Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Mokotów

COVID-19 w klasztorze. Kilku braci zachorowało, odwołano rekolekcje

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP
Rzecznik resortu zdrowia: dziś największa liczba zakażeń od początku trzeciej faliTVN24
wideo 2/4
TVN24Rzecznik resortu zdrowia: dziś największa liczba zakażeń od początku trzeciej fali

Klasztor Dominikanów na Służewie został poddany częściowej kwarantannie. Zakonnicy zawiesili spowiedzi i odwołali zbliżające się rekolekcje.

Powodem są zakażenia koronawirusem u kilku zakonników. Do 19 marca klasztor Dominikanów na Służewie pozostaje w częściowej kwarantannie.

"Chorzy bracia są izolowani"

Zakonnicy zawiesili spowiedzi w kościele i odwołali rekolekcje od 14 do 17 marca. Świątynia pozostanie jednak otwarta, a msze św. są normalnie odprawiane. W informacji przekazanej PAP w środę przez biuro prasowe archidiecezji warszawskiej podano, że kilku braci zakonnych z klasztoru na Służewie zachorowało na COVID-19.

"Chorzy bracia i ci, którzy mieli z nimi najwięcej kontaktu, są odizolowani od pozostałej wspólnoty klasztornej. Do piątku 19 marca klasztor będzie znajdował się w częściowej kwarantannie, a nasza posługa w kościele zostanie znacznie ograniczona" – czytamy w komunikacie zakonu dominikanów.

"Od 10 do 19 marca zawieszamy sprawowanie spowiedzi w kościele. Bardzo prosimy o korzystanie ze spowiedzi w innych kościołach" – zaapelowali dominikanie.

Rekolekcje odwołane

Zapowiedzieli, że w dni powszednie msze święte będą odprawiać według normalnego planu. "Mszę będzie odprawiał tylko jeden ojciec. Wszystkie zamówione intencje zostaną odprawione w klasztorze" – zaznaczyli. Dodali, że plan na niedzielę 14 marca podadzą w późniejszym terminie.

Odwołali za to wielkopostne rekolekcje parafialne, które od 14 do 17 marca miał głosić kapucyn o. Szymon Janowski. "Do 19 marca odwołujemy wszystkie nabożeństwa drogi krzyżowej w naszym kościele (12 i 19 marca). W dni powszednie będziemy sprawować nabożeństwo różańcowe (o godz. 17.30) i adorację Najświętszego Sakramentu (w godz. 7.30 - 8.00 i 18.45 - 19.30)" – napisali.

Dominikanie zaznaczyli, że będą przyjmować pogrzeby tylko od parafian. "W pozostałych przypadkach mszę św. pogrzebową można zamówić w parafii św. Katarzyny przy ul. Fosa lub w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN" – wskazali.

Kancelaria będzie pracowała w trybie zdalnym. Można się kontaktować przez telefon na furcie (22-54-39-900) lub mailowo: parafiadominika@gmail.com.

Zakonnicy poprosili o zrozumienie i o modlitwę. Zapewnili, że pamiętają o wiernych i czekają na szybkie i bezpieczne spotkanie z nimi.

Autor:katke/ran

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości