Najnowsze

Najnowsze

Komunikat dla alergików

Sytuacja aerobiologiczna w najbliższych dniach będzie dość stabilna. Stopień ekspozycji na alergeny pyłku roślin będzie uzależniony przede wszystkim od warunków pogodowych.

Przełom w medycynie? Zmutowany wirus HIV wyleczył ciężkie choroby genetyczne

Sześcioro dzieci cierpiących na rzadkie choroby genetyczne zostało wyleczonych dzięki zastosowaniu terapii genowej i użyciu zmodyfikowanego wirusa HIV - donosi "The Wall Street Journal". Okazało się, że powodujący AIDS wirus jest na tyle inwazyjny, że bez problemu infekuje komórki macierzyste. Zabieg przeprowadzili włoscy genetycy.

Polka zawiesiła flagę Greenpeace. Ostatnie 18 z 310 metrów pokonała bez zabezpieczenia

Greenpeace zdobył najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Ostatnie 18 metrów z 310-metrowego wieżowca pokonała samotnie i bez zabezpieczenia Polka, Wioletta Smul. Na górze zawiesiła flagę z napisem "Save the Arctic". Wspinaczka zajęła aktywistkom 15 godzin. Na górze londyńskiego wieżowca na kobiety czekała policja. Działaczki spędziły noc w policyjnej izbie zatrzymań.

Drogi mokre od deszczu. Na wschodzie zagrzmi

W piątek w większości regionów będzie przelotnie padać deszcz, a na wschodzie spodziewamy się dodatkowo burz i opadów gradu. Dobre warunki do jazdy wystąpią tylko na północnym zachodzie kraju.

Prognoza pogody na dziś: pochmurno i deszczowo

Tylko na północnym zachodzie kraju będzie w piątek pogodnie i słonecznie. W pozostałych regionach spodziewamy się przelotnych, ale intensywnych opadów deszczu. Na wschodzie dodatkowo będą tworzyć się burze.

To była najdroższa powódź w historii Niemiec

Nawet 4,5 mld dolarów będą musiały wypłacić firmy ubezpieczeniowe, by pokryć straty po czerwcowej powodzi. Kwota ta jednak nie wyrówna wszystkich strat, ponieważ nie wlicza kosztów pośrednich.

Balony pokolorowały niebo nad Hiszpanią

Co najmniej 50 balonów na ogrzane powietrze wzbiło się w niebo nad katalońskim miastem Igualada. Trwający tam Europejski Festiwal Balonów zgromadził na widowni ponad 25 tys. osób.

Odchody dżdżownic skrywają tajemnice zmian klimatu

- Nawet odchody mogą odgrywać ważną rolę w przewidywaniu zmian klimatu - mówi prof. Mark Hodson z University of York, który badał odchody dżdżownic. Wynika z nich, że można z nich odczytać, jakie zmiany klimatyczne zachodziły na przestrzeni tysięcy lat.

Suchy szampon, grzebień i ręcznik. Tak astronautka myje włosy

Jeśli wybierasz się w kosmos, lepiej zetnij włosy - radzi astronautka Karen Nyberg, która od 28 maja 2013 roku mieszka na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Relacjonując codzienne życie na orbicie, Amerykanka idzie w ślady emerytowanego komandora Chrisa Hadfielda.

Jeden karnet w Zakopanem? "Będziemy rozmawiać z właścicielami wyciągów"

Być może już niedługo w całym Zakopanem obowiązywać będzie jeden karnet na wszystkie wyciągi narciarskie. Pomysł zainicjował niedawno nowy właściciel Polskich Kolei Linowych. W planach jest też wspólny karnet z Bukowiną i Białką Tatrzańską, a w przyszłości z wyciągami po słowackiej stronie.

Sepsa zabija młode bociany

Młode bociany zaczęły padać na sepsę - wynika z śledztwa przeprowadzonego przez ornitologów, które miało wyjaśnić przyczynę wysokiej śmiertelności wśród małych bocianów w woj. lubuskim.

Polak chce pokonać wpław kanał La Manche. Na razie nie pozwala na to pogoda

Do wody może wejść tylko w slipkach, czepku i okularach, bez pianki ani płetw. To podstawowe warunki, jakie musi spełnić pływak długodystansowy Tomasz Chwaliszewski, który zamierza przepłynąć wpław kanał La Manche. Jak relacjonuje na Kontakcie Meteo internauta MŻkorespondent, atak Polaka na ponad 30-kilometrowy dystans powstrzymuje na razie niesprzyjająca pogoda.

Plaże Costa Brava w strachu przed rekinem. "Nie pójdę się kąpać w morzu, raczej wezmę prysznic"

Pięć plaż katalońskiego Costa Brava zostało zamkniętych po doniesieniach o tym, że w lokalnych wodach pojawił się żarłacz błękitny. Miał ugryźć w ramię kąpiącego się mężczyznę, ale poza nim nikt inny nie spotkał ani nie zauważył rekina. Choć lekarze wykluczyli, żeby obrażenia rannego były wynikiem pogryzienia przez takiego drapieżnika, zapał do kąpieli morskich wśród plażowiczów nieco ostygł.

Rzeka błota porywała samochody

Kilkanaście samochodów porwała lawina błotna, która zeszła koło Manitou Springs w amerykańskim stanie Kolorado. To skutek ulew, które rozmiękczyły biegnącą wzdłuż drogi skarpę. Służby ostrzegają przed kolejnymi podtopieniami i osunięciami gruntu, które mogą zagrozić domom w regionie.

Zachodnia Europa odrabia pogodowe straty

Środkowa i południowa Europa znajdą się w czwartek w deszczowych strefach. Zaległości w słonecznej, letniej aurze odrabiają za to kraje z zachodu i północy kontynentu. Na Półwyspie Iberyjskim bez zmian - ciągle trzyma upał.

Tak wyglądają narodziny góry lodowej

Antarktyda zmniejsza się w zaskakująco szybkim tempie. Na lodowcach tego kontynentu powstaje coraz więcej głębokich szczelin, które za jakiś czas wydzielą nowe góry lodowe. W poniedziałek doszło do zjawiska, które inicjuje powstawanie ogromnych brył lodu - od najdłuższego lodowca PIG odłączył się fragment o powierzchni 720 km kw. Teraz naukowcy czekają, aż oderwany fragment lodowca stanie się samodzielną górą lodową.

Obłok pyłu nad idealnie błękitnymi wodami

Beżowy obłok pyłu "brudzący" idealnie lazurową taflę Morza Czerwonego - taki widok udało się uchwycić astronautom z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pyłowe chmury dość często powstają w tym rejonie.

Dom runął w kilka sekund. Przygniótł mężczyznę

Trzypiętrowy budynek runął w jednej chwili pod naporem wód powodziowych, grzebiąc znajdującego się na jego balkonie mężczyznę. To jedna z 40 ofiar śmiertelnych osunięć ziemi i powodzi w chińskiej prowincji Syczuan. Choć maleją szanse na wydobycie żywych osób spod zwałów błota, ratownicy wciąż przeszukują teren z psami tropiącymi.

Dlaczego niesłyszący nie robią "a psik"?

Środowisko wpływa na to, jaki dźwięk wydajesz podczas kichania czy śmiania się. Ludzie głusi nie słyszą dźwięków towarzyszących tym czynnościom, dlatego też nie potrafią ich naśladować. Słyszący natomiast starają się o to, by kichanie było "społecznie właściwe".