Najnowsze

Najnowsze

Nowa trójka w Kosmosie. Dolecieli w ekspresowym tempie

Trzech astronautów pomyślnie przycumowało swój statek do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). W nocy z wtorku na środę wystartowali z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie w kierunku. Podróż zajęła zaledwie sześć godzin.

Wciąż sporo mokrych dróg

W środę w części kraju warunki drogowe będą lepsze niż w ostatnich dniach. Aura będzie sprzyjać tym kierowcom, którzy wybiorą wschodnie i południowe trasy. Na pozostałych obszarach popada, a miejscami może zagrzmieć.

Chorwacja, Hiszpania i Włochy. Tam chcą jechać Polacy

Chorwacja jest w tym roku najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym wśród Polaków. Wyjazd tam deklaruje 14 proc. tych , którzy planują spędzić wakacje za granicą. Tuż za Chorwacją są Hiszpania i Włochy. Popularny niegdyś Egipt uplasował się na ósmym miejscu.

Spodziewają się silnej erupcji. Przymusowe ewakuacje spod wulkanu

Duże ilości pyłu i gazu unoszą się nad wulkanem Copahue znajdującym się na granicy Chile i Argentyny. Oba kraje ogłosiły żółty alert. Tylko Argentyna poleciła ewakuację ponad 2,6 tys. mieszkańców z najbliżej położonego rejonu. Według przewidywań sejsmologów należy się liczyć z silnym wybuchem.

Nowy polski teleskop poszuka planet poza Układem Słonecznym

Nowy polski teleskop wybudowano w Argentynie. Dołączył do zespołu trzech wcześniejszych teleskopów automatycznych, pracujących w RPA i Australii - poinformował prof. Maciej Konacki, kierownik projektu Solaris, którego celem jest poszukiwanie odległych planet.

Wjedź w sam środek tornada

Dwaj Amerykanie postanowili zbadać jak wygląda tornado od środka. Do wnętrza żywiołu dostali się przy pomocy specjalnie wzmocnionego samochodu. Zanim wiatr nie urwał aparatury pomiarowej, prędkość wiatru dochodziła do nawet 300 km/h.

Dwa silne wstrząsy w Panamie. "Prawie wyrzuciły mnie z łóżka"

Przerażającą pobudkę przeżyli mieszkańcy zachodniej Panamy. Ze snu wyrwało ich trzęsienie ziemi o sile przekraczającej 5 w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się w pobliżu granicy z Kostaryką, jednak według służb obydwu krajów nie odnotowano poszkodowanych ani poważnych strat.

Tak mogły formować się galaktyki. Dwa miliardy lat w minutę

Proces formowania galaktyk jest bardzo chaotyczny - uważają naukowcy współpracujący z NASA i pokazują komputerową symulację, w której prezentują pierwsze dwa miliardy lat powstawania Wszechświata. Uczeni z Kalifornii opracowali nowy model formowania się dużych galaktyk.

Teraz nakładamy je na twarz. Jutro będziemy nosić w nich zakupy

Algi, znane głównie w kosmetologii i kuchni, może już niedługo zrobią furorę w przemyśle tekstylnym. Naukowcy pracują nad wytworzeniem z glonów wytrzymałego, lekkiego tworzywa. Produkt ma być równie tani, jak obecnie znane nam plastiki, ale zupełnie nieszkodliwy dla środowiska.

Deszcze utrudnią jazdę w całym kraju

Zmotoryzowani nie doczekają się we wtorek poprawy warunków. W całym kraju drogi będą mokre i śliskie, a widzialność osłabiona przez opady. Najgorsze warunki mają panować w zachodniej Polsce.

Prognoza pogody na dziś: bez parasola ani rusz

Czeka nas kolejny dzień niżowej, deszczowej aury. Najgorzej będzie w zachodnich województwach, gdzie we znaki dadzą się nie tylko opady, ale też dość niskie temperatury. Mieszkańcy wschodniej Polski mogą liczyć na więcej ciepła i przejaśnienia.

Burze wygasły, deszcz nie ustępuje

Burze wycofały się z terenu Polski w kierunku Kaliningradu. Synoptycy prognozują jednak, że w nocy zagrzmieć może na północy, w rejonie Trójmiasta i Bydgoszczy. Miejscami deszcz będzie intensywny, o sumie 30 l/mkw.

30 roślin opanowało nasze pola

Spadek bioróżnorodności uprawianych roślin i zwierząt hodowlanych nabiera tempa i zagraża bezpieczeństwu żywnościowemu stale rosnącej populacji - powiedział w poniedziałek szef nowo utworzonego panelu ds. bioróżnorodności przy ONZ.

Warto się stresować. To umacnia nawyki - także te dobre

Stres umacnia u ludzi stare nawyki, ale - wbrew obiegowym sądom - nie dotyczy to tylko złych przyzwyczajeń, np. folgowania sobie przy jedzeniu w czasie egzaminacyjnej sesji, ale też korzystnych - informuje BBC News powołując się na badania naukowców z USA.

Nie poznajesz ludzi? Możesz cierpieć na syndrom Brada Pitta

Brad Pitt, jeden z najsłynniejszych aktorów Hollywood, przyznał w wywiadzie dla magazynu "Esquire", że prawdopodobnie cierpi na prozopagnozję. Ta skomplikowanie brzmiąca nazwa to po prostu "twarzowa ślepota", czyli zaburzenie w mózgu, które utrudnia rozpoznawanie nawet znajomych nam twarzy.