Najnowsze

Najnowsze

Chamsin nawiedził wybrzeże Afryki. Egipt i Libia w chmurach pyłu

Wybrzeże Afryki opanowały chmury piasku i pyłu. To efekt wiatru chamsin, który przynosi wiosenne burze piaskowe w północnej Afryce. Pył i gorące wiatry utrudniają oddychanie, a w Kairze wywołały zamieszanie na drogach. Piaskowe chmury nad wybrzeżem Libii są dobrze widoczne z orbity.

Brytyjczyków częściej zabijają spaliny niż samochody

Więcej Wyspiarzy umiera w wyniku zanieczyszczenia powietrza związanego z ruchem ulicznym niż w wypadkach drogowych. Co roku od wysokiego stężenia szkodliwych związków chemicznych ginie 19 tys. Brytyjczyków. Koszt zanieczyszczeń powietrza sięga 6 mld funtów.

Spektakularny wyrzut ze Słońca. NASA zarejestrowała wybuch

"Piękny, efektowny wybuch" - tak NASA określiła erupcję na Słońcu, do której doszło w poniedziałek. W jej wyniku doszło do koronalnego wyrzutu masy. Obłok rozgrzanych cząsteczek został wyrzucony w przestrzeń kosmiczną. Towarzyszący całemu procesowi rozbłysk został zarejestrowany przez specjalny pojazd kosmiczny obserwujący naszą gwiazdę.

W Nowym Jorku noce już letnie. Ciepło jak u nas za dnia

Mówi się, że Nowy Jork nigdy nie śpi. Tym bardziej w ciepłą wiosenną noc. Temperatura minimalna w nocy z 17 na 18 kwietnia wyniosła tam 15 st. C. Dokładnie tyle, ile maksymalna dzisiaj w Polsce. Tętniące życiem ulice Nowego Jorku sfilmował Reporter 24, Piotr Sobilo.

Oto Moskwa, a nad nią zorza. Niepowtarzalny widok z orbity

Charakterystyczne zielone smugi nad horyzontem, a na ziemi miasto jak świetlista gwiazda - to kolejny piękny widok, jakim podzielili się z nami astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Widoczna w centrum zdjęcia metropolia to Moskwa. Za nią widać kurtynę zorzy polarnej i jasne światło przedświtu.

Przeżył zejście lawiny. Zobacz relację

Sam kilka razy przeżył spotkanie z lawiną, ale każdemu radzi unikać takich sytuacji. - Widzi się to wszystko, obserwuje. To jest żywioł niezależny od nas - mówił na antenie TVN Meteo alpinista Leszek Cichy. W programie "Meteo News" podpowiadał, jak unikać błędów, które w górach mogą kosztować życie.

NIK: Ponad 40 proc. wałów w złym stanie

41 procent wałów przeciwpowodziowych wymaga modernizacji lub odbudowy - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Urzędnicy podkreślają, że każdego roku takich wałów przybywa i to nawet mimo tego, że na ochronę przeciwpowodziową wydawanych jest coraz więcej pieniędzy.

Trzęsienie ziemi na antenie. Prezenter nie przerwał programu

Zimną krew w obliczu trzęsienia ziemi zachował prezenter chilijskiej telewizji TVN. Prowadzący nie zważając na kołysanie w studiu, tylko lekko przytrzymał swój komputer i dalej prowadził program. Wstrząsy w Chile miał siłę 6,7 st. w skali Richtera i trwały około minuty. Dotychczas nie ma doniesień o ofiarach i większych zniszczeniach. Bez prądu jest kilka tysięcy gospodarstw domowych.

"Bardziej przypomina to jesień niż wiosnę"

Zimowy poranek w połowie kwietnia zaskoczył dziś mieszkańców Wybrzeża i południowych obszarów kraju. Na Kontakt Meteo i Kontakt24 przyszły informacje o opadach śniegu w Gdańsku, okolicach Nowego Targu i Korbielowa. Padało też w Koszalinie i w Zakopanem. Zaniepokojonych tym zimowym epizodem uspokaja meteorolog Arleta Unton-Pyziołek. - To typowe zjawisko w naszym klimacie - wyjaśnia.

Ogromne "podniebne drzewo" pokazało się światu

Druga najwyższa budowla świata otwarta - na razie dla prasy. Miesiąc przed udostępnieniem go turystom i mieszkańcom Tokio zawieszony na wysokości 450 metrów taras z przeszkloną podłogą zobaczyli dziennikarze. Uwaga, materiał filmowy dla osób pozbawionych lęku wysokości!

Lato w Nowym Jorku. Amerykanie zobaczą 30 st. C

Wiosna na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych zaczyna przeobrażać się w lato. Temperatura sięga ponad 20 kresek powyżej zera, a we wtorek po południu ma dobić do 30 st. C. Synoptycy ostrzegają - to prowadzi do krótkoterminowej suszy.

Wataha 40 wygłodniałych dzików w Toruniu na Olsztyńskiej

Po zimie dziki chętnie zapuszczają się na przedmieścia w poszukiwaniu łatwo dostępnego pożywienia. Władze Torunia apelują do mieszkańców o niedokarmianie zwierząt, bo osłabia to ich instynkt samozachowawczy i naraża na niebezpieczeństwo.

Na Dolnym Śląsku czerpią papier z odchodów słonia

Zaczęło się z inicjatywy wrocławskiego zoo, a Muzeum Papiernictwa w Dusznikach podchwyciło temat. Wspólnie zorganizowano pierwsze spotkanie. Zadanie? Zrobić papier czerpany z odchodów słonia. Efekt? – To co nam wyszło, jeszcze schnie, trochę za krótko gotowaliśmy produkt dostarczony przez nasze zwierzę, ale to dopiero początek – powiedział TVN Meteo rzecznik zoo.

NASA oddaje kosmos w prywatne ręce

Lot bezzałogowego Dragona na Międzynarodową Stację Kosmiczną ma stanowić pokaz możliwości prywatnego statku transportowego. Sukces misji może oznaczać nową erę w eksploracji kosmosu, bowiem NASA zamierza powierzyć realizację dostaw na ISS prywatnym firmom.

Popocatepetl pluje wodą na kilometr

Wulkan od piątku wyrzuca parę wodną, ale teraz w powietrze zaczęły z krateru wylatywać rozgrzane do czerwoności fragmenty skał. Meksykańskie Centrum Zapobiegania Katastrofom ogłosiło trzeci stopień zagrożenia w siedmiostopniowej skali.

Nawarra pod śniegiem, wichura w Katalonii

Warunki pogodowe jakie panują na północy i północnym wschodzie Hiszpanii nie pozwalają rozgościć się wiośnie. Opady śniegu oraz porywisty wiatr, z jakimi zmaga się tamtejsza ludność, zmusiły lokale władze do ogłoszenia alarmów pogodowych.

Najludniejsze miasto świata nigdy nie zasypia

Szanghaj to największe miasto Chin i najludniejsza metropolia świata. Żyje w niej około 23 mln mieszkańców. O poziomie rozwoju i dynamice miasta przekonują nas nie tylko dane statystyczne, ale też zdjęcia wykonane z kosmosu.

Zaspany pilot pomylił Wenus z innym samolotem

16 osób z obrażeniami to wynik fatalnej pomyłki pilota, który wybudzony ze snu podczas lotu wziął planetę Wenus za inny samolot i wykonał gwałtowny manewr, by uniknąć wyimaginowanej kolizji. Do incydentu doszło przed ponad rokiem, a opublikowany właśnie raport z dochodzenia wskazuje m.in. że piloci nie byli świadomi niebezpieczeństwa wynikającego ze zbyt długich drzemek podczas lotu.

Wiosna przyniosła powodzie do Rosji

Wiosenna powódź zalewa Rosję. Według szacunków władz pod wodą może być nawet pięć tysięcy zamieszkałych regionów. - W poniedziałek rano tylko w Nadwołżańskim Okręgu Federalnym podtopionych zostało trzy tysiące domów - podali przedstawiciele służb ratunkowych.

We wtorek będziecie mieli "przekichane"

Dla alergików wiosna to nie najlepszy czas - im lepsza pogoda, tym trudniej im oddychać za sprawą pyłków unoszących się w powietrzu. We wtorek szczególnie uciążliwe okażą się topole i brzozy - to one pylić będą najmocniej.

Połowa ofiar weekendowych tornad to dzieci

Bilans ofiar śmiertelnych tornada, które w niedzielę spustoszyło miasteczko Woodward w amerykańskim stanie Oklahoma wzrósł do sześciu osób. Wśród zmarłych jest troje dzieci. To jedyne ofiary serii burz, jakie przeszły w weekend nad środkowymi stanami.