TVN Warszawa | Komunikacja

ZTM zawiesza szkolne kursy i linie. Znikają też wieczorne kursy "9"

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
WTPZTM zawiesza linię szkolną

Analizy Zarządu Transportu Miejskiego wykazały, że szkolnymi liniami podróżuje obecnie znikoma liczba pasażerów. Dlatego od poniedziałku 16 listopada zostaną one zawieszone.

Napełnianie pojazdów komunikacji miejskiej jest analizowane w oparciu o dane z bramek metra, zliczarek autobusowych, ale też z "pomiarów ręcznych", czyli obserwacji prowadzonych przez pracowników. "Nie notujemy przepełnień pojazdów czyli liczby pasażerów przekraczającej rządowy limit 30 proc. wszystkich miejsc w pojeździe. Przekroczenia są sporadyczne - w pojedynczych kursach, statystycznie poniżej 1 proc. wszystkich wykonanych odjazdów z przystanków (dane ze zliczarek pasażerów autobusach)" - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

I zapowiada, że sytuacja dalej będzie analizowana. Ale pierwsze wnioski już są i dotyczą kursów "szkolnych". "Od poniedziałku 16 listopada zawieszamy linie szkolne i kursy podjazdowe do szkół" - zapowiedział ZTM.

Zawieszenie kursowania dotyczy linii 304, 320 (wraz z korektą trasy linii 154 – wprowadzenie podjazdów do Fortu Radiowo), 323, 332, 379 oraz podjazdów pod szkołę linii 163, 164 i 201. Zawieszone będą też kursy "szkolne" (oznaczone w rozkładzie jako "f") linii 105, 401, 504, 522 (wraz z korektą rozkładu w godzinach popołudniowych).

Dodatkowo, także od poniedziałku 16 listopada, zawieszone zostaną nocne kursy tramwajów linii 9. "Ostatni kurs z pętli z Gocławek będzie o godz. 22.45, a z P+R Aleja Krakowska o 22.42" - zapowiedział ZTM.

Informowaliśmy też o dostawie elektrycznych autobusów:

We flocie MZA jest już sto autobusów elektrycznych
We flocie MZA jest już sto autobusów elektrycznychUM

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: WTP

Pozostałe wiadomości