Najnowsze

Najnowsze

W weekend jak w lato. Ale do piątku mokro

Polska od zachodu dostaje się pod wpływ wyżu Norbert z centrum nad Niemcami. Tylko północne i wschodnie krańce kraju pozostaną jeszcze pod wpływem niżu znad Skandynawii. Z północnego zachodu napływa chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Brunello di Montalcino Richarda Gere. Włoskie i najlepsze

- Richard Gere będzie miał własną ekskluzywną linię słynnego czerwonego wina Brunello di Montalcino - podały włoskie media, które ponoć kochają tego amerykańskiego aktora. Produkowany w Toskanii gatunek, jeden z najlepszych w światowym rankingu, trafi do Stanów Zjednoczonych.

Pióropusz dymu pokonał ponad 4500 km

Satelita NASA po raz kolejny dostarcza nam atrakcji. Tym razem możemy zobaczyć, jak daleko potrafi przenieść się dym z pożarów. Płonęły bowiem lasy w okolicach Bajkału, a 4500 km i kilkanaście dni później dym znad ognia znalazł się nad lodowym Morzem Beringa.

Sokół wyniesie Smoka 350 km nad Ziemię

Historyczny testowy lot pierwszego prywatnego statku kosmicznego, który ma spotkać się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS), odbędzie się 19 maja - informuje NASA oraz firma SpaceX.

Reporterka 24: "Ostatnie zdjęcie łódzkich żyraf"

Kilka z ostatnich wspólnych zdjęć, jakie zrobiono łódzkim żyrafom, w komplecie przesłała na Kontakt Meteo Reporterka 24 skorpionik00. Zwierzętom pękły serca po tym, jak w nocy z niedzieli na poniedziałek grupa wandali zdewastowała część zoo, w której przebywały.

Naukowcy otrzymali prąd z wirusa

Spacerując naładujesz telefon komórkowy albo odtwarzacz muzyki. Brzmi jak fantastyka naukowa? Już wkrótce stanie się to rzeczywistością. Naukowcy z Berkley stworzyli pierwsze plastry piezoelektryczne. Zawierają one wirusy, które wstrząśnięte produkują prąd.

Europejscy przewoźnicy lecą w dół. Wyjątkowo dobrze wypada LOT

- Na straty rzędu 600 milionów dolarów będą w tym roku narażone europejskie linie lotnicze - zapowiedział szef Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) Tony Tyler. Dodał też optymistycznie, że Polskie Linie Lotnicze LOT poprawiają swoje wyniki finansowe i przewożą więcej pasażerów.

Żarłoczne chmury natarły na miasteczko

Wygłodniałe stado... chmur dosłownie rzuciło się na górę Lushan i położone u jej podnóża miasteczko w prowincji Jiangxi we wschodnich Chinach. We wtorkowy poranek ten "atak" mieli okazję podziwiać turyści.

Mrągowo sprzeda Dziki Zachód

Mrongoville, westernowe miasteczko w woj. warmińsko-mazurskim, trafi w prywatne ręce. Jego właściciel, gmina Mrągowo, sprzedaje ponad 51 proc. udziałów. Samorząd złożył ofertę i czeka na zainteresowane nią firmy.

Auto na wodór z Lublina. Litr paliwa za 4 zł?

Jest szansa, że benzynę zastąpimy wodorem. Niepotrzebna będzie zmiana silnika, wystarczy przerobić instalację. Będzie ekologicznie i o jedną trzecią taniej niż na benzynie. Auto zasilone wodorem zaprezentowali naukowcy z Politechniki Lubelskiej. Zobacz galerię zdjęć i nagranie "Teleserwisu" TVN24.

Jak się bada Arktykę? Polscy naukowcy w pracy

Czy lodowce rzeczywiście zanikają? Na to pytanie próbują odpowiedzieć naukowcy z Polskiej Stacji Polarnej Horsnund na Spitsbergenie. Od kilku dni prowadzą badania glacjologiczne, w czym przeszkadza im pogoda. Zobacz, jak głową pracuje się w arktycznych warunkach.

Czy można wygrać z komarami? Nie

Nie ma metody, która pozwalałaby w pełni zwalczyć komary - twierdzą naukowcy. To przykra wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy w tym sezonie zdążyli już odczuć negatywny wpływ tych owadów. I jeszcze gorsza dla wszystkich, którzy ten wpływ dopiero odczują.

Deszczowe chmury nad mazurskimi kurortami

W środę warmińsko-mazurskie kurorty mają być skąpane w deszczu. Termometry w największych lokalizacjach pokażą od 14 do 16 st. C. W Olsztynie powieje mocniejszy wiatr, ale tylko do 20 km/h.

Dla alergików nie ma deszczu. Jest ulga

Deszcz przykrzy się Polakom, ale nie tym z alergiami. Opady powodują bowiem, że unoszące się w powietrzu pyłki są przez nie "tłamszone". Pośród najintensywniej pylących wciąż jest dąb, a mocno we znaki dają się też zarodniki grzybów.

Nowy gatunek ryb w Szwecji

Szwedzi mają nowy gatunek ryby: lirowca siatkowego (Callionymus reticulatus). Został odnaleziony przez przypadek, niedaleko Wysp Pogodowych - Väderöarna na zachodnim wybrzeżu Szwecji.

Człowiek nie widział takiej zmiany. Pięć dni i 72 metry nowej skały

Naukowcy z Oksfordu popłynęli zbadać wulkan Monowai w południowej części Pacyfiku. Na miejscu okazało się, że właśnie zaczyna się podziemna erupcja. Badacze zatem odpłynęli, a kiedy powrócili po pięciu dniach, wulkan był o 9 milionów sześciennych większy. Nigdy jeszcze człowiek nie zdołał zarejestrować tak dużej i szybkiej zmiany podłoża naszej planety.

Do piątku deszczowo i zimno. Weekend znowu letni

Przez najbliższe dni nie powinniśmy rozstawać się z kurtkami. Rozpogodzi się dopiero od piątku, a weekend przyniesie ze sobą znaczne ocieplenie - na niedzielę synoptycy przewidują nawet 26 st. Celsjusza.

Sojuz wystartował. Teraz będzie gonić ISS

Podnosząc kciuki do góry, trzej astronauci na trzy minuty przed planowanym odlotem dali znać, że są gotowi wyruszyć w podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). I stało się. We wtorek o godz. 5.01 czasu polskiego rosyjski statek kosmiczny Sojuz wystartował z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. O miesiąc później niż planowano.

Zośka żegna "zimnych ogrodników". To ostatnie tchnienie zimy

Jest wtorek, 15 maja. Większość z nas narzeka na ochłodzenie w stosunku do majówkowych upałów. Meteorolodzy wiedzą jednak, że tak musiało być. Połowa maja to bowiem ostatnie tchnienie zimy, czas tzw. "zimnych ogrodników", na których końcu przychodzi "zimna Zośka".

Pustynia zamieniona w ogród. W 25 lat

25 lat temu była tam pustynia i nic więcej. Dzisiaj rosną zboże, owoce i warzywa. Jak to możliwe? Rząd Arabii Saudyjskiej zainwestował w nowoczesne technologie, a woda potrzebna do produkcji roślin znalazła się głęboko pod ziemią. NASA publikuje zdjęcia pustynnego skrawka zrobione przez satelitę w 1987 i 2012 roku.

Pogoda zepsuje nam Euro 2012? "Może zawsze różne rzeczy skomplikować"

- Najtrudniejsze do przewidzenia są różnego rodzaju wydarzenia pogodowe, na które nie mamy wpływu - uważa minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki. Jego zdaniem, to właśnie aura może pokrzyżować plany organizatorom turnieju. Groźne mogą też okazać się ewentualne protesty i wypadki na drogach.

Błędowska zamknięta. Czeka na rekultywację

Przez najbliższe ponad półtora roku zamknięta będzie Pustynia Błędowska. Na tej najsłynniejszej polskiej pustyni ruszyły prace, które mają jej pierwotny wygląd. Do tego czasu turyści mogą oglądać pustynię z pobliskiej góry Czubatka.