Trójmiasto

Trójmiasto

Gaz, kamienie i butelki na meczu w Słupsku. 31 pseudokibiców zatrzymanych

31 pseudokibiców zostało zatrzymanych na meczu piłki nożnej między Gryfem Słupsk a Pogonią Lębork. Jak poinformował rzecznik słupskiej policji Robert Czerwiński, podczas wyprowadzania kibiców ze stadionu, policjanci "zostali zaatakowani przez sympatyków Gryfa kamieniami i butelkami". Funkcjonariusze użyli m.in. gazu łzawiącego. Nie wiadomo, czy ktoś został ranny.

2800 indyków zginęło w pożarze

2800 indyków zginęło w pożarze, do którego doszło w niedzielę rano w Bielsku (woj. pomorskie). Udało się uratować zaledwie 200 ptaków. Straty wyceniono na 100 tys. złotych.

Warszawa, Katowice, Szczecin i Gdańsk. Przez Polskę ze "Złotym Donkiem"

Styropianowy "pomnik" Donalda Tuska zawitał w sobotę do Gdańska, rodzinnego miasta premiera. "Złoty Donek" wziął udział w manifestacji związkowców. Symboliczną wartę pełnili przy nim gdańscy stoczniowcy. Rzeźba, odsłonięta w połowie września w Warszawie, do tej pory odwiedziła m.in. Szczecin, Katowice czy Bydgoszcz.

"Odetniemy tę bandę od koryta". Związkowcy przeszli przez Gdańsk

Blisko trzy tysiące związkowców przeszło w sobotę ulicami Gdańska w proteście pod hasłem "Dość lekceważenia społeczeństwa". Manifestację zorganizowały regionalne struktury "Solidarności", OPZZ i Forum Związków Zawodowych. - Nie damy rzucić się na kolana. Nie damy się zniewolić - grzmieli związkowcy.

Fałszowali dokumenty, pomagali Chińczykom zdobyć wizy

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oskarżyła 4 osoby o fałszowanie dokumentów ws. zatrudnienia obywateli Chin na terytorium Polski przez cztery pomorskie firmy. Dzięki temu obcokrajowcy mieli bez przeszkód otrzymywać wizy, po przyjeździe do Polski jednak nie pracowali we wskazanych firmach.

Natrafili na kolejną "zabawkę". To torpeda? Zobacz

Płetwonurkowie Morskiego Oddziału Straży Granicznej rozpoznali na dnie nieopodal sopockiej mariny pięciometrową torpedę. Najprawdopodobniej obiekt pochodzi z II Wojny Światowej, nie wiadomo jednak, czy jest niebezpieczny. Dokładne badania przeprowadzi Urząd Morski w Gdyni.

Komendant pędził 140 km/h. Wójt: "mam to w d***e"

– Uczestniczyłem w badaniach legalizacyjnych, wykonywałem najazdy testowe – tak komendant straży gminnej w Człuchowie tłumaczy swój rajd z prędkością 140 km/h przez wieś. Przełożony komendanta, wójt gminy Człuchów zapytany o to zdarzenie mówi, że nie będzie "uczestniczyć w tym cyrku".

Uratują Stocznię Gdańsk? Nowy biznesplan do końca listopada

Główny właściciel Stoczni Gdańsk SA, ukraińska spółka Gdańsk Shipyard Group, ma do końca miesiąca przedstawić nowy biznesplan - poinformował w Gdańsku wiceminister skarbu Rafał Baniak. Taka decyzja zapadła podczas specjalnych mediacji z udziałem właścicieli stoczni i przedstawicieli skarbu państwa. Specjalnym mediatorem podczas rozmów był były prezydent Lech Wałęsa.

Wyłudzili z NFZ prawie 5 mln zł. Dwie osoby oskarżone

Dwie osoby prowadzące placówkę medyczną w okolicach Gdańska oskarżono o wyłudzenie z Narodowego Funduszu Zdrowia prawie 5 mln zł. Oskarżeni pobierali pieniądze z NFZ za fikcyjne porady i zabiegi, a przetarg wygrali dzięki fałszywym umowom o pracę.

W Stoczni Gdańskiej wyrosną jabłonie

Grupa 5 Architekci z Warszawy wygrała konkurs na koncepcję architektoniczno-krajobrazową dla promenady miejskiej Droga do Wolności, przebiegającej przez teren dawnej Stoczni Gdańskiej. Projektanci zaproponowali, aby na deptaku założyć sad jabłoniowy.

"Były momenty, gdy słowa stawały w gardle". Żona aresztowanego pojechała do Rosji

- Nie mieliśmy bezpośredniego kontaktu ze sobą, tylko przez telefon i szybę z kratami, w takich małych kabinach - mówiła w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN Natalia Bajorek-Dziemanczuk. Po półtora miesiąca spędzonych w rosyjskiej celi aktywista Greenpeace'u, Tomasz Dziemanczuk, mógł spotkać się z żoną. Kobieta dostała zgodę na widzenie z mężem w murmańskim areszcie w iście ekspresowym tempie. Załatwienie formalności trwało tylko pół dnia, co jest w Rosji rzeczą prawie niespotykaną.

Komendant pędził 140 km/h przez wieś. "Testował fotoradary"

Cztery fotoradary zarejestrowały komendanta straży gminnej w Człuchowie, gdy ten pędził 140 km/h w obszarze zabudowanym - informuje radio Weekend Fm. Komendant tłumaczy, że były to wyłącznie testy urządzeń zgłoszone wcześniej policji. Mimo to człuchowscy funkcjonariusze wszczęli postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

"Krzyki, wyzwiska, strzały z kałasznikowa". Greenpeace opisuje akcję rosyjskich służb

- To były sceny jak z filmu. Funkcjonariusze przylecieli helikopterem i zjechali na linach. Wszystkich ludzi wyciągnięto na pokład – mówi w wywiadzie dla "Superwizjera" TVN jeden z działaczy Greenpeace, który opisuje kulisy akcji rosyjskich służb wobec aktywistów tej organizacji. W połowie września z pokładu statku "Arctic Sunrise" pływającego pod banderą Holandii członkowie Greenpeace – w tym Polak Tomasz Dziemianczuk - usiłowali dostać się na platformę "Prirazłomnaja" należącą do Gazpromu. Aresztowanych aktywistów oskarżono najpierw o piractwo, a potem o chuligaństwo. Grozi im do 7 lat łagru.

Kiedy światła na "pasach śmierci"? No i czy pomogą?

Pasy na ulicy Hallera w Gdańsku - by było bezpieczniej zainstalowano tu już kocie oczka, postawiono pulsujący znak drogowy i zwężono jeden pas jezdni. Wciąż jednak kolejny kierowca rozjeżdża kolejnego pieszego. Kiedy Gdańsk zrozumie powagę sytuacji i postawi w tym miejscu światła? No i czy spełnią swoją rolę?

Haki na rowery w miejskich autobusach

W Gdańsku pojawiły się pierwsze autobusy wyposażone w specjalne haki na rowery. Dzięki temu obok siebie podróżować mogą trzy jednoślady. Jeśli pomysł się sprawdzi, niewykluczone, że podobne wieszaki zostaną zamontowane w kolejnych pojazdach.

Maile jednym z głównych dowodów ws. Brunona K.

Obfita korespondencja internetowa – zaszyfrowana i nie - jest jednym z głównych materiałów dowodowych przeciwko Brunonowi K. – wynika z aktu oskarżenia, skierowanego w ubiegłym tygodniu przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie do sądu.