Niemcy

Niemcy

Niemcy tłumaczą konstytucję na arabski

W Niemczech przetłumaczono na język arabski pierwsze 20 artykułów konstytucji tego kraju, w których określone są podstawowe prawa, takie jak wolność słowa, by pomóc uchodźcom w zintegrowaniu się w nowych dla nich warunkach.

Zuckerberg odpowiada najpotężniejszej kobiecie świata: "Taaa…."

Za kulisami 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ działo się wiele. W czasie przygotowań do jednego z najważniejszych spotkań, które odbyły się w niedzielę, w trakcie jednej z transmisji na żywo dało się słyszeć fragment rozmowy Angeli Merkel i Marka Zuckerberga. Kanclerz Niemiec pytała poważnie o mowę nienawiści w internecie i działania, jakie powinno się w tej mierze podjąć. Twórca największego serwisu społecznościowego świata odpowiadał raczej zdawkowo.

Litwini kupią niemieckie haubice

Litwa kupi od niemieckich sił zbrojnych 21 samobieżnych haubicoarmat kalibru 155 mm typu PzH 2000 – przewiduje umowa zawarta we wtorek w Wilnie. Sprzęt ma dotrzeć na Litwę w przyszłym roku.

Coraz więcej ataków na uchodźców w Niemczech

Od początku roku w Niemczech doszło do 437 ataków na ośrodki dla uchodźców - poinformował w poniedziałek Federalny Urząd Kryminalny (BKA) w Wiesbaden. To ponad dwukrotnie więcej niż w całym roku ubiegłym. W 26 przypadkach sprawcy dokonali podpaleń.

Minister obrony oskarżana o plagiat rozprawy doktorskiej

Antyplagiatowy portal zarzucił minister obrony Niemiec Ursuli von der Leyen, że dopuściła się nielegalnych zapożyczeń w swej rozprawie doktorskiej. Sprawa może zaszkodzić politycznej przyszłości minister, typowanej do niedawna na następczynię Angeli Merkel.

Niemiecki kontrwywiad: wśród uchodźców mogą być terroryści

- Próbujemy uporządkować strumień uchodźców i wtłoczyć go w pewne ramy organizacyjne - powiedział szef niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji Hans-Georg Maassen. W czasie rozmowy dla radiostacji Deutschlandfunk wyraził on zaniepokojenie niekontrolowanym napływem uchodźców na teren Niemiec.

Coraz więcej Niemców uważa, że kryzys migracyjny zagraża UE

Już 63 proc. Niemców uważa, że kryzys wokół sprawy uchodźców bardzo silnie lub silnie zagraża spójności Unii Europejskiej - głoszą opublikowane w piątek przez niemiecką telewizję publiczną ZDF wyniki najnowszej edycji jej sondażu Politbarometer.

Merkel jak Putin. "Asad powinien brać udział w rozmowach"

Prezydent Syrii Baszar Asad powinien brać udział w rozmowach na temat zakończenia konfliktu w kraju - oświadczyła kanclerz Niemiec Angela Merkel po zakończeniu nadzwyczajnego szczytu UE ws. kryzysu migracyjnego. Takie stanowisko Merkel jest zbieżne z postulatami Rosji, która przekonuje Zachód, że wojnę domową w Syrii mogą zakończyć tylko rozmowy Asada z opozycją i nawet ich przejściowe współrządzenie krajem. Zresztą kanclerz Niemiec właśnie w Rosji widzi drugie obok USA państwo, które powinno w największym stopniu wpływać na rozwiązanie syryjskiego konfliktu.