegrowany Program Rewitalizacji Warszawy do 2020 roku dotyczy trzech prawobrzeżnych dzielnic: Pragi Południe (Kamionek), Pragi Północ (Nowa i Stara Praga, Szmulowizna) oraz Targówka (Targówek Mieszkalny i Fabryczny). Dobrowolnie przystąpiły do niego też: Bemowo, Mokotów, Ursus i Włochy.

Ogród powstanie na placu Defilad. Grządki do wzięcia

"Czekamy z narzędziami, sadzonkami, rękawicami oraz konewkami. Zapewniamy piknikową atmosferę i doradztwo naszego ogrodnika" – tak członkowie inicjatyw Plac Defilad oraz Miasto i Ogród zachęcają do udziału w weekendowej akcji.

Pomysł na parkingi podziemne okazał się niewypałem. Urzędnicy zmieniają plany

Wiceprezydent Warszawy potwierdził to, o czym w tvnwarszawa.pl pisaliśmy już w styczniu - pomysł na budowę parkingów podziemnych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego okazał się niewypałem. Choć rozmowy z inwestorami jeszcze trwają, Jacek Wojciechowicz już nie ukrywa: "trudno oczekiwać jakiegoś nadzwyczajnego sukcesu". W tej sytuacji miasto rozważa zbudowanie parkingów na własny koszt. Konkretów na razie jednak brak.

"Wisło, oddaj nam plażę"

Podniósł się poziom wody w Wiśle. Zalana jest plaża przy moście Poniatowskiego. W niedzielę nie kursowały promy. Jak sytuacja będzie wyglądać w kolejnych dniach?

Protest na pasach. Chcą fotoradaru albo progów

Według mieszkańców Ochoty skrzyżowanie ulic Krzyckiego i Dantyszka jest bardzo niebezpieczne. Domagają się fotoradaru albo progów zwalniających. Napisali w tej sprawie na warszawa@tvn.pl, a w poniedziałek protestowali na przejściu dla pieszych.

Brytyjscy improwizatorzy na jedynym koncercie w Polsce

Czołówka brytyjskiej muzyki improwizowanej wzmocniona norweskim perkusistą zagra w poniedziałek w klubie Pardon, To Tu. Na scenie staną obok siebie gitarzysta John Russell, multiinstrumentalista Steve Beresford, kontrabasista John Edwards i perkusista Ståle Liavik Solberg. Będzie to jedyny polski występ tej czwórki.

Legia męczyła się z Białą Gwiazdą. Zwycięstwo po kontrowersyjnym golu

Legia Warszawa pokonała u siebie w 35. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Wisłę Kraków 1:0. Mistrzowie Polski znów nie pokazali na własnym boisku porywającej piłki i, podobnie jak w meczu z Jagiellonią, zdobyli gola w kontrowersyjnych okolicznościach. Legioniści wrócili na fotel lidera, ale tylko na... 2,5 godziny. Wieczorem Lech wygrał z Pogonią i wrócił na pierwsze miejsce w tabeli.

Reaktor jądrowy służy medycynie. Pomaga w produkcji leków na raka

"Maria" - jedyny polski reaktor jądrowy - pracuje w otwockim Świerku pod Warszawą już od 40 lat. Efektem jego pracy są radioizotopy wykorzystywane w przemyśle i nauce, a przede wszystkim w medycynie. Na koncie ma m.in. opracowanie i produkowanie leków do zwalczania nowotworów, a także badania nad najnowocześniejszymi źródłami energii. Podczas dni otwartych Narodowe Centrum Badań Jądrowych odwiedziła kamera TVN 24 Biznes i Świat.