Najnowsze

Najnowsze

Żubry tańczyły z wilkami. Póki nie puściły im nerwy

Film akcji z żubrami w rolach głównych i z wilkami w roli szwarccharakterów mogli podziwiać w niedzielne popołudnie wszyscy ci, którzy podglądali życie królów puszczy online, w ramach projektu Lasów Państwowych. Jak przebiegło spotkanie zwierząt w podlaskim lesie, możecie zobaczyć także u nas.

Korki na 1000 km. Holandia stanęła w śniegu

Holenderscy kierowcy na długo zapamiętają dzisiejszy poranek. Przez obfite opady śniegu w porannym szczycie stali w największych w historii tego kraju korkach. Atak zimy wywołał chaos także w komunikacji miejskiej, ruchu kolejowym i lotniczym.

Rosjanie chcą na Księżyc. Już za dwa lata

Wysłanie na Księżyc wehikułu, który poszuka na nim wody, planują na 2015 rok Rosjanie. To tylko część siedmioletniego planu, który ma odwrócić złą passę, jaką w sferze kosmicznej miała w ostatnich latach Rosja.

Burzliwym czasom towarzyszy ochłodzenie

Średniowieczna epidemia dżumy i najważniejsze, długotrwałe wojny z późniejszych stuleci mają ze sobą coś wspólnego - przypadały w czasach ochłodzenia. Fazy oziębienia klimatu łączą się z burzliwymi okresami w historii - wynika z badań naukowców. Potwierdziły je analizy dendrochronologiczne próbek drewna ze słowackich obszarów Karpat.

Ostro sypnęło w niemal całej Polsce

Opady śniegu dały się we znaki w poniedziałkowy wieczór i w nocy. Padało niemal w całym kraju. Na nadmiar śniegu najbardziej narzekali kierowcy, który za utrudnienia tradycyjnie obwiniali drogowców.

Śnieżnie i mglisto. I tak już pozostanie

W wielu miejscach kraju, m.in. na Podlasiu i na Lubelszczyźnie, jazdę utrudniają opady śniegu. Tak też pozostanie już do końca dnia. Miejscami tworzą się również ograniczające widzialność mgły.

Amatorzy odkryli dowody na istnienie 42 planet. Astronomowie je przeoczyli

Kolejny sukces astronomów amatorów, którzy zamiast w obserwatoriach, pracują przed własnymi komputerami. Odkryli 42 nowe kandydatki na planety, w tym jedną wielkości Jowisza, posiadającą księżyce, na których mogą istnieć warunki sprzyjające życiu. - Niesamowicie jest pomyśleć, że absolutnie każdy może odkryć planetę - komentuje naukowiec zaangażowany w projekt.

Groźnie zrobiło się w Tatrach

Trzeci stopień zagrożenia lawinowego ogłosili we wtorek w Tatrach ratownicy górscy. Oznacza to, że zagrożenie jest znaczne, a turyści powinni zrezygnować z górskich wypraw. Pokrywa śniegu na Kasprowym Wierchu wynosi niemal jeden metr.

Skrót przez zatokę po bałtyckim lodzie

Estoński Zarząd Dróg otworzył w poniedziałek liczącą 3,9 km drogę po zamarzniętym Bałtyku. Droga łączy położone na północnym zachodzie miasto Haapsalu z półwyspem Noarootsi.

Pompeje miastem politycznych graffiti

Ściany domostw w starożytnych Pompejach służyły za tablice ogłoszeń. Rysunki i napisy tworzyły swoistą sieć społeczną łączącą ówczesnych mieszkańców miasta - uważają archeolodzy.

Ogień podszedł pod obserwatorium astronomiczne

Ogromne płomienie i kłęby dymu nagrały kamery z ważnego australijskiego obserwatorium Siding Springs. Ogień wymusił ewakuację pracujących w nim naukowców i prawdopodobnie spowodował niewielkie uszkodzenia instrumentów astronomicznych. Na terenach australijskich stanów Nowa Południowa Walia i Tasmania wciąż płonie ponad 140 pożarów podsycanych upałami. Jeden z nich wzniecili producenci narkotyków, by powstrzymać akcję policji.

Smog w Pekinie. Bez maski ani rusz

Zanieczyszczenie powietrza w Pekinie jest najgorsze od dekady. Władze miasta zaleciły mieszkańcom pozostanie w domach, a jeśli nie jest to możliwe, używanie masek ochronnych. To wina "obsesji"wzrostu gospodarczego, piszą chińskie media i apelują do rządu o podjęcie pilnych działań w celu zmniejszenia zanieczyszczenia.

Pogoda na ferie: "wyraźna i bardzo ładna zima"

"Zimowe klimaty" zapowiada w prognozie na ferie synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski. Przez najbliższy tydzień korzystający z zimowego wypoczynku mogą liczyć na dostawy świeżego śniegu. Na wyjazdy powinni zabrać sporo ciepłych ubrań, bo temperatury z dnia na dzień będą się robić coraz bardziej zimowe.

"Za nami poważna zmiana pogody". "List z przeszłości" otwarty

"Drogi Jarku! Jest poniedziałkowy poranek 14 stycznia. Za nami poważna zmiana pogody..." - tak zaczyna się list z przeszłości napisany niemal przed tygodniem przez Tomasza Wasilewskiego. Choć wątpliwości nie brakowało, długoterminowa prognoza pogody okazała się wyjątkowo trafna.

"Niosąca koniec świata" planetoida większa niż myślano

99942 Apophis większa niż ocenialiśmy - donosi Europejska Agencja Kosmiczna. Planetoida, która miała przynieść koniec świata, nie uderzy jednak w Ziemię. Po dokonaniu dokładnych pomiarów NASA mówi: wykluczamy taką ewentualność.

Po łagodnej zimie przejściowe ochłodzenie. W dalszej perspektywie odwilż

"Przez najbliższe dwa tygodnie w rozkładzie ciśnienia nie zajdą istotne zmiany. Dominować będą układy niskiego ciśnienia znad Europy Zachodniej i Środkowej, które kierować będą do nas ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie (PPmc) znad Morza Śródziemnego bądź znad Atlantyku" - zapowiada w komentarzu do prognozy długoterminowej synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.