Najnowsze

Najnowsze

Hel

Hel to mekka polskich surferów, kitesurferów i wszystkich miłośników sportów wodnych, do uprawiania których niezbędny jest dobry wiatr. Kto będzie miał szczęście, latem spotka tam Bronisława Komorowskiego, który odwiedza prezydencki ośrodek wypoczynkowy.

Puck

Puck leży u ujścia rzeki Płutnicy, która wpływa do Zatoki Puckiej. To typowa kaszubska miejscowość nadmorska, którą latem w szczególności upodobali sobie kitesurferzy.

Władysławowo

Władysławowo leży nad Zatoką Pucką w północnej części woj. pomorskiego. Jest tam sporej wielkości port morski i 15 kąpielisk. W okolicy znajduje się Nadmorski Park Krajobrazowy, trzy rezerwaty przyrody i Lisi Jar, porośnięty ponad 100-letnim lasem.

Łeba

Mówisz Łeba, myślisz wydmy. I to wydmy ruchome.

Ustka

Ustka to jedna z najbardziej znanych miejscowości letniskowych. Położona jest w zachodniej części woj. pomorskiego. Na brak atrakcji narzekać tam nie można.

Rowy

Rowy to nadmorska miejscowość w woj. pomorskim, położona między Łebą a Ustką. Dawniej była osadą rybacką, teraz ściągają tam miłośnicy spokoju i przyrody.

Mielno

Mielno leży we wschodniej części wybrzeża woj. zachodniopomorskiego nad morzem z jednej i jeziorem Jamno drugiej strony. Średnia temperatura Bałtyku w sezonie letnim wynosi tam 19 st. C.

Cztery ofiary ognia w Katalonii. Sytuacja najgorsza od 1986 r.

Cztery osoby zginęły w pożarze szalejącym od niedzieli w północno-wschodniej Katalonii, na pograniczu Hiszpanii i Francji. Z ogniem walczą załogi 80 wozów strażackich i samoloty gaśnicze. Udało im się opanować sytuację po francuskiej stronie, ale zagrożone są nadal turystyczne miejscowości na hiszpańskim odcinku wybrzeża.

Dąbki

Dąbki to nadmorska miejscowość uzdrowiskowa położona we wschodniej części woj. zachodniopomorskiego. Przyjeżdża się tam leczyć choroby reumatyczne, kardiologiczne, endokrynologiczne i górnych dróg oddechowych.

Rewal

Rewal leży w zachodniej części wybrzeża woj. zachodniopomorskiego. Znajduje się na wydmie nadmorskiej i charakteryzuje klifowym ukształtowaniem terenu.

Kataklizm trwa, ale pojawił się cień nadziei

Meteorolodzy mają dobrą i złą wiadomość dla nękanych ekstremalną suszą Stanów Zjednoczonych. Dobra to ta, że w tym tygodniu trochę popada, zła - że na dawkę ożywczej wilgoci mogą liczyć tylko północne obszary kraju. Utrzymująca się bezdeszczowa aura stawia w coraz gorszej sytuacji hodowców kukurydzy i soi, którzy już teraz na straty mogą spisać najwcześniej posadzone rośliny.

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to miejscowość, w której na nudę nie będą narzekać przede wszystkim miłośnicy mocnych wrażeń. Na turystów oprócz plaż czekają przejażdżki wojskowym sprzętem pancernym, samochodami terenowymi, paintball i strzelnica. Jest nawet szansa na skoki spadochronowe.

Międzyzdroje

Międzyzdroje to nadmorskie miasto celebrytów za sprawą Festiwalu Gwiazd, który rokrocznie odbywa się na początku lipca. Znani polscy aktorzy zostawiają tam odciski swoich dłoni.

Dźwirzyno

Dźwirzyno leży w środkowej części wybrzeża woj. zachodniopomorskiego. Jedzie się tam nie tylko nad morze. Miejscowość położona jest także nad Jeziorem Przymorskim, co daje turystom doskonałą okazję do wędkowania, żeglowania czy korzystania z licznych atrakcji wodnych.

