burza tropikalna

burza tropikalna

Pozostałości po burzy tropikalnej Fred spowodowały ulewne opady deszczu w amerykańskim stanie Massachusetts, doprowadzając do powodzi błyskawicznej. Służby uratowały cztery osoby uwięzione przez wysoką wodę w przejeździe podziemnym.

Oficjalny początek sezonu na cyklony tropikalne na wschodnim Pacyfiku przypada na 15 maja, ale pierwszy żywioł już się uformował. To burza tropikalna Andres - najwcześniejsza burza tropikalną w tej części świata w historii obserwacji, która otrzymała własną nazwę.

Zakończył się rekordowy w historii prowadzenia pomiarów sezon huraganów na Atlantyku. Ponieważ zabrakło przewidzianych na ten rok nazw, konieczne było wykorzystanie alfabetu greckiego. Mimo oficjalnego finiszu sezonu nie można wykluczyć, że tych niebezpiecznych zjawisk jeszcze przybędzie.

Floryda odczuwa skutki przejścia burzy tropikalnej Eta. Ulice Miami zmieniły się w rwące potoki. Żywioł się nie poddaje. Synoptycy nadal ostrzegają przed ulewnymi deszczami i powodziami na Florydzie oraz na Kubie.

Burza tropikalna Eta, przynosząc porywisty wiatr i ulewny deszcz, dotarła na Florydę. USA to kolejny kraj zaatakowany przez żywioł. Co gorsza, Eta nie zamierza szybko opuścić okolic Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej. Według prognoz w amerykański stan uderzy jeszcze raz, a wcześniej ponownie da o sobie znać na Kubie.