Najnowsze

Najnowsze

Upalne południe Europy, a na Malediwach deszcz

W europejskich kurortach rozpogadza się. W wielu miejscach na plaże tłumnie będą przybywać turyści. Woda wzdłuż wybrzeża na Cyprze osiągnie aż 25 st. C. Bez wątpienia upalne 41 st. C w Egipcie zagoni urlopowiczów do basenów i morza.

Ciepły, ale burzowy dzień nad morzem i na Mazurach

Turyści, którzy wybrali nadmorskie i mazurskie miejscowości wypoczynkowe będą mieli powody, by ponarzekać. Synoptycy prognozują dla tych miejsc deszcze i burze. W kurortach górskich deszcz nie jest przewidywany, ale będzie tam chłodniej.

"Halo" na niebie nad Łaskiem

Reporterka 24 uwieczniła na fotografii rzadkie zjawisko optyczne, jakim jest halo. Jak informuje, zaobserwowała je w piątek nad Łaskiem.

Weekend słoneczny i gorący. Na termometrach prawie 30 stopni

Czeka nas gorący weekend. Pogoda sprzyjać będzie wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Synoptycy zapowiadają, że miejscmi słupki rtęci powędrują prawie do 30 st. C. Spokojną, słoneczną aurę przerwą jednak burze, które prognozowane są na niedzielne popołudnie.

Amerykanie oddychają coraz czystszym powietrzem

Po ulicach Stanów Zjednoczonych jeździ coraz więcej samochodów. Mimo tego jakość powietrza poprawia się. To efekt prawa i polityki - informują naukowcy z NASA, którzy zaprezentowali niedawno mapę stężenia dwutlenku azotu.

Afrykańskie upały w Grecji. Plaże oblężone

W Grecji temperatura przekroczyła 40 stopni. Mieszkańcy i turyści szukają ochłody na plażach. Z kolei lekarze alarmują o rozwagę, bo takie upały mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Wreszcie ślad ciemnej materii? "To śmiały strzał"

Tajemniczy rodzaj promieniowania rentgenowskiego w gromadzie galaktyk odległych od nas o 230 mln lat świetlnych wykryli astronomowie w obserwacjach teleskopu kosmicznego Chandra oraz satelity naukowego XMM-Newton. Za jego obecność mogą odpowiadać neutrina sterylne - cząsteczki tworzące ciemną materię. Choć naukowcy uważają ją za dominujący składnik Wszechświata, mimo wielu poszukiwań, dotąd nie trafili na jej ślad.

Najstarsze organizmy na świecie też chorowały na raka?

Każdego roku miliony ludzi na świecie zapadają na chorobę nowotworową. Wielu z nich marzy o zwycięstwie w walce z rakiem. Niestety naukowcy z Uniwersytetu Christiana-Albrechta w Kilonii w Niemczech nie mają dobrych wieści. Z ich najnowszych badań wynika, że rak istnieje na świecie tak długo, jak życie wielu komórek, dlatego prawdopodobne jest, że nigdy nie będziemy w stanie wyeliminować tej choroby.

W Niemczech 74 proc. energii pochodzi z zasobów odnawialnych

Niemcy są mistrzami w korzystaniu z odnawialnych zasobów energii elektrycznej. 50 proc. zużytego prądu pochodzi ze źródeł przyjaznych dla środowiska. Stosunkowo mały obszar zagospodarowany panelami słonecznymi wytworzyłby taką ilość mocy, która wystarczyłaby całemu światu.

Słoneczny początek weekendu. Koniec gorący i burzowy

W weekend możemy śmiało planować wypoczynek w plenerze. Będzie się robić coraz cieplej - w niedzielę miejscami temperatury zbliżą się do 30 stopni. Chociaż przeważy słońce, parasoli lepiej nie chować, bo wraz z ociepleniem czeka nas powrót burz.

Komunikat dla alergików

Ostatnie dni czerwca nie przyniosą większych zmian w pyleniu roślin. W atmosferze w średnim, a lokalnie wysokim stężeniu obecne będą ziarna pyłku traw.

Poranne burze na Lubelszczyźnie

Skupisko aktywnych komórek burzowych pojawiło się rano na Lubelszczyźnie. Burzom towarzyszą dość intensywne opady i porywisty wiatr. Całą wschodnią i południową część kraju zdominowały deszczowe chmury.

Na wschodzie i południu drogi zaleje deszcz

Podróżujący po obszarach od centrum po wschodnią i południową granicę nie mogą dzisiaj liczyć na sprzyjającą aurę. Drogi będą mokre, a silny deszcz może osłabiać widzialność. Za to w zachodniej Polsce synoptycy nie przewidują pogodowych utrudnień.

Lawina błotna o mały włos nie pogrzebała żywcem matki i córki

Woda cofa się z zalanych części stanu Minnesota, ukazując skalę zniszczeń poczynionych przez powódź. Dla kilku miejscowości w hrabstwie Le Sueur na południu stanu zagrożenie jednak nie minęło - w Belle Plaine zeszła lawina błotna, o mały włos nie zakopując żywcem kobiety z córką w ich domu. Zniszczenia są ogromne, a właściciele nie mają pieniędzy na naprawę. Ubezpieczyciel odmówił zapłaty - kruczek prawny zwalnia go od wypłaty w przypadku zniszczeń powodowanych przez lawiny i wojnę nuklearną.