Najnowsze

Najnowsze

"Ciemność, huk i wycie wiatru". Silny cyklon uderzył w Australię

Synoptycy ostrzegają mieszkańców północno-zachodniej Australii przed cyklonem Christine. Pierwsze silne podmuchy osiągały prędkość 130 km/h. Jak podają meteorolodzy, w ciągu zaledwie kilku godzin zarejestrowano opad rzędu około 100 mm wody. Bez prądu jest około 7 tys. gospodarstw, a prawdziwą skalę zniszczeń będzie można oszacować dopiero, gdy pogoda się uspokoi.

Europa żegna stary rok pogodą w kratkę

Ostatniego dnia roku pogoda nie wszędzie dopisze. Synoptycy prognozują, że w wielu krajach pogoda będzie zmienna - trochę deszczu, trochę słońca, warto więc na sylwestrową zabawę zabrać ze sobą parasol. We wtorek w wielu miejscach wartości na termometrach będą stosunkowo niskie, warto więc uzupełnić wieczorowy strój nie tylko o parasol, ale także szalik czy rękawiczki.

Po ustąpieniu porannych mgieł pojawią się opady

O poranku gęste mgły i zamglenia znacznie pogorszą warunki drogowe. Po ich ustąpieniu w południowych regionach kraju oraz na Mazowszu i na Lubelszczyźnie pojawią się opady, które także pogorszą komfort prowadzenia pojazdów.

Narciarze giną w lawinach. 9 ofiar w 4 dni

9 osób zginęło w lawinach we włoskich Alpach w ciągu czterech dni. Stan alarmowy nie mija, a największe zaniepokojenie pogotowia górskiego wywołuje to, że mimo zagrożenia narciarze jeżdżą poza oznakowanymi trasami.

Trzęsienie ziemi we Włoszech. Ludzie chowali się w samochodach

Noc w samochodach spędzili najbardziej przestraszeni mieszkańcy Neapolu i okolic po trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło ren rejon w niedzielę wczesnym wieczorem. Wstrząs o sile 4,9 w skali Richtera był odczuwalny nie tylko w regionie Kampania, ale także w Molise i Abruzji. Nikt nie został poszkodowany.

Kolejny atak żywiołów na Wyspy. Od rana znowu leje i wieje

Brytyjczycy nie zdążyli jeszcze uporać się ze wszystkimi skutkami burzowego frontu, jaki przechodził przez Wyspy w święta, a już muszą się mierzyć z kolejnym atakiem gwałtownych zjawisk. Ulewne opady i silny wiatr przekraczający w porywach 120 km/h od rana wywołują chaos na drogach i torach Walii. Strefa złej pogody ma się w ciągu dnia przemieszczać z zachodu na wschód kraju.

Lód broni dostępu do uwięzionego statku. Trzy lodołamacze nie mogą się przebić

Przedłuża się akcja ratowania niewielkiego statku badawczego MV Akademik Szokalski, który utknął w lodzie na wodach Antarktyki. Nie zdołały przebić się przez pole lodowe dwa lodołamacze: chiński i francuski. Pole lodowe wciąż usiłuje pokonać australijski statek Aurora Australis. Rekonesans lotniczy pozwolił ustalić, że pojawiły się wyrwy w lodzie, więc wciąż istnieje szansa na dotarcie do Akademika Szokalskiego. Akcję utrudnia jednak silna śnieżyca.

Popiół zasypuje plantacje kawy. Przebudził się Chaparrastique

Władze Salwadoru wydały w niedzielę ostrzeżenie po tym, jak wulkan Chaparrastique wyrzucił w powietrze słup popiołów. Rozprzestrzeniają się one po najbliższej okolicy, utrudniając oddychanie i pokrywając grubą warstwą plantacje kawy. W bezpośrednim sąsiedztwie wulkanu rozpoczęto ewakuacje mieszkańców.

Komfortowa jazda we wszystkich regionach

Zmotoryzowani nie będą dziś mieli powodów, żeby narzekać na pogodę. W całym kraju prognozowana jest łagodna i spokojna aura. Jazdy nie będą utrudniać ani opady, ani żadne gwałtowne zjawiska.

Prognoza na 16 dni: delikatne mrozy dopiero po pierwszym tygodniu stycznia

Synoptycy zapowiadają, że czeka nas umiarkowanie ciepły styczeń. I jak podkreślają - zimy dalej nie widać. Przeważać będą dodatnie temperatury, dzięki napływowi ciepłych mas powietrza z południa i zachodu. Zdaniem synoptyka TVN Meteo Artura Chrzanowskiego powinniśmy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, którym sporadycznie może towarzyszyć słaby śnieg.

Śnieżyce w Tyrolu odcięły dostawy prądu do ponad dwóch tysięcy domów

Z powodu śnieżyc i zamieci w Tyrolu Wschodnim tysiące ludzi jest odciętych od dostaw prądu. Kable sieci energetycznych zerwał wiatr, a wiele dróg zamknięto z powodu zalegającego śniegu i powalonych drzew. W niedzielę rano warstwa białego puchu sięgała kilkudziesięciu centymetrów. Władze planują wywoływanie kontrolowanych lawin na zboczach gór.

Sprzątał po superburzy Sandy, znalazł los wart milion dolarów

Pewien ogrodnik z Nowego Jorku w trakcie porządkowania szkód wywołanych przez superburzę Sandy znalazł los wart milion dolarów. Niestety nagroda nie mogła zostać mu przyznana od razu. Mężczyzna zdążył już o niej zapomnieć, aż nagle trzy tygodnie temu przedstawiciele loterii poinformowali go, że może ją odebrać. - Wygrana nie zmieni mojego życia - oznajmił.

Przy jakiej pogodzie pożegnamy stary, a powitamy nowy rok?

W sylwestrową noc pogoda nie będzie sprzyjać mieszkańcom północno-wschodniej części kraju. Według przewidywań synoptyków, temperatura spadnie tam poniżej zera. Utrudnień mogą spodziewać się również wszyscy ci, którzy tę szczególną noc chcą spędzić na południowym wschodzie Polski. Tam z kolei należy spodziewać się opadów.

"Tomasz Zubilewicz mnie ugotował"

- Prowadzę prognozę pogody, a Tomasz Zubilewicz obok mnie udaje zwierzątko. Już nawet nie powiem jakie to było zwierzątko. Oczywiście on nie był na wizji, ale ja to kątem oka widziałam. Tomasz Zubilewicz mnie ugotował - przyznała na antenie Dzień Dobry TVN Dorota Gardias, która wraz z Maciejem Dolegą i Tomaszem Zubilewiczem była gościem w sobotnim wydaniu programu.

Rosjanie pobili rekord długości spaceru kosmicznego

Rosyjscy astronauci zainstalowali na ISS dwie kamery, dzięki którym moglibyśmy "na żywo" oglądać naszą planetę. Niestety po testach sprzętu okazało się, że nie można nawiązać z nim kontaktu, dlatego zdemontowali kamery i wrócili z nimi na pokład ISS po ponad ośmiu godzinach. Choć sukces nie został osiągnięty, Rosjanie pobili rekord długości przebywania w przestrzeni kosmicznej.

Prognoza pogody na dziś: parasol to konieczność, choć nie wszędzie

Niedziela będzie na ogół pochmurna i deszczowa. Wszystko za sprawą frontu, który będzie przesuwał się nad naszym krajem. Według synoptyków rozpogodzenia pojawią się głównie na wschodzie i na południowym wschodzie kraju. Słupki rtęci powędrują do 9 st. C, dlatego w całym kraju odczujemy komfort termiczny.

W Tatrach wieje z prędkością do 100 km/h

Najbliższe godziny będą wyjątkowo niespokojne na południu Polski. Halny cały czas daje o sobie znać w Tatrach, gdzie wieje z prędkością 100 km/h. Na szczęście synoptycy zapowiadają, że prędkość wiatru ma powoli spadać, a zjawiska fenowe zupełnie ustąpią w niedzielę wieczorem.