Już trzy miliony zdjęć z orbity. Pierwsze było to

Już ponad trzy miliony zdjęć Ziemi z kosmosu dostarczył program Landsat. Naukowcy z NASA uruchomili go 40 lat temu i początkowo sami nie byli pewni, jakich wyników się spodziewać. Na przestrzeni lat okazało się, że fotografie wykonywane w jego ramach dostarczają bezcennych danych specjalistom z wielu dziedzin - kartografii, klimatologii, geologii...

Tragiczne żniwo ulewy w Pekinie. 37 osób nie żyje

Rośnie tragiczny bilans największej od ponad 60 lat ulewy, jaka w sobotę w nocy przeszła nad Pekinem. Chińskie władze poinformowały w poniedziałek, że z jej powodu zginęło aż 37 osób. Miasto przez kilka godzin było sparaliżowane. Trwająca od czterech dni ekstremalna pogoda pochłonęła już 95 ofiar w całym kraju

Szalone zakłady bukmacherów. Na deszczu można zarobić krocie

Pogoda staje się jedną z głównych bohaterek zbliżających się wielkimi krokami igrzysk olimpijskich w Londynie. Kwestia aury podczas największej imprezy sportowej świata urosła do tak dużej rangi, że zakłady na ten temat przyjmują brytyjscy bukmacherzy.

Superkomputerami spróbują złamać monsun

Indyjscy naukowcy sięgają po superkomputery, by rozwikłać jeden z najbardziej nieprzewidywalnych procesów w przyrodzie. Chcą stworzyć modele rozwoju monsunów. Rozpracowanie prawidłowości rządzących tymi cyklicznymi letnimi opadami może być przełomem dla Hindusów, w większości żyjących z zależnego od pogody rolnictwa.

Wielki mur w Tajlandii. Ma chronić przed powodzią

Władze Tajlandii przygotowują się do nadejścia pory monsunowej. Przed wieloma fabrykami powstają mury i wały mające ochronić przed ewentualną powodzią. Budowle imponują rozmiarami. Przedsiębiorcy wierzą w monumentalne konstrukcje, firmy ubezpieczeniowe patrzą na to sceptycznie.

Pyłki traw odpuszczają na miesiąc

Dobra wiadomość dla uczulonych na pyłki traw - ich stężenie do połowy sierpnia będzie niskie. We znaki będą się za to dawać bylica i zarodniki grzybów mikroskopowych. Do ataku rusza też kolejny silny alergen - ambrozja.

Skwar na południu Europy. Tłok na plażach

Mieszkańcy południa Francji skwapliwie skorzystali z wysokich temperatur i tłumnie zapełnili plaże. Wczasowiczów wcale nie zmartwiło zachmurzone niebo i każdą wolną chwilę chcieli spędzić nad morzem.

Słońce wraca nad wodę

Poniedziałkowa aura doda otuchy wypoczywającym nad polskim morzem i na Mazurach. Po kilku deszczowych i chłodnych dniach zza chmur wyjrzy słońce. Tylko gdzieniegdzie popada. Do pełni szczęścia zabraknie jedynie wyższych temperatur. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 22 st. C.

Jesiotr powróci do polskich rzek

Jest szansa, że już niedługo w polskich rzekach ujrzymy jesiotra ostronosego. Wszystko za sprawą pionierskiego pomysłu naukowców, którzy chcą wpuścić do rzek kilkanaście tysięcy narybku.

171 osób nie żyje, urzędnicy przed sąd

W Rosji trwa dochodzenie mające na celu ustalenie winnych tragicznych skutków powodzi w Kraju Krasnodarskim. Sprawę badają prokuratorzy Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej. Śledczy zatrzymali trzech urzędników, którym zarzuca się niedopełnienie obowiązków służbowych. W wyniku powodzi, do której doszło w nocy z 7 na 8 lipca, życie straciło 171 osób.