Jest pozwolenie na budowę stacji metra Lazurowa

Autor:
katke/gp
Źródło:
PAP
Rafał Trzaskowski o budowie ostatniego odcinka drugiej linii metra
TVN24Rafał Trzaskowski o budowie ostatniego odcinka drugiej linii metra

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał zgodę na budowę stacji metra w rejonie ulic Lazurowej i Górczewskiej na Bemowie. To pozwoli na powstanie tunelu wraz z łącznikiem oraz przebudowę infrastruktury technicznej. "Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Miasto Stołeczne Warszawa" - poinformował w czwartek zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

Jak zaznaczyło biuro, zamierzenie budowlane polega na budowie stacji C03 Lazurowa (zlokalizowana po południowej stronie Górczewskiej, w rejonie Lazurowej), budowie tuneli wraz z łącznikiem tunelowym, budowie i przebudowie infrastruktury technicznej i obiektów towarzyszących, w tym budowie wejść, wind, czerpnio-wyrzutni, wyrzutni i przebudowie sieci uzbrojenia terenu, dróg i układu drogowego wynikającego z budowy metra oraz rozbiórce budynku ekspedycji zlokalizowanego przy ulicy Górczewskiej 249 i masztu stacji bazowej telefonii komórkowej.

Wojewoda przychylił się do wniosku ratusza

Nadając decyzji rygor natychmiastowej wykonalności, wojewoda przychylił się do wniosku stołecznego ratusza, który argumentował ten wniosek tym, że "przedmiotowa inwestycja, uważana za największą inwestycję samorządową w Polsce, jest zadaniem wpisanym w 'Strategię Rozwoju Miasta Stołecznego Warszawy do 2020 roku' stanowi jeden z głównych celów operacyjnych ww. strategii". "Przedsięwzięcie jest niezbędne do poprawy jakości zintegrowanego systemu komunikacji publicznej m.st. Warszawy, które przyczyni się do wzrostu jakości życia mieszkańców Warszawy, zmniejszenia ruchu samochodowego i hałasu, co przyczyni się również do poprawy jakości środowiska" - dodał.

Jak przekazał zespół prasowy wojewody, projekt budowlany został sprawdzony pod względem materialno-prawnym, zgodnie z przepisami prawa budowlanego. "Po analizie dokumentów nie stwierdzono nieprawidłowości i braków w załączonym projekcie budowlanym" - zaznaczył zespół prasowy.

Wizualizacja okolic planowanej stacji LazurowaUM Warszawa

Kolejna stacja metra z pozwoleniem na budowę

To już kolejna stacja, która otrzymała pozwolenia na budowę. 12 lipca wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę stacji Chrzanów (ul. Rayskiego/ul. Szeligowska), a 24 czerwca na budowę stacji Karolin (ul. Sochaczewska/ul. Połczyńska). Decyzjom również nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Tym samym wszystkie trzy planowane na zachodnim odcinku linii M2 stacje metra mają już pozwolenie na budowę. Na pozwolenie czeka jeszcze Stacja Techniczno-Postojowa (STP) "Mory" wraz z STP "Mory".

Autor:katke/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości