Najnowsze

Najnowsze

Czekają nas wahania ciśnienia

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Białorusi i związanych z nim frontów atmosferycznych.

Jaki 16 marca, taka Wielkanoc?

Przeglądałam przysłowia o pogodzie na marzec, bo lubię poradzić się mądrości ludowej. I czego się dowiedziałam? Otóż HILARY (16 marca) zapowiada, jaka pogoda na Wielkanoc przypada. To ja dziękuję bardzo za takie święta!

Śledzą przeprawę rekina przez Atlantyk. Ciężarna samica wskaże tajny azyl?

Pierwszy przypadek żarłacza białego, który przepłynął z jednej strony Atlantyku na drugą, zarejestrowali badacze z organizacji Ocearch. Przypuszczają, że samica Lydia, którą śledzą dzięki specjalnemu satelitarnemu nadajnikowi, jest ciężarna i doprowadzi ich do terenów wybieranych przez rekinie matki na "porodówki" i "żłobki". To byłby przełom, bo narodzin tych zwierząt dotąd nie udało się zaobserwować.

Wiatr łamie drzewa i zrywa dachy. Reporterzy 24 dokumentują zniszczenia

Sobotni poranek przyniósł pierwsze oznaki załamania pogody. Nieprzyjemnym, zimnym masom powietrza znad Bałtyku towarzyszą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i wichury. Strażacy mają pełne ręce roboty, bo wiatr zrywa dachy i łamie gałęzie. Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia i filmy pokazujące sytuację pogodową i obrazujące zniszczenia.

Ogromna bryła lodu przebiła auto

Pokaźnych rozmiarów bryła lodu spadła na samochód jednej z mieszkanek amerykańskiego stanu Connecticut. Pojazd został doszczętnie zniszczony.

Komunikat dla alergików

Stopniową ulgę będą odczuwali uczuleni na pyłek olszy, bo jego stężenie w powietrzu się obniża, a deszczowa pogoda złagodzi jego oddziaływanie. Zakończył się sezon pylenia leszczyny, rośnie natomiast stężenie pyłku topoli, który jednak nie jest silnym alergenem.

Prognoza pogody na dziś: deszcz, śnieg i silny wiatr. Nawet 100 km/h

Chmury i deszcz sprowadzi front, który w sobotę będzie się przesuwał nad Polską z północnego zachodu na południowy wschód. Mieszkańcy wschodnich regionów powinni się liczyć także z opadami deszczu ze śniegiem. Nieprzyjemnej aurze będą towarzyszyły ochłodzenie i silny wiatr dochodzący miejscami nawet do 100 km/h.

Ostatnie chwile przed załamaniem pogody w obiektywie Reporterów 24

- Teraz słonecznie, ale w sobotę wyciągniemy parasole - napisał jeden z Reporterów 24 w komentarzu pod swoim zdjęciem. Rzeczywiście, w sobotę aura nie będzie tak sprzyjająca jak w ciągu tygodnia. Mieszkańcy całego kraju będą mogli zapomnieć o okularach przeciwsłonecznych i wyciągnąć kalosze. Ostatnie chwile mijającego tygodnia ze słoneczną pogodą uwiecznili na swoich fotografiach Reporterzy 24.

Wietrzna i deszczowa sobota w kraju. Lokalnie - nawet 10 cm śniegu

- Do 10 cm śniegu spadnie w sobotę na Podhalu - informuje synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski. Biały puch pojawi się również na wschodzie kraju i lokalnie na północy. Tam jednak będzie go znacznie mniej. Synoptycy ostrzegają również przed silnym wiatrem, który w porywach może sięgać 100 km/h.

Coraz mniej deszczu tam, gdzie go brakuje. Ekstremalne opady w miejscach, gdzie jest ich nadmiar

Rejony Amazonii, Ameryki Środkowej i między innymi Indonezji będą coraz bardziej narażone na susze. Do końca tego stulecia liczba bezdeszczowych dni wzrośnie tam o ponad 30. Według naukowców z Instytutu Oceanografii im. Scrippsa (San Diego) obszary, które mają deficyt wody - do schyłku XXI wieku będą miały jej jeszcze mniej. Eksperci zaznaczają jednak, że będą i takie miejsca, gdzie opady staną się wyjątkowo intensywne.

Wnętrze wulkanu otwarte dla turystów

Islandia zaprasza turystów do zwiedzania uśpionego wulkanu - Thrihnukagigur, który znajduje się zaledwie 20 kilometrów od stolicy kraju - Reykaviku. "Serce" wulkanu jest ogromne. W jego wnętrzu możnaby umieścić Statuę Wolności. Otwarcie sezonu planowane jest na maj.

Kilka dni śnieżyc i mrozów w mniej niż pół minuty. Atak zimy widziany z Kosmosu

21 sekund sekund trwa filmowa "opowieść" o uderzeniu zimy w północno-wschodnie terytoria USA. Została przygotowana przez naukowców z NASA i NOAA, dzięki wykorzystaniu materiałów z kilku satelitów: obrazu lądu i warstwy chmur. Zestawiono to z pomiarami temperatur i prędkości wiatru. Wszystko razem dało obraz zjawisk, które na początku drugiego tygodnia marca odpowiadały za blisko 30-stopniowe wahania temperatur i gwatowną zimę.

"Podziwu godna" ludolfina. Liczba pi ma dziś swój dzień

Badali ją już starożytni Egipcjanie, Wisława Szymborska poświęciła jej wiersz, a matematyk William Shanks przez 15 lat wyliczał 707 cyfr jej rozwinięcia. Dzięki pomocy komputerów dziś znamy ich już 2,7 bln. Dzisiaj obchodzimy dzień liczby pi.

Globalne ocieplenie o 20 procent większe niż przewidywano?

Najnowsze badania NASA pokazują, że globalne ocieplenie wciąż postępuje, pomimo spowolnienia procesu. Według Drew Shindella z amerykańskiej agencji kosmicznej, Ziemia jest narażona na około 20 procent większe ocieplenie, niż szacowane to było do tej pory na podstawie obserwacji temperatury na powierzchni Ziemi w ciągu ostatnich 150 lat.

Terrorysta z wielkimi siekaczami nie pozwolił wyjść do ogrodu

Pracowników leśnictwa Przychody pewien mieszkaniec ze wsi Osowiec postawił na nogi, alarmując o zagrożeniu, w jakim się znalazł. Jego ogród znalazł się pod rządami groźnego osobnika zdolnego "przemeblować" środowisko na swoją modłę i bez trudu powalającego drzewa, których pień ma nawet metr średnicy.