Za hotel w Sopocie zapłacimy więcej niż za hotel w Rzymie, jak wynika z raportu opublikowanego przez serwis trivago.pl. Żeby spędzić dobę w sopockim hotelu, trzeba wyłożyć średnio 580 zł.
Na wspaniały pomysł na to, jak przedstawić statystyki dotyczące dokonującej się zmiany klimatu wpadł Daniel Crawford z amerykańskiego University of Minnesota. Zamiast tworzyć nudne wykresy, przełożył dane na dźwięki, po czym zagrał je na swojej wiolonczeli.
1 sierpnia w krajowych centrach zarządzania kryzysowego ruszy nowoczesny system raportowania o zagrożeniach. Centralna Aplikacja Raportująca jest przeznaczona dla służb, a także dla instytucji; ma poprawić obieg informacji w sytuacjach kryzysowych, jak informują eksperci Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
5,6 tysięcy ewakuowanych, 11 tys. spalonych hektarów, prawie 3,5 tys. strażaków w akcji. Te liczby pokazują, jak poważna jest sytuacja na ogarniętym pożarem lasów południu Kalifornii. W walce z żywiołem strażakom może pomóc pogoda.
We wszystkich województwach wschodu może przelotnie padać, a to oznacza, że komfort jazdy nie będzie tam najwyższy. Kierowcy z pozostałych obszarów muszą liczyć się z kolei z oślepiającym słońcem.
W większości polskich regionów na niebie będzie królować słońce. Na opady powinni się nastawić mieszkańcy województw wschodnich. Oni też doświadczą najniższej temperatury, a także niekorzystnych warunków biometeo.
Izraelscy archeolodzy ogłosili odkrycie dużego pałacu na obszarze ruin miasta Shaaraim w Judei, które uważa się za miejsce opisanej w Biblii walki króla Dawida z Goliatem. Oprócz niego odsłonięto także ruiny starożytnego magazynu podatkowego. To pierwsze obiekty administracji państwowej, który tak jednoznacznie można przypisać do czasów władania słynnego judejskiego władcy.
Jurassic Park w Kosmosie? Kształt uchwycony przez krążącą wokół Marsa sondę Odyssey rozpoznają wszyscy fani prehistorycznych gadów. Wygląda na to, że na Czerwonej Planecie czai się groźny T. rex.
Miłośnicy miodów, a także wszyscy, którzy chcą poznać tajniki pracy pszczelarzy, mogą wybrać się w podróż po małopolskich gospodarstwach pasiecznych. Na specjalnej trasie turystycznej "Małopolska Miodowa Kraina" znajdują się również skanseny bartnicze.
Pędzi po piachu i zgrabnie się obraca. Taki jest nowa, superdynamiczna wersja Scorpio 3 - łazika marsjańskiego wrocławskich studentów, który na międzynarodowych zawodach w USA zajął medalowe drugie miejsce.
Synoptycy prognozują, że sobota w Europie będzie upalna, choć w wielu miejscach burzowa i deszczowa. Termometry miejscami mogą wskazywać nawet 39 st. C, co będzie sprzyjać tworzącym się gwałtownym zjawiskom burzowym.
W sobotę większość kierowców będzie mogła liczyć na dobre warunki do podróżowania. To dlatego, że będzie pogodnie. Lokalnie może jednak popadać, co może sprawić, że nawierzchnia stanie się śliska, a widzialność - ograniczona.
Dużo słońca, ale i lokalne opady deszczu przyniesie ze sobą sobota. Miejscami, gdzie ma być najładniej, mają szansę stać się dziś nadbałtyckie plaże. Jeśli chodzi o temperaturę maksymalną, to ta zawaha się od 19 do 25 st. Celsjusza.
Masz wrażenie, że po raz drugi przeżywasz dokładnie to samo? To tzw. zjawisko déjà vu, złudzenie naszego umysłu, jakiego czasem doświadczamy. Naukowcy odkryli, co je wywołuje, i kto jest na nie najbardziej podatny.
Kilkunastodniowy byczek, który urodził się w Wolińskim Parku Narodowym, został wypuszczony na ogólny wybieg. Sprawia, że wszyscy goście od razu uśmiechają się na jego widok, gdy radośnie hasa pośród reszty stada.
Upały nie sprzyjają zimnolubnym zwierzętom z antwerpskiego zoo. Tygrysy syberyjskie chowają się w cieniu. Hipopotamy chłodzą się w basenach. Tylko surykatki i wielbłądy wydają się zadowolone.
Zapachy kwiatów mają niezwykle szerokie spektrum: od woni delikatnych róż aż po smród padliny. Naukowcy postanowili sprawdzić, co jest przyczyną przykrego zapachu wydzielanego przez niektóre rośliny.
Badacze odkryli, że żarłacz biały potrafi zaplanować zgromadzenie potężnych zasobów oleju i tłuszczu, pozwalających mu podróżować bez odpoczynku na dystansie nawet 4 tys. km. Wyniki badań pozwoliły lepiej zrozumieć biologię i logikę postępowania tych zwierząt.
Karpie, podobnie jak psy, można wytresować. Z doświadczenia przeprowadzonego przez amerykańskich naukowców wynika, że te zwierzęta są podatne na dźwięki. Badacze chcą wykorzystać swoje odkrycie do regulacji przepływów ryb, by już dłużej nie pustoszyły słodkowodnych akwenów.
Więźniowie osadzeni w zakładzie karnym w Nowym Sączu podczas wakacji będą remontować tatrzańskie szlaki. Na najbliższy tydzień zaplanowano remont drogi w Dolinie Kościeliskiej oraz szlaku nad Morskim Okiem.
- Przy naszym fototypie skóry ciemna opalenizna jest objawem tego, że sobie zaszkodziliśmy - powiedziała prof. Lidia Rudnicka, dermatolog. Jak opalać się tak, żeby sobie nie zaszkodzić? Rozwiewamy wasze wątpliwości.
Tkaninę, która sprawia, że komary trzymają się z daleka, produkuje się w Białymstoku. Choć korzysta się z niej w wielu miejscach świata - mieszkańcom tropików służy np. jako moskitiera - Polacy dopiero teraz poznają jej zalety.
W nocy z piątku na sobotę, na kilkanaście minut przed północą, warto poszukać na niebie Saturna. W tym czasie sonda Cassini wykona jego zdjęcie, na którym znajdzie się również Ziemia. Chociaż Błękitna Planeta będzie na fotografii tylko zbiorem kilku pikseli, to można przejść do historii Kosmosu.