Prognoza pogody na dziś: 33 st. C, deszcze i burze

Prognoza pogody na piątek 2
Prognoza pogody na piątek 2.08
W ciągu dnia w pogodzie namiesza trochę związany z niżem ciepły front atmosferyczny. Za jego sprawą w piątek deszcz pojawi się od Warmii i Mazur po Podkarpacie. Wracają do nas upały - miejscami termometry wskażą nawet 33 st. C., a synoptycy uspokajają - ewentualne burze będą słabe.

W większości regionów możemy liczyć na pogodną aurę. Miejscami jednak pogoda może się psuć ze względu na przechodzący front atmosferyczny. W pasie od Pomorza Gdańskiego, Warmii i Mazur przez Podlasie, Mazowsze po Lubelszczyznę i Podkarpacie będzie się chmurzyć i przelotnie padać.

Słabo zagrzmi

W piątek burze mogą wystąpić w południowo-wschodniej Polsce. Będą one jednak lokalne i o łagodnym przebiegu. Opady nie powinny być intensywne - 10-20 l/mkw. Synoptycy nie przewidują gwałtownych zjawisk.

Ostrzeżenie przed burzami

Ostrzeżenie przed burzami

33 st. C na południowym zachodzie

Z południowego zachodu do Polski zaczyna płynąć bardzo gorące powietrze. Jego wpływ odczują w piątek mieszkańcy zachodnich regionów naszego kraju. Na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku będzie 33 st. C, a na Nizinie Szczecińskiej, w Wielkopolsce, na Śląsku i w Małopolsce 30 st. C.

Bardzo ciepło ma być także na Ziemi Łódzkiej (29 st. C), Podkarpaciu (28 st. C) i Mazowszu (27 st. C). W północnych i wschodnich województwach termometry pokażą 24-26 st. C.

Biomet nie zachwyci

Piątkową aurę jako gorącą będą odczuwać mieszkańcy zachodniej i południowej Polski. Na pozostałych obszarach przeważy termiczne odczucie ciepła. Od południowego zachodu po centrum poziom wilgotności względnej powietrza wyniesie 50-60 proc. Na północnym wschodzie, ze względu na przechodzący front, będzie wyższy - wzrośnie powyżej 70 proc.

Jeśli chodzi o warunki biometeo, prognozy nie są optymistyczne. Na obszarach objętych frontem biomet będzie niekorzystny, na pozostałych - początkowo neutralny, ale przechodzący w niekorzystny.

Warunki biometeo w piątek 2

Warunki biometeo w piątek 2.08

Prognoza pogody dla regionów

Pogoda Warszawa

DZIEŃ: Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże i możliwe niewielkie opady deszczu. Temperatura maksymalna: 27 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1003 hPa, wolno spada.

Pogoda Trójmiasto

DZIEŃ: Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna: 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie w południe w Gdańsku: 1016 hPa, bez większych zmian.

Pogoda Poznań

DZIEŃ: Pogodnie. Temperatura maksymalna: 30 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1006 hPa, wolno spada.

Pogoda Wrocław

DZIEŃ: Słonecznie. Temp. maks. 33 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1002 hPa, wolno spada.

Pogoda Kraków

DZIEŃ: Pogodnie. Temperatura maksymalna: 30 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 991 hPa, wolno spada.

Autor: js,mb/map,jaś / Źródło: TVN Meteo

Czytaj także: