Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

TVN Warszawa | Białołęka

Kradzieże przesyłek w firmie kurierskiej. Policja zatrzymała sześć osób

TVN Warszawa | Białołęka

Autor:
mp/ran
Źródło:
PAP
Zatrzymani kurierzy

Policja z Białołęki zatrzymała sześciu podejrzanych o kradzieże w miejscu pracy. Łupem nieuczciwych kurierów padły telefony komórkowe, słuchawki bezprzewodowe oraz wiele innych rzeczy - informuje komenda rejonowa.

Jak podała oficer prasowa białołęckiej policji Irmina Sulich, operacyjni otrzymali informację, że w jednej z firm kurierskich dochodzi do kradzieży przesyłek.

Paczki schowane w toalecie

Policjanci udali się na miejsce. Sulich poinformowała, że na terenie budynku funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, którzy "dokonali kradzieży zawartości przesyłek". - Ponadto w toalecie znaleźli kilka paczek, które zostały schowane przez kurierów - dodała Sulich.

I zaznaczyła, że podczas przeszukania pokoi hotelowych, w których mieszkali zatrzymani, operacyjni znaleźli przedmioty mogące pochodzić z kradzieży.

Zabezpieczyli wiele przedmiotów

- W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że w budynku zamieszkują jeszcze inni pracownicy firmy, którzy współdziałali z zatrzymanymi, a w trakcie przeszukania ich pomieszczeń policjanci zabezpieczyli między innymi telefony komórkowe, słuchawki bezprzewodowe oraz wiele innych rzeczy - poinformowała policjantka.

Jak podkreśliła, zatrzymano wówczas jeszcze kolejne dwie osoby.

Policja przewiozła mężczyzn do komisariatu przy Myśliborskiej. Podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa, a dochodzeniowcy przedstawili im zarzuty. - Skradzione mienie wróciło do właściciela, a jego wartość szacowano na 20 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności - podsumowała oficer.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o środowym napadzie na jubilera na Mokotowie. Podejrzanym w trakcie ucieczki zabrakło paliwa:

Zatrzymanie podejrzanego o napad na jubilera
Zatrzymanie podejrzanego o napad na jubileraTVN24

Autor:mp/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KRP VI

Pozostałe wiadomości