Najnowsze

Najnowsze

Wszelkie mokre plagi spadły na Wenecję. Przybrała woda, spadł śnieg

Od poniedziałku we Włoszech pada śnieg lub śnieg z deszczem, kraj do wtorkowego wieczora będzie znajdował się w stanie podwyższonej gotowości. Przez opady poziom wody w Adriatyku w okolicach Wenecji mocno wzrósł. Mieszkańcy i turyści muszą brodzić w wodzie pełnej brył lodu.

Lodowiec zawalił się na oczach ludzi

Kilka sekund drgań i potężna bryła lodowa zawaliła się z impetem do jeziora. Całe zjawisko obserwowała w odległości kilkunastu metrów grupa turystów. Niektórym udało się sfilmować zdarzenie.

Astronomowie sprawdzą, ile czasu nam zostało

Żeby dowiedzieć się, czy 2012 DA14 - asteroida, która już w piątek mocno zbliży się do Ziemi - kiedykolwiek będzie nam zagrażać, trzeba sprawdzić, jak ta kosmiczna skała się obraca. Podjęli się tego amerykańscy astronomowie, którzy wykorzystają do swoich obserwacji potężne anteny nadawcze.

"W pogodzie nuda z przejaśnieniami"

16 dniowa prognoza pogody nie pozostawia złudzeń. Do końca lutego w pogodzie będzie nudno: bez skrajnych temperatur, śnieżyc czy huraganowych wiatrów.

Dramatyczny początek pory deszczowej

Blisko 50 tysięcy osób ucierpiało przez gwałtowne ulewy związane z porą deszczową, która nastała właśnie w Peru. Położone na południowym zachodzie kraju regiony Arequipa i Ica zmagają się z powodziami i osunięciami gruntu. Gwałtowne zjawiska doprowadziły do śmierci sześciu osób.

Północ Hiszpanii zasypana. Zaspy sięgają dachów

Intensywne opady śniegu zasypały północną Hiszpanię. Najbardziej region Nawarra, gdzie warstwa śniegu sięga nawet kilku metrów. Biało jest też w Galicji, a hiszpańscy synoptycy zapowiedzieli na wtorek kolejne opady.

Polski satelita już rok krąży po orbicie

Pierwszy polski satelita, PW-Sat, już od roku jest na orbicie. Zadaniem niewielkiej skrzynki, której twórcami są warszawscy studenci, było przetestowanie technologii, dzięki której kosmos byłby mniej zaśmiecony. Niestety nie da się sprawdzić, czy metoda działa, ponieważ utracono łączność z urządzeniem.

Śnieg spowolnił ruch na Dolnym Śląsku. Sypie na zachodzie i północy

Podróżujący po trasach zachodniej i północnej Polski muszą się liczyć z utrudnieniami powodowanymi przez opady śniegu. Najgorsze warunki panują na górskich drogach Dolnego Śląska, gdzie ruch jest mocno spowolniony. W tym regionie opady utrzymają się przez najbliższe godziny i miejscami mogą wynieść nawet 30 cm.

Setki ciężarówek stanęły przy węgierskiej granicy

Atak zimy wywołuje coraz większe utrudnienia przy granicy węgiersko-słoweńskiej. W przygranicznych regionach na Węgrzech z powodu opadów śniegu we wtorek utknęły setki ciężarówek, zabrakło już dla nich miejsc parkingowych. Trudne warunki panują na drogach i na kolei w całej Europie Środkowej.

Z tych zdjęć korzystają rządy i Google. Nowy satelita wzmocni program Landsat

Nawet 400 zdjęć Ziemi dziennie będzie dostarczał wystrzelony w poniedziałek na orbitę satelita Landsat 8. To najnowsze i najbardziej zaawansowane "dziecko" działającego już ponad 40 lat programu Landsat prowadzonego przez NASA. Pozwala on dokładnie śledzić różne procesy zachodzące na Ziemi - naturalne zjawiska, katastrofy, skutki zmian klimatycznych czy działalności człowieka.

2012 rekordowo ciepły na Spitsbergenie

Rok 2012 był najcieplejszym w historii pomiarów meteorologicznych w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, przez Kontakt Meteo donoszą stacjonujący tam badacze. Średnia roczna temperatura wyniosła -1,1 st. C przy średniej wieloletniej -4,2 st. C. Doszło do jeszcze kilku anomalii pogodowych.

Prognoza pogody na dziś: śnieżny zachód, pogodny wschód

Fronty atmosferyczne sprawią, że w zachodniej części Polski wtorek będzie pochmurny i śnieżny. Według prognozy pogody na Dolnym Śląsku może spaść nawet do 10 cm śniegu. Mieszkańcy wschodnich regionów mogą liczyć na bardziej pogodną aurę ze sporą dawką słońca.

W miłości więcej kalkulacji niż chemii

Dlaczego trafia nas strzała amora? Do święta zakochanych jeszcze trzy dni, warto zatem poznać parę faktów. Okazuje się, że jest w tym więcej podświadomej kalkulacji niż chemii. Najważniejszy jest rachunek zysków i strat.

Spędził 71 godzin na Księżycu, zostawił tam niezwykłą pamiątkę

Amerykański astronauta Charles Duke nie tylko zdobył sławę, lądując na Księżycu podczas misji Apollo 16. Znalazł także sposób, żeby po tej niezwykłej podróż została pamiątka dla całej jego rodziny. Przywieziona przez niego z Ziemi rodzinna fotografia troskliwie osłonięta folią prawdopodobnie do dziś znajduje się na powierzchni Srebrnego Globu.

Ruch to zdrowie. Nawet przy gorączce

Katar, ból gardła, lekka gorączka to typowe objawy przeziębienia towarzyszące nam zimą. Ćwiczyć czy nie ćwiczyć w takim stanie? Ćwiczyć - odpowiedzą ci, którzy chcą zgubić zbędne kilogramy za wszelką cenę. Nie ćwiczyć - powiedzą osoby dla których każda wymówka jest dobra, żeby nie ruszyć się z kanapy. Zanim podejmiecie decyzję, przeczytajcie, co na ten temat mają do powiedzenia lekarze.

Największe liczenie mazurskich rysi

Ponad 200 leśników szuka od rana tropów wilków i rysi na obszarze kilkuset tysięcy hektarów mazurskich lasów. Zaplanowana na cały poniedziałek akcja to pierwsza prowadzona na taką skalę inwentaryzacja dużych drapieżników w tym regionie. Leśnicy mają nadzieję, że uda im się znaleźć dowody powiększenia populacji rysi.

Zdechł rekordowo wielki krokodyl. "Opłakuje go całe miasto"

Obwiniano go o śmierć rybaka i 12-latki, a imię otrzymał po urzędniku, który zmarł podczas obławy na niego. Mimo tych mrocznych epizodów z przeszłości krokodyl różańcowy Lolong był pupilem mieszkańców filipińskiego miasta Bunawan, którzy uważali go za gwaranta dobrej passy. Dlatego śmierć tego największego na świecie gada pogrążyła w smutku cały region.