Najnowsze

Najnowsze

Dach kościoła runął podczas ulewy. W środku było 200 osób

10-letni chłopiec zginął w kościele budowanym w meksykańskim Juarez, kiedy pod wpływem ulewy prowizoryczny dach runął tam na 200 osób. Intensywne deszcze od kilku tygodni nękają Meksyk, który nie podniósł się jeszcze po niemal równoczesnym ataku dwóch cyklonów z połowy września. Zagrożenie osunięciami nasiąkniętego gruntu rośnie, a tymczasem do wielu regionów co najmniej od dwóch tygodni nie dotarła pomoc.

O cyklonach i antycyklonach w prognozie szesnastodniowej

Najbliższe dwa tygodnie wyglądają dość typowo. Najpierw nad Europą Środkową zagości układ wyżowy o imieniu Karin, będący jeszcze nad Skandynawią. Przewędruje nad Polskę, a nad Warszawą zagości około czwartku 3 października. To jemu będziemy zawdzięczali słoneczną, pogodną aurę.

"Odkrywcy umierali na tej trasie". Dwa miesiące wiosłowali po wodach Arktyki

Prawie 1900 km po wodach Oceanu Arktycznego przepłynęli czterej mężczyźni łodzią napędzaną jedynie siłą ich mięśni. Wioślarze wyprawili się z Kanady w kierunku Grenlandii fragmentem szlaku zwanego Przejściem Północno-Zachodnim. Ta trasa, choć znana od kilkuset lat, w przeszłości zatrzymała ekspedycje wielu słynnych odkrywców.

Na drogach sucho i bez utrudnień

Pogodnie i sucho ma być w niedzielę we wszystkich regionach kraju. Oznacza to, że zmotoryzowani nie powinni dziś trafić na utrudnienia związane z pogodą. Jedynie rano mgły i zamglenia mogą ograniczać widzialność.

W Pakistanie dalej trzęsie się ziemia. Kolejne ofiary

18 osób straciło życie po trzęsieniu ziemi, jakie miało w sobotę miejsce w pakistańskiej prowincji Beludżystan. Powtórne wstrząsy to echo tragicznego trzęsienia ziemi sprzed czterech dni, które zabiło dotychczas 515 osób. To sobotnie zniszczyło kolejne tysiące domów, utrudniając ratownikom przeszukiwanie gruzów.

Kwitną w cieple i trują. Groźna zieleń na jeziorze Erie

Wody w zachodnim krańcu amerykańskiego jeziora Erie przybrały jaskrawozielony kolor. Na zdjęciu satelitarnym daje to malowniczy efekt, jednak na ziemi może być bardzo niebezpieczne. Jadowita zieleń to zakwit glonów, które mogą być silnie trujące dla roślin, zwierząt i ludzi.

Płonie przylądek na przedmieściach Sydney

Śmigłowce zrzucające wodę wspierają walkę z pożarem lasów na przylądku Barrenjoey na północnych krańcach Sydney. Akcję utrudnia to, że rejon jest trudno dostępny dla wozów strażackich. Według lokalnych mediów ogień wypalił już około 60 proc. powierzchni przylądka.

Babie lato jeszcze przyjdzie? "Jest szansa"

Końcówka lata szybko przeszła w nieprzyjemną, chłodną jesienną aurę. Wzbudziła ona niepokój o to, czy w tym sezonie załapiemy się jeszcze na słoneczne babie lato. - Jest szansa, że tak - zdradza prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Musimy jednak poczekać na nie jeszcze ponad tydzień.

Wyż zwróci nam słońce. Prognoza pogody na 5 dni

W nadchodzących dniach będziemy się cieszyć znacznie lepsza aurą niż ostatnio. Wpływ wyżu zapewni nam pogodne niebo z dużą ilością słońca. Jego promienie jednak nas za bardzo nie ogrzeją - według prognozy pogody maksymalne temperatury mają oscylować wokół 15 st. C.

Kłusownicy otruli cyjankiem ponad 80 słoni

Ponad 80 słoni padło ofiarą łowców kości słoniowej w Zimbabwe. Kłusownicy otruli cyjankiem wodopoje, z których korzystały zwierzęta. Tamtejszy minister środowiska alarmuje, ze zagrożone zostało jedno z największych słoniowych stad na świecie.

Włochy, Grecja, Turcja - tam jesień wciąż nie dotarła

Związane z dominującymi w Europie niżami fronty atmosferyczne popsują pogodę nawet w niektórych z tych rejonów, gdzie wciąż można było cieszyć się latem. Deszcz i burze dotrą na słoneczny dotrą Półwysep Iberyjski. Jednak Włochy, Grecja i Turcja to wciąż idealne miejsce na urlop - tam królują słońce i blisko 30-stopniowe upały.

Hiszpanie chcą cofnąć zegary o godzinę. 71 lat byli w złej strefie czasowej

Hiszpański parlament chce wnioskować o oficjalną zmianę czasu. Chodzi o przypisanie kraju do strefy czasu uniwersalnego - tej samej, w której znajdują się sąsiednia Portugalia i Wielka Brytania. Zdaniem polityków cofnięcie zegarków o godzinę pozwoliłoby Hiszpanom dostroić rytm życia do naturalnego cyklu dziennego.

Pan Kazimierz wybiera się na Marsa

O kosmicznej ekspedycji marzył od dziecka, a jego marzenie wreszcie może się spełnić - musi tylko przekonać żonę. Pan Kazimierz, emeryt z Wieruszowa, właśnie został zakwalifikowany do międzynarodowego programu kosmicznego Mars One. Gotów jest resztę życia spędzić na innej planecie i ciężko tam pracować.

Dzikie zwierzęta w Europie mają się coraz lepiej. Populacja żubrów wzrosła 30-krotnie

W ciągu ostatnich 50 lat populacja wielu zagrożonych gatunków wzrosła tak znacząco, że groźba wyginięcia powoli zanika. To dzięki wytrwałej walce ekologów oraz umiejętnej introdukcji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. - Jeśli ma się dobry plan, dobrze się go realizuje, to on naprawdę działa - komentował Frans Schepers, dyrektor organizacji Rewilding Europe, na dowód prezentując wyniki analizy 37 zagrożonych gatunków zwierząt w Europie.