Najnowsze

Najnowsze

Curiosity wykrył azot w kraterze,który był kiedyś jeziorem

Łazik Curiosity, przemierzający marsjańskie pustkowia, odkrył cząsteczki azotu. To pierwszy przypadek wykrycia tego pierwiastka na planecie. Według naukowców jest to dowód, że na Czerwonej Planecie miliardy lat temu panowały warunki, sprzyjające rozwojowi życia w formie znanej na Ziemi.

W weekend przestawimy zegarki.Może odbić się to na zdrowiu

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy godzinę krócej. 29 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. Zdaniem ekspertów zmiana czasu wpływa na zdrowie człowieka, może m.in. pomóc w walce z dziecięcą otyłością, ale też zwiększać ryzyko zawału serca.

Golfsztrom słabnie. Temperatura na kontynentach spadnie

Prąd Zatokowy, inaczej nazywany Golfsztromem, jest jednym z najważniejszych systemów transportujących ciepło na Ziemi. Zapewnia on łagodny klimat w północno-zachodniej Europie. Naukowcy mają dowody na to, że w ostatnich dziesięcioleciach Golfsztrom jest słabszy niż w ostatnim stuleciu, a nawet tysiącleciu.

Lodu jak... lodu? Nie w Arktyce

Pokrywa lodowa na Morzu Arktycznym 25 lutego osiągnęła maksimum w obecnym sezonie zimowym. Lód miał powierzchnie 14 540 000 km kw. Tegoroczne maksimum było najmniejsze w historii, oraz nastąpiło najwcześniej.

Na drogach utworzą się kałuże

W czwartek kierowcy muszą przygotować się na opady deszczu. Będą musieli zachować wyjątkową ostrożność, ponieważ na drogach utworzą się kałuże.

Gorące prognozy dla zachodu USA

Amerykańscy synoptycy informują, że na zachodzie, a miejscami także na południu Stanów Zjednoczonych, koniec marca będzie bardzo ciepły. Także pierwsze dni kwietnia tak się zapowiadają. Jest szansa, że padną rekordy temperatury.

Alpy nie będą zachęcać do szusowania

Alpejskie kurorty kolejny dzień znajdą się pod deszczowymi chmurami. Temperatura w prawie wszystkich narciarskich regionach będzie dodatnia, co negatywnie wpłynie na zalegający na stokach śnieg. Miejscami, zwłaszcza w Szwajcarii, nie będzie go w ogóle.

Silny wiatr, niska temperatura i opady śniegu.Pogoda utrudnia akcję poszukiwawczą

Eksperci są przekonani, że badanie całego obszaru, na którym zostały rozrzucone szczątki airbusa A320, zajmie śledczym "co najmniej tydzień", a wydobywanie szczątków ciał potrwa "co najmniej kilka dni". Warunki pogodowe mogą jednak znacznie utrudnić poszukiwania. Według synoptyków dzisiaj w Alpach mocniej powieje, z nieba spadnie śnieg, a termometry pokażą ujemne wartości.