Ruszają szczepienia osób w kryzysie bezdomności

W organizacji szczepień osób w kryzysie bezdomności pomogą strażnicy miejscy
W organizacji szczepień osób w kryzysie bezdomności pomogą strażnicy miejscy
Źródło: Urząd Miasta Warszawy
Warszawa rozpoczyna szczepienia przeciwko COVID-19 osób dotkniętych kryzysem bezdomności. - W schroniskach z usługami opiekuńczymi zaszczepiono już blisko 85 procent podopiecznych. Teraz idziemy krok dalej i chcemy objąć szczepieniami osoby, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień - mówi wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Jak informuje stołeczny ratusz, osoby w kryzysie bezdomności będą szczepione przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. Szczepienia będą odbywały się w noclegowni przy Kaczorowej 39 prowadzonej przez miejską jednostkę Warszawskie Centrum Integracji. Placówka zapewnia łącznie 100 miejsc noclegowych dla kobiet i mężczyzn.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

- W schroniskach z usługami opiekuńczymi, gdzie przebywają osoby chore i najbardziej narażone na ciężki przebieg zakażenia COVID-19, zaszczepiono już blisko 85 procent podopiecznych - mówi cytowana w komunikacie Aldona Machnowska-Góra, która odpowiada za obszar polityki społecznej w mieście. - Teraz idziemy krok dalej i chcemy objąć szczepieniami osoby w kryzysie bezdomności, które przebywają na terenie miasta, ale nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień - dodaje.

Za organizację szczepień w noclegowni przy Kaczorowej odpowiada miejski podmiot leczniczy SZPZLO Warszawa-Wawer, który prowadzi miejski punkt szczepień powszechnych przy Żegańskiej 1a. Z informacji przekazanych przez ratusz wynika, że pracownicy tej przychodni zabezpieczą i dostarczą preparat do szczepień, będą odpowiedzialni za proces kwalifikacji do szczepienia oraz samo szczepienie.

Dodatkowo w organizacji akcji wezmą udział strażnicy miejscy, którzy są również ratownikami medycznymi i na co dzień pomagają osobom w kryzysie bezdomności. Będą oni między innymi pomagali w wypełnieniu kwestionariusza kwalifikacji do szczepień, weryfikowaniu tożsamości i zadbają o bezpieczeństwo osób, które zgłoszą się na szczepienia.

Pisaliśmy też o jachcie budowanym przez 14 lat przez osoby w kryzysie bezdomności:

KAPITAN
Kapitan o wodowaniu statku
Źródło: TVN24
Czytaj także: