OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>
"Kod QR – po zbliżeniu do niego telefonu komórkowego z włączoną funkcją aparatu fotograficznego – przenosi na stronę internetową WTP z rozkładem jazdy dla danego przystanku. Pasażer może łatwo zorientować się, który autobus przyjedzie najszybciej, czy też o której będzie ten, na który czeka, bez konieczności przeglądania wielu rozkładów w gablocie przystankowej" - poinformował w piątek stołeczny ratusz.
Bez przeszkadzania innym
Kody są umieszczane na infrastrukturze przystankowej (słupkach, wiatach), w sąsiedztwie gabloty z rozkładami, ale nie bezpośrednio w niej – tak, aby można było odczytać kod, nie przeszkadzając innym pasażerom, przeglądającym rozkłady w gablocie.
Naklejki z kodami są już na najpopularniejszych przystankach – przy Dworcu Centralnym, dookoła ronda Dmowskiego, a także na niektórych na Żoliborzu. Sukcesywnie będą naklejane na następne, w pierwszej kolejności w centrum Warszawy.
Ponad cztery tysiące
W czerwcu mają pojawić się już na wszystkich przystankach (będzie ich ponad cztery tysiące) w pierwszej strefie biletowej. Jeśli pasażerowie będą chętnie korzystali z tego rozwiązania, zostanie ono wprowadzone również w drugiej strefie biletowej.
Autorka/Autor: mp/r
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: ZTM