Świat

Świat

Ulewne deszcze, a w ich konsekwencji katastrofalne powodzie nawiedziły w ostatnich dniach centralne regiony Chin. W prowincji Henan doszło do powodzi i osuwisk. Zginęło co najmniej 56 osób. Jedną z ofiar śmiertelnych była kobieta, która ocaliła swoje dziecko, a sama została znaleziona martwa pod gruzami zawalonego domu.

W środkowej części Chin wciąż trwają ewakuacje i akcje ratunkowe na skutek tragicznej powodzi, w której zginęło kilkadziesiąt osób. Tymczasem do wschodniej część kraju zbliża się tajfun. Synoptycy ostrzegają przed bardzo obfitymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Wcześniej żywioł ma uderzyć w Tajwan.

Powódź, która była następstwem intensywnych opadów deszczu, nawiedziła turecką prowincję Arhavi położoną nad Morzem Czarnym. Przy pomocy dmuchanych pontonów ratownicy ewakuowali mieszkańców z zalanych regionów.

Rozpoczęcie meczu piłki nożnej w boliwijskim mieście zakłóciła wielka kolumna pyłu i piasku, która przetoczyła się przez boisko. Na nagraniu widać, jak lej podążał w stronę uciekających z miejsca zawodników.

Ogień trawi rosyjskie lasy. 60 miejscowości położonych na Syberii, w tym Jakuck, spowił dym pochodzący z pożarów - poinformowało w poniedziałek rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Niemcy naprawiają szkody poniesione w wyniku ogromnych powodzi. W Erftstadt leżącym nieopodal Kolonii w sprzątaniu zalegającego błota pomaga wojsko wspierane przez ciężki sprzęt. W regionie wciąż nie jest bezpiecznie.