Najnowsze

Najnowsze

Pogoda na聽weekend: zwyci臋偶y s艂o艅ce

Wakacyjna, s艂oneczna, ciep艂a i bardzo pi臋kna - taka pogoda ma nam towarzyszy膰 przez wi臋kszo艣膰 weekendu. Po pi膮tku zdominowanym przez wp艂yw deszczowego frontu od soboty wy偶e zapewni膮 nam pogodne niebo. Do tego b臋dzie ciep艂o, ale bez m臋cz膮cego upa艂u.

Nawet 40 st. C w聽Hiszpanii. "Po to聽przyjechali艣my"

Po艂膮czone si艂y atlantyckiego wy偶u i gor膮cego afryka艅skiego powietrza od wielu dni gwarantuj膮 wy艣mienit膮 i upaln膮 aur臋 na P贸艂wyspie Iberyjskim. Mieszka艅cy Hiszpanii i Portugalii dzielnie znosz膮 nawet 40-stopniowe upa艂y, uzbrojenie w kapelusze, parasolki przeciws艂oneczne i wachlarze. Natomiast tury艣ci z ch艂odnej p贸艂nocy kontynentu s膮 tak膮 pogod膮 po prostu zachwyceni.

Prognoza pogody na聽pi膮tek: A聽na聽wschodzie upa艂

W pi膮tek po pogodnym poranku wi臋kszo艣膰 kraju zdominuj膮 chmury, przelotne opady i burze. Tylko mieszka艅cy wschodnich region贸w przez ca艂y dzie艅 b臋d膮 si臋 cieszy膰 s艂oneczn膮 aur膮 i wysokimi temperaturami si臋gaj膮cymi nawet 30 st. C.

Burzowe fronty wygasaj膮. Po聽p贸艂nocy si臋 uspokoi

Wieczorem burze wyst臋puj膮ce od popo艂udnia nad zachodni膮 i p贸艂nocn膮 Polsk膮 zacz臋艂y stopniowo zanika膰. Wy艂adowania wyst臋puj膮 jeszcze w Wielkopolsce i na 艢l膮sku. Wed艂ug prognozy pogody mog膮 si臋 utrzymywa膰 do p贸艂nocy, natomiast w drugiej cz臋艣ci nocy ma by膰 spokojniej.

Nied藕wied藕 chcia艂 skosztowa膰 wi艣ni. Sp臋dzi艂 dwa dni聽na聽drzewie

S艂abo艣膰 do wi艣ni wp臋dzi艂a w powa偶ne tarapaty nied藕wiedzia brunatnego z rumu艅skich G贸r Buzau. Zwierzak wspi膮艂 na drzewa, 偶eby zje艣膰 troch臋 owoc贸w i nie przewidzia艂, 偶e mo偶e tam czeka膰 pu艂apka. W zastawionych przez k艂usownik贸w sid艂ach sp臋dzi艂 dwa dni, wydaj膮c 偶a艂osne odg艂osy.

Najwi臋ksza deratyzacja na聽艣wiecie na聽finiszu

Wielka deratyzacja Georgii Po艂udniowej powoli zbli偶a si臋 do ko艅ca, og艂osili przeprowadzaj膮cy j膮 naukowcy. Gryzonie dziesi膮tkuj膮ce populacj臋 ptak贸w, wyci膮gaj膮c m艂ode z piskl膮t oraz niszcz膮c jaja, s膮 bliskie wyt臋pienia.

Deweloperzy zr贸wnali z聽ziemi膮 staro偶ytne piramidy

W艂adze Peru potwierdzi艂y, 偶e zniszczone zosta艂y staro偶ytne piramidy w najstarszej cz臋艣ci kraju nieopodal stolicy, Limy. Demolki dokona艂y dwie firmy deweloperskie, kt贸re si艂膮 postanowi艂y przej膮膰 teren wykopalisk. Archeolodzy twierdz膮, 偶e "wyrz膮dzili nieodwracalne szkody dla peruwia艅skiej historii".

Jeden z聽dwudziestu. Jedyny, kt贸ry聽prze偶y艂. "Nie da si臋 postawi膰 w聽jego sytuacji"

- Jego zadaniem by艂a obserwacja i ostrzeganie. Brendon McDonought nie przypuszcza艂, 偶e b臋dzie 艣wiadkiem 艣mierci wszystkich swoich koleg贸w - powiedzia艂 Wade Ward, rzecznik stra偶y po偶arnej w Prescott. W rozleg艂ym po偶arze las贸w w Arizonie zgin臋艂o 19 stra偶ak贸w z elitarnej jednostki powo艂anej do wykonywania najtrudniejszych zada艅. Prze偶y艂 tylko jeden - McDonought w艂a艣nie.

Na聽g艂owie myszy wyhodowali ludzk膮 w膮trob臋

Japo艅skim naukowcom uda艂o si臋 stworzy膰 funkcjonaln膮 ludzk膮 w膮trob臋 z kom贸rek macierzystych - donosi Reuters. Uczeni wierz膮, 偶e dzi臋ki ich odkryciu ludzkie organy b臋d膮 powstawa膰 w warunkach laboratoryjnych.

W聽1976 grali przy 34 st. C. Radwa艅ska a偶 tak聽si臋 nie聽zgrzeje

Brytyjczycy 偶artuj膮, 偶e na Londyn kto艣 rzuci艂 urok, bo zwykle deszczowe i do艣膰 ch艂odne o tej porze roku miasto jest suche i ciep艂e. Pogoda b臋dzie poprawia膰 si臋 a偶 do niedzielnego fina艂u Wimbledonu. W czasie p贸艂fina艂u, w kt贸rym gra Polka Agnieszka Radwa艅ska ma by膰 s艂onecznie i ciep艂o.

Tak聽Mars wygl膮da艂 16 lat temu

Sonda kosmiczna NASA Mars Pathfinder wystrzelona zosta艂a w kosmos 4 grudnia 1996 roku na rakiecie Delta II i bezpiecznie wyl膮dowa艂a na Marsie dok艂adnie 16 lat temu, 4 lipca 1997 roku. Pierwsze dane wys艂a艂a na Ziemi臋 ok. godz. 17. Kilka godzin p贸藕niej - zdj臋cia. NASA w rocznic臋 l膮dowania opublikowa艂a jedno z ze zdj臋膰 z misji Pathfindera.

Wielki krab Aleksander zamieszka艂 w聽Holandii

Najwi臋kszy 偶yj膮cy na 艣wiecie stawon贸g zamieszka艂 w Centrum 呕ycia Morskiego w Scheveningen niedaleko Hagi. Japo艅ski krab pacyficzny zwykle wyst臋puje na dnie Oceanu Spokojnego, niedaleko wschodniej strony Archipelagu Japo艅skiego. Od 艣rody b臋dzie mo偶na go podziwia膰 w Holandii.

Ciep艂a Europa. Na聽wschodzie i聽w聽centrum upa艂y

Na obszarze prawie ca艂ego kontynentu temperatury osi膮gn膮 w czwartek ponad 20-stopniowe warto艣ci. Wszystko to za spraw膮 gor膮cego, zwrotnikowego powietrza, kt贸re nap艂ywa z po艂udnia nad kontynent. Nie ob臋dzie si臋 jednak bez deszczu i burz.

Komunikat dla alergik贸w

W najbli偶szych dniach w ca艂ym kraju przewidywane jest wysokie st臋偶enie py艂ku traw. Najwy偶sze st臋偶enia notowane b臋d膮 na terenach podmiejskich.

W聽pi膮tek Ziemia osi膮gnie aphelium

W pi膮tek, o godz. 17, Ziemia znajdzie si臋 najdalej od S艂o艅ca - osi膮gnie tzw. aphelium. Oba cia艂a b臋dzie wtedy dzieli艂 dystans 152,1 mln kilometr贸w.

Wybijaj膮ce studzienki i聽burzowe chmury na聽dw贸ch kra艅cach Polski

Letnia atmosfera panuje w wi臋kszo艣ci kraju. Jednak w niekt贸rych miejscach w Polsce trudno si臋 doszuka膰 s艂o艅ca - studzienki wybijaj膮 wod臋 z powodu opad贸w, za艣 na niebie formuj膮 si臋 gro藕nie wygl膮daj膮ce chmury. Reporterzy 24 przesy艂aj膮 nam zdj臋cia gwa艂townych zjawisk atmosferycznych.

Burze z聽silnym wiatrem nad聽Polsk膮

Nad zachodni膮 i p贸艂nocn膮 Polsk膮 przemieszcza艂 si臋 po po艂udniu i wieczorem front burzowy. Zarzmia艂o m. in. w Wielkopolsce, na Dolnym 艢l膮sku i na Warmii i Mazurach.

Za聽nami dekada wyj膮tkowych ekstrem贸w

W pierwszej dekadzie XXI wieku 艣wiat zmaga艂 si臋 z bezprecedensowymi ekstremami pogodowymi - og艂osi艂a w najnowszym raporcie ONZ. Takie wydarzenia jak fale upa艂贸w w Europie, susze w Australii, katastrofalne powodzie w Pakistanie, poch艂on臋艂y w sumie 370 tys. ofiar 艣miertelnych. Zdaniem ekspert贸w, do tych wydarze艅 mocno przyczyni艂y si臋 wzmacniane przez dzia艂alno艣膰 cz艂owieka zmiany klimatyczne, ale naturalne procesy pogodowe te偶 mog艂y mie膰 znaczenie.