Wielka Brytania

Wielka Brytania

Strajk na zamku w Windsorze. Pracownicy chcą podwyżek

Pracownicy zamku w Windsorze zagłosowali w środę za zorganizowaniem strajku włoskiego w proteście przeciwko zbyt niskim zarobkom i dokładaniu im obowiązków - poinformował związek zawodowy PCS. To pierwszy taki strajk w rezydencji królowej Elżbiety II.

Imigranci w ogniu brytyjskiej kampanii. Cios od premiera Camerona?

Zniesienie przywilejów mieszkaniowych dla osób poszukujących pracy, brak zasiłków dla bezrobotnych oraz brak zasiłków na dzieci, jeśli nie mieszkają w Wielkiej Brytanii - to niektóre z postulatów dotyczące imigrantów, zawartych w programie Partii Konserwatywnej. W Wielkiej Brytanii trwa kampania wyborcza, bowiem już 7 maja odbędą się wybory parlamentarne.

"Na pewnych odcinkach lotu naszym bombowcom towarzyszyły myśliwce RAF"

Rosja przyznaje, że jej dwa bombowce strategiczne Tu-95 we wtorek "przeprowadzały misję" m.in. nad Atlantykiem. "Misja" spowodowała, jak zwykle, zaniepokojenie Brytyjczyków i Duńczyków, którzy poderwali swoje myśliwce, by eskortować rosyjskie maszyny. Moskwa odpowiada, również jak zwykle, że wszystko działo się zgodnie z prawem.

Partia Camerona ledwo przed opozycją

Partia Konserwatywna brytyjskiego premiera Davida Camerona wyprzedza nieznacznie opozycyjną Partię Pracy - wynika z najnowszego, opublikowanego we wtorek sondażu ośrodka TNS. Wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii odbędą się 7 maja.

Płyną w ślad za Rosjanami. Brytyjczycy wysłali okręty na kanał La Manche

Brytyjska marynarka wojenna wysłała fregatę HMS Argyll i dwie inne jednostki do śledzenia zespołu rosyjskich okrętów wojennych, który wszedł we wtorek do kanału La Manche - poinformowało ministerstwo obrony w Londynie. Wcześniej agencja Reutera, powołując się na Interfax, podała, że jednostki rosyjskiej Floty Północnej płyną na Atlantyk, by przeprowadzić "obronne manewry przeciwlotnicze" i ćwiczenia w zwalczaniu okrętów podwodnych.

"Nie chciałem go tłuc szablą. Chodziło mi o znak, że potrzebna jest debata"

Książę Jan Żyliński wyzywa na pojedynek lidera UKIP Nigela Farage'a w obronie Polaków na Wyspach, a ten odmawia, argumentując, że "nie chce wprowadzać przemocy". - To on ją wprowadził do tego kraju. Ubocznym skutkiem działalności Farage’a jest przemoc wobec Polaków - mówi na to we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 polski arystokrata. Książę będzie gościem programu "Świat" dziś o 20.20 w TVN24 Biznes i Świat.

"Nie mam szabli". Farage nie spotka się z polskim księciem na ubitej ziemi

Lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) Nigel Farage nie podjął wyzwania rzuconego mu przez księcia Jana Żylińskiego. Polski arystokrata ma dość dyskryminacji imigrantów na Wyspach, w związku z czym zaproponował kontrowersyjnemu politykowi pojedynek na szable lub słowa. Książę będzie gościem programu "Świat" dziś o 20.20 w TVN24 Biznes i Świat.

Polska potęga na Wyspach na politycznym celowniku. Sprawdź, kim są imigranci w Wielkiej Brytanii

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii nie chcą być wciąż obrażani i wykorzystywania w kampanii wyborczej. Stąd pomysł na kampanię, która ma zmienić nastawienie do nich. Na plakatach, które mają pojawić się we wszystkich większych miastach w Wielkiej Brytanii, pokazanych będzie 15 pracujących na Wyspach imigrantów. Jak tłumaczą "chcą pokazać, jak wiele Brytyjczycy im zawdzięczają – i to każdego dnia". My pokazujemy - posługując się brytyjskimi statystykami - obraz Polaków na Wyspach. W Wielkiej Brytanii mieszka 679 tys. Polaków.

UKIP traci poparcie. Najgorszy wynik od trzech lat

Na niecały miesiąc przed wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii Partia Konserwatywna premiera Davida Camerona wyprzedza o dwa punkty procentowe opozycyjną Partię Pracy. Spadły notowania eurosceptycznej partii UKIP - wynika z sondażu dla tygodnika "Observer".

UE bez Wielkiej Brytanii? "To uderzyłoby w sam Londyn"

Na opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię ucierpiałby brytyjski handel, inwestycje bezpośrednie oraz płynność rynków finansowych. Nie bylibyśmy już tak atrakcyjnym miejscem - ocenia Brian Hillard, główny ekonomista Societe Generale w Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem, choć ani handel, ani inwestycje nie zostałyby wstrzymane z dnia na dzień, Londyn odczułby poważne trudności ekonomiczne z tytułu wystąpienia z UE.

Groźny pożar to nie przypadek? Za wielką kradzieżą może stać tajemniczy "Król Karo"

Kolejny dzień śledztwa, coraz więcej zamętu i spekulacji dotyczących tego, kto stoi za spektakularną kradzieżą diamentów i biżuterii w dzielnicy jubilerów. Były nadinspektor londyńskiej policji - od niedawna stojący na czele reaktywowanego wydziału zajmującego się napadami na banki - twierdzi, że za kradzieżą w dzielnicy Hatton Garden może stać tajemniczy "Król Karo" - przestępca odpowiedzialny za wielki skok z 2009 r., którego tożsamość nie jest znana. Były szef Scotland Yardu sądzi tymczasem, że z napadem z Wielkiego Piątku powiązany jest wcześniejszy pożar w pobliskiej stacji metra, który miał odciągnąć uwagę służb.

Podejrzany o zabójstwo Litwinienki: on "zabił się sam, przez przypadek"

Jeden z dwóch głównych podejrzanych w sprawie śmierci Aleksandra Litwinienki udzielił rzadkiej i oryginalnej wypowiedzi dla prasy. Otóż Dmitrij Kowtun stwierdził, że jego zdaniem były oficer FSB i polityczny emigrant, zabił się sam, przez przypadek. W niewytłumaczony sposób miał mieć styczność z niezwykle rzadkim i silnie radioaktywnym polonem.