Podczas picia napoju gazowanego na języku wytwarzają się reakcje chemiczne powodujące ból. Dlaczego więc tak chętnie sięgamy po "picie z bąbelkami"? Na to pytanie starali się odpowiedzieć amerykańscy naukowcy z National Institute of Dental and Craniofacial Research oraz z Monell Center.
Zwierzątko urodziło się 10 czerwca, ale dopiero teraz jego opiekunowie uznali, że jest gotów na debiut przed oczami gości. Pralinek - bo tak nazwali go opiekunowie - należy do gatunku pandy czerwonej, zwanej mniejszą.
Cztery osoby nie żyją, a 20 tysięcy osób zostało bez dachu nad głową, z zalanymi i uszkodzonymi domami. Powódź spustoszyła okręg Yunxian w prowincji Hubei w centralnej części Chin.
W rejonie Veracruz nad Zatoką Meksykańską znaleziono na plaży 250 martwych płaszczek. Władze wszczęły śledztwo, by wyjaśnić, jak liczba ilość martwych zwierząt znalazła się na brzegu.
Centralna Agencja Wywiadowcza współfinansuje projekt badawczy, którego celem jest ustalenie, czy ludzie mogliby użyć geoinżynierii do sterowania zjawiskami przyrody i zatrzymania zmian klimatycznych.
Kaczor Buttercup, czyli Jaskier, urodził się bez lewej nogi. Mógł jednak liczyć na pomoc dobrych ludzi z organizacji FAWS, którzy przygotowali dla ptaka protezę. Dzięki nim Jaskier prawdziwie kaczym chodem przeszedł po czerwonym dywanie.
Skąd we Wszechświecie wzięło się złoto? Zdaniem ekspertów z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics pochodzi ono ze zderzenia dwóch martwych gwiazd.
Na ogół pogodnie, ale i z miejscami, gdzie nie zabraknie ani opadów deszczu, ani burz. Tak będzie od piątku do niedzieli. Najmniej przyjemnych warunków atmosferycznych powinni się spodziewać mieszkańcy północnego wschodu.
Czwartek zapowiada się słonecznie. Słupki rtęci pokażą nawet do 29 st. C. we Wrocławiu. Wyjątkiem okaże się jedynie północny wschód - synoptycy przewidują, że mogą się pojawić opady deszczu.
Pogoda sprzyjać będzie kierowcom. Synoptycy prognozują bezchmurne niebo nad przeważającą częścią kraju, wyjątek stanowić może tylko północna i północno-wschodnia część kraju.
Tereny, przez które w lipcu 2012 roku przeszła sunąca z prędkością 250 km/h trąba powietrzna, odwiedził w środę Michał Boni. Minister administracji i cyfryzacji poinformował tamtejszych mieszkańców, że trwają prace nad wdrożeniem nowoczesnego systemu ostrzegania przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Z tego systemu wkrótce skorzystają wszyscy Polacy.
Zanim na początku sierpnia dotrą do Szczecina, zapierające dech w piersiach wielkie żaglowce biorące udział w słynnych regatach Tall Ships Races odwiedzają inne europejskie miasta portowe. Teraz znajdują się w fińskich Helsinkach.
Picie wody czasami poprawia sprawność umysłu, zwłaszcza refleks. Nie wpływa jednak w żaden sposób na umiejętności poznawcze, takie jak na przykład zapamiętywanie słów, sugerują badania opublikowane w "Human Neuroscience". Naukowcy jednak przestrzegają przed nadmiarem wody, który również może być bardzo niebezpieczny i prowadzić nawet do śmierci.
Elliot Sudal, mieszkaniec wyspy Nantucket u wybrzeży amerykańskiego stanu Massachusetts, w niedzielę wybrał się nad Atlantyk, by złowić kilka ryb. Zamiast tego przyszło mu jednak siłować się z rekinem.
Pewna Amerykanka z miasta Houma w Luizjanie w obawie przed nadchodzącą burzą schroniła się w sklepie. Nic to nie dało - piorun i tak ją trafił. Porażenie poczuła w całym ciele, ale jej życiu nic nie zagraża.
W Hongkongu będzie można oglądać wysublimowane sceny erotyczne na jedwabiu i papierze sprzed 400 lat. W Kraju Kwitnącej Wiśni nazywane są "shunga" i w śmiałości nie ustępują scenom z osławionej Kamasutry.
Szacuje się, że zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do ponad 2,5 mln zgonów każdego roku. Brudne powietrze jest również powodem wielu chorób. Najbardziej zagrożonymi obszarami są kraje rozwijające się, choć stężenie niebezpiecznych substancji jest stosunkowo wysokie w wielu innych zurbanizowanych miejscach.
Powszechnie uważa się, że rolnictwo rozwinęło się około 10 tys. lat temu. W dużej mierze przez tysiące lat pozostało niezmienne, co potwierdzili ostatnio naukowcy z Oksfordu. Przebadali glebę i odkryli, że dzisiejsi rolnicy stosują te same metody do użyźnienia gleby, co ich prehistoryczni odpowiednicy.
Kości gigantycznego gada odkryto w amerykańskim stanie Alabama. Jak przyznają naukowcy, to niezwykłe, ponieważ ten gad raczej nie występował na tych terenach. Niemniej to już drugi szkielet tego gatunku odkryty na terenie Alabamy.
Do nieszczęśliwego wypadku doszło w paśmie górskim Piatra Secuiului w Rumunii. Podczas wspinaczki na szczyt chłopak prawdopodobnie stracił oparcie i spadł do wąwozu. Okoliczni świadkowie słyszeli krzyk umierającego chłopca po drugiej stronie gór.
Rosja nie pozwoliła na spełnienie marzeń ekologów o zamknięciu wód Antarktyki. Pomysł, by wody były niedostępne dla wszystkich, za wyjątkiem ekspedycji naukowych nie spodobał się Rosjanom. Rozmowy zostały zawieszone na trzy miesiące w celu wyjaśnienia niuansów prawnych.
W amerykańskim zoo w Atlancie na świat przyszły dwie małe pandy. Wielkie szczęście personelu tonują jednak obawy , żeby matka nie odrzuciła jednego z maluchów, jak to się dzieje w naturalnym środowisku. To pierwszy przypadek od 26 lat w USA, kiedy na świat przychodzą bliźniaki pandy.
Samice ssaków mogą wybierać płeć swojego potomstwa - przekonują badacze ze Standford University School od Medicine. Aby potwierdzić tę teorię naukowcy analizowali dane zebrane z 90 lat funkcjonowania ZOO w San Diego.
Burzowe chmury na północy i północnym zachodzie kontynentu w nadchodzących dniach pogorszą pogodę. Synoptycy prognozują występowanie burz o silnym natężeniu oraz przelotne deszcze. Na Półwyspie Iberyjskim bez zmian - będzie upalnie i słonecznie.
Burze to piękne, ale i niebezpieczne zjawisko. Przekonał się o tym internauta, który nagrywał burzę, jaka szalała w jego okolicy. Na filmie bardzo wyraźnie widać piorun, który uderzył zaledwie kilka metrów od okna, przy którym stał.
Wybuchy wulkanów poprzedzane są wieloma małymi wstrząsami. W pewnym momencie wstrząsy te mogą osiągnąć taki poziom, że zaczynają im towarzyszyć harmoniczne drgania o częstotliwościach niesłyszalnych dla człowieka. W większości przypadków jest to zapowiedź eksplozji.