Niemcy

Niemcy

Niemcy nie radzą sobie z radykałami. "Jesteśmy na celowniku dżihadystów"

Niemiecki system sprawiedliwości ma poważne problemy z powracającą do kraju falą obywateli podejrzanych o walkę na Bliskim Wschodzie po stronie Państwa Islamskiego i Al-Kaidy. Prokurator generalny stwierdził, że Niemcy jako państwo nie potrafią też sobie poradzić z narastającą falą radykalizmu wśród młodych muzułmanów.

W domu tylko po niemiecku? Merkel: znajomość języka "kluczowa" dla integracji

Angela Merkel delikatnie zdystansowała się w poniedziałek od propozycji bawarskich konserwatystów, którzy chcieliby decydować o tym, w jakim języku rozmawiają w domu imigranci. Kanclerz podkreśliła jednak zdecydowanie, że dobra znajomość języka niemieckiego jest podstawą udanej integracji. Zgodnie z pomysłem CSU osoby zamierzające pozostać w Niemczech na stałe miałyby być "zachęcane do mówienia po niemiecku zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w gronie rodzinnym".

Niemcy chcą, by imigranci w domach mówili po niemiecku. "Jak to weryfikować?"

Bawarscy chadecy chcą by imigranci, którzy zechcą zamieszkać na terenie Niemiec, musieli nie tylko w miejscach publicznych, ale również w domu - posługiwać się językiem niemieckim. - Zdarzały się takie przypadki w historii świata. Ja bym się zastanowił, w jaki sposób miałoby to być weryfikowane – mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat dr Łukasz Jasina z portalu kulturaliberalna.pl.

Imigranci wybierają Europę. OECD: na pierwszym miejscu Niemcy

Niemcy stały się w 2012 roku pierwszym celem emigrantów w Europie, a w ramach krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) były drugie, zaraz po Stanach Zjednoczonych - wynika z opublikowanego w poniedziałek dorocznego raportu organizacji.

Stanęła w obronie zaatakowanych kobiet, zmarła pobita kijem bejsbolowym

Tysiące ludzi wyszły na ulice niemieckich miast w niedzielne popołudnie i wieczór, by uczestniczyć w marszach milczenia i czuwaniu po śmiertelnym pobiciu 23-letniej Turczynki mieszkającej i uczącej się w Offenbach w Hesji. Młoda kobieta zginęła od uderzeń kijem bejsbolowym, próbując pomóc dwóm innym kobietom zaatakowanym przez grupę mężczyzn w miejscowej restauracji.

Najbliższy współpracownik Eichmanna żył w Syrii kilkadziesiąt lat. Doradzał ws. tortur?

Centrum Szymona Wiesenthala poinformowało, że ma informacje prowadzące do "silnego przypuszczenia", iż kapitan SS Alois Brunner, który po wojnie uciekł do Syrii, przeżył w niej kilkadziesiąt lat, u boku prezydenta Hafeza Asada, ojca Baszara Asada. Głównym zadaniem prawej ręki Adolfa Eichmanna miało być doradzanie autorytarnemu władcy ws. tworzenie aparatu represji